kak i koga se pravi ponyda na novorodeno

  • 3 749
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 334
Поне научих нещо ново, идея си нямах какво означава, не съм го чувала дори. Confused

И аз  Thinking

# 16
  • Мнения: 169
Този обичай съм чувала , че се прави в северна България. Цчлата рода идва да види детето.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 430
понуда е погача .Така е известна в Северна България(корените ми са от Плевен) там доста често съм чувала тази дума.Прави се около 40-тия ден след раждането на детето

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
понуда е погача .Така е известна в Северна България(корените ми са от Плевен) там доста често съм чувала тази дума.Прави се около 40-тия ден след раждането на детето
Ако е погача има много теми за това.

# 19
# 20
  • Мнения: 56
този обичай е свързан с първото извеждане на детето на 40 дена и то за пръв път "отива" в църквата където попа изпълнява някакъв ритуал не помня как се казваше

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Идея си нямам какво е това чудо Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 2 430
този обичай е свързан с първото извеждане на детето на 40 дена и то за пръв път "отива" в църквата където попа изпълнява някакъв ритуал не помня как се казваше
Пее се "чиста" молитва за детето

# 23
  • София
  • Мнения: 1 890
този обичай е свързан с първото извеждане на детето на 40 дена и то за пръв път "отива" в църквата където попа изпълнява някакъв ритуал не помня как се казваше
   Да, само че кой в днешно време чака 40 дни, за да си изведе детето ? Аз моето го извеждам от първата седмица... Погача не съм правила.  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 4 434
понуда е погача .Така е известна в Северна България(корените ми са от Плевен) там доста често съм чувала тази дума.Прави се около 40-тия ден след раждането на детето
Точно в този край така казват Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 4 294
Понуда = погача  Laughing
Признавам си за първи път го чувам, ама човек се учи докато е жив  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 2 430
Понуда = погача Laughing
Признавам си за първи път го чувам, ама човек се учи докато е жив Wink
ами то една България различни обичаи

# 27
  • Мнения: 10
понуда се прави когато детето направи40дни от раждането.Тогава се меси питка и се събират най-близките( баби и дядовци) разчупвасе и се яде с мед.Това е обичай по плевенския край аз съм родом от там Simple Smile.Надявам се да съм била полезна с информацията която дадох.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
има много информация за погачата-потърси  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 296
Поне научих нещо ново, идея си нямах какво означава, не съм го чувала дори. Confused

И аз  Thinking
Mr. Green И аз.

Общи условия

Активация на акаунт