Какво е това чудо?!

  • 3 582
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 353
veronna В киселото мляко за съжаление се съдържат в много малко количество(да не говорим за купеното-там няма нищо) .Добър източник на пробиотици е и киселото зеле,което не е пресечено. Peace

# 16
  • Мнения: 2 232
Да, Аквасорос имах предвид ooooh!Проблема, е че малкият  се гнуси от зеленият прашец и няма как да му го дам, нито пък би изпил цялата капсула,за това попитах ако има нещо друго.

# 17
  • Мнения: 1 353
Опитвала ли си в сок от банан или в плодово кисело мляко? Иначе знам,че има и други ,но за качеството не зная.И ние минахме през периода на гнусене ,но сега вече няма проблем.Тя и на Панадола се мръщи ,но когато се налага изобщо не я питам Crazy

# 18
  • Мнения: 2 232
В сок от банан точно не съм,но може да пробвам, в плодово мляко цвета  се вижда добре и не става.

# 19
  • Мнения: 1 929
Като пробиотик аз давам Ентеросан основен-таблетки са.За деца които не могат да преглъщат хапчетата може да се строши на прах и да се даде с лъжичка мляко или сок Peace

# 20
  • Мнения: 2 232
Живанка- продава ли се по аптеките свободно, или пак е с дистрибутор?

# 21
  • Мнения: 1 929
Живанка- продава ли се по аптеките свободно, или пак е с дистрибутор?

Продават се свободно.Пред мен е опаковката и ще ти препиша етикета:

ЕНТЕРОСАН ОСНОВЕН
пробиотик,хранителна добавка
СЪСТАВ: В дневната доза(6 таблетки) се съдържат над 10 милиарда живи клетки на лактобацили  и бифидобактерии,техни метаболити,витамини и микроелементи-вит.В1,ниацин,вит.Скалций,фосфор,магнезий,цинк.
ПОКАЗАНИЯ: При лечение на: стомашно-чревни инфекции и диарии; дисбактериози; газове икиселини в стомаха; смущения вследствие на менопауза и климактериум; стимулира имунната система.
УПОТРЕБА: Таблетките се приемат с течности преди хранене.
ДНЕВНА ДОЗА:От 3 до 6 таблетки дневно.

Опаковката е 20 таблетки по 360 мг.във Варна струват 3,19 лв.Аз ги давам на Владко 3 пъти на ден,а и аз пия по толкова.Мисля,че са добри Peace


Дано да съм ти била полезна Hug

# 22
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Леле, темата се превърна в такава за пробиотиците.  Laughing
Днес бяхме на контролен преглед. Слава Богу, не се оказа стрептокок - било си е ангина.
Като попитах лекарката за пробиотици, тя направи физиономия и каза, че всички хранителни добавки са "един дол дренки" (цитирам). Единственото, което ми посочи като по-надеждно и действащо, е Биогая. Аз пък идея си нямам какво ще да е това и тръгвам да разучавам.  smile3529
Освен това ми каза, че рибеното масло в днешно време много се подценява, но то е един от най-силните имуностимуланти. Та взехме и от него. И дано това нещо не се повтаря, че ми съкрати живота! Да не говоря пък детето как се измъчи, горкото.

# 23
  • Мнения: 2 232
Много се извинявам, че малко се обърна темата.И благодаря за споделената информация.
Аз рибено масло също взех и им давам 3х1т. на ден, дано се позасилят малко, че другите химии нещо хич, не вършат нищо.

# 24
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
veronna , радвам се, че детето се оправя .
За Биогаята- има на капки и на таблетки да дъвчене.
Нормализират чревната флора.
На дъщеря ми давам на таблетки, много ги харесва.
Можеш да ги започнеш още докато пие АБ.

# 25
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
И ние изкарахме този вирус, малката се оправи с хомеопатия за 3 дни, аз-за 10 с антибиотик и пак ме наболява ухото(задълбочи се ангината и направих евстахит) За биогая-та не знам доколко е добра, защото я пих, и въпреки това си довлякох кандидоза и проблеми със стомаха. Лактофлор-а, който вземам сега, е в пъти по-приятен и по-евтин. отзиви обаче за ефикасността му не мога да дам, не съм приключила курса.

# 26
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Lucky Plam, какво даваше на детенцето си, за да се оправи? И аз опитах с хомеопатия в началото, но не се получи за съжаление. И затова преминахме на антибиотик, колкото и да не ми се искаше.
 
Уки, благодаря за съвета.   bouquet Още днес ще я купя и ще започна да й я давам, въпреки че трябва да пие антибиотика още поне три дни.

А може ли да се пият едновременно Биогая и Ентеросан?

# 27
  • Мнения: 1 929
...А може ли да се пият едновременно Биогая и Ентеросан?


по-добре се спри само на единия вид-не мисля,че е необходимо да се дават и двата,само единият би трябвало да е достатъчен

# 28
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Lucky Plam, какво даваше на детенцето си, за да се оправи? И аз опитах с хомеопатия в началото, но не се получи за съжаление. И затова преминахме на антибиотик, колкото и да не ми се искаше.
 



Ами хомеопатичката и предписа първите 3 дни по 10 гранулки беладонна и аконитум-в 50 мл. преварена вода и разтръскани поне 100 пъти, през половин час по 2,5 мл. да ги пие. отделно имаше още нещо, но не си нося рецептата, да погледна. Имаше и нещо в носа-сребърна вода и еуфорбиум, после като подобри изтичането на секрет и предписа следващо лекарство -ще погледна точно и ще пиша пак. Но интересното е, че тя само започна да вдига темп. и се оплакваше от болки в гърлото и веднага след като започна да приема тези лекарства спря качването на температура и започна да се храни на втория ден, а мен зверски ме болеше и вдигах температура до 5-ти ден на доста силен антибиотик.Вече и аз минавам на хомеопатия, поне няма да се тъпча с химии и ще се нормализират нещата веднъж завинаги, сега с алопатията едно излекуваш, друго увредиш Cry
Дано при твоето детенце се подобрят нещата и не го прихванете и вие, че е ужасно неприятен този вирус Tired
Все пак, не предписвай сама на детето си хомеопатични, аз ги давам само след преглед при хомеопатичката-колкото и да не са вредни, могат да маскират нещата и после се лекува трудно, защото няма ясна картина.

Общи условия

Активация на акаунт