До майките с бебе, родено зимния сезон и голямо дете на ДГ?

  • 1 497
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 924
Баткото беше на 4 когато малката се роди . не съм го спирала от градина , но той доста боледуваше а заедно с него и малката  Sad
Така малката се разболя за първи път на 4 месеца и от там на сетне доста често заедно с бати
Ако детето е здраво и не болдува няма смисъл да спира ДГ,но зимата с тоя грип и ако по лесно се разболява го погледай

# 16
  • Мнения: 4 967
Баткото беше на 3г8мес когато се роди бебка през месец декември. Спрях го от градина някъде до края на януари. Тогава изкарахме ужасен месец януари. Всички боледувахме много - баткото, таткото, баба ми и аз включително. Бебка не се зарази изобщо. Кърмех я тогава и все още продължавам. При нас определено има резултат кърменето. След това баткото тръгна на градина, понякога боледува, но не сериозно - предимно кашлица и хрема. Бебка не се заразява. Не ги разделям никога, нямам и как. Всички живеем в една стая. Само баба ми е отделно. Peace

# 17
  • Мнения: 2 957
Бебето ми е вече почти на 1 месец.
Преди да се роди мислех да спра баткото от градина, но сега това не ми се вижда добро решение.
В момента е със сополи и дори сега са на лекар с таткото, но нямам търпение да оздравее и да тръгне пак на градина, защото с двете деца вкъщи ми е трудничко и изнервено.
Бебето си е в отделна стая и там по-голямото дете почти не влиза.Предупредили сме го че е болен и не трябва да пипа Жорко, нито да стои много до него и той мисля разбира.

Забравих.Бебето е само на кърма.

# 18
  • Мнения: 2 331
При нас и двете деца много лесно се заразяват и боледуват с усложнения.Не спрях баткото в началото и бебка на 9 месеца се разболя от бронхопневмония.Тогава вече не го пуснах повече на градина до пролетта.И досега боледуват винаги заедно-т.е. с три дни разлика.
Мисля, че зависи доколко е болнаво детето и при всеки е индивидуално.

# 19
  • Мнения: 6 031
Когато се роди малкият ми син, големият беше на 3г. и половина.Нито за миг не съм си помисляла да спра големият от детска.Малкият почти не е боледувал, като изключим хремата.Мисля че контактът на малкия с външният свят, чрез баткото му е бил само от полза, тъй като получава някъкъв имунитет.И двете ми деца са тръгнали на ясла на 1год. и половина.Подкрепям и други майки, които споделят, че с двете деца в къщи е трудно.Не е възможно да разделяш децата в отделни стаи когато боледуват, защото именно тогава голямото започва да ревнува от малкото, просто се опитваш да има по малко прегръдки и целувки между тях.

Последна редакция: пт, 03 яну 2014, 10:31 от Mamma

# 20
  • Мнения: 7 263
Малкият ми син е роден на 30.11, баткото \ разликата им е 4г и половина\ не сме го спирали от градина и не съм имала никакви проблеми. До дете е, някои имат по-сериозен имунитет и по-рядко боледуват. При нас големия боледуваше много в годината преди да се роди бебето, после позакрепна и не е боледувал почти никак. Е донесе една шарка, която малкия изкара на година и месец, но така или иначе щеше да я изкара.

Общи условия

Активация на акаунт