МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 36 590
  • 299
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 035
Вчера е забравила да почерпи г- жа Каишева  Crossing Arms Да се яви веднага , че ми е много симпатична   bouquet
Иначе ....Да е жива и здрава Герганчето  Heart EyesМного здраве и успехи и желая!!!

Нашите дечица са кръстени на бабите и дядовците . Първото на свеки -София . Второто на мама и тати (Иван и Ана ) - Ивана а мъника на на починалия ни дядо Бончо - Бояна . Аз не го познавам , но от близки и не толкова близки роднини и познати , разбирам че е бил изключителен човек .Затова и се абстрахирах от суеверието , че не е хубаво да се кръщава на починал . Така спазихме традицията и сърдити няма .Тъста малко след като се родиха близначките , една вечер каза уж на шега че момченцето ще се казва Димитър Ми може и шегата да се превърне в истина ....

И аз съм била много слаба ...когато пребивавах в София . Спомням си , че като си ходех в Априлци при мама и тати, майка не даваше да ходя до нея ......по- далеко , щото хората щяли да ги одумват .
Сега , както ви се оплаках в един преден пост , много съм напалняла Но има и хубав момент в това ....някои части на тялото ми са заприличали на силиконови  bombs...иначе , повярвайте ми - нямаше никой !

Анайсче ,много късмет ви желая . Да ви се случи най- доброто!!!

Много ви са интересни историите с имената .Помилвана , вашите ми направиха впечатление още от репортажа .Много сладки бяхте  Heart Eyes  
Парички за членство ще пратя  Peace

Днес госпожата на София ме зарадва . Детето е с максимален брой точки от олимпиада по Роден край , организирана от Сдружение на на Българските начални учители Другата седмица ще ходи по математика и ако и там има максимален , ще ходим на национално  Mr. Green
Нашата отпусчица с Тъста върви чудесно , нищо че сме си в къщи Почиваме си , спокойно ни е ....
Сега ви желая весели почивни дни  Hug

# 76
  • София
  • Мнения: 1 001
Темата за избора на имена ми е много интересна.
Ние си имахме определени "правила" за това.
Не искахме да е на някой роднина, защото някой все нямаше да е доволен...
Искахме името да ни харесва и на двамата еднакво и като обсъждахме отхвърляхме много имена, които харесват само на мен или само на мъжа ми, някакси не искахме някой от нас да доминира в избора.
Искахме да означава нещо добро, хубаво, пожелателно....
Така първородния много лесно нарекохме Даниел (Бог е съдия) и искахме да има същия онзи "превъзходен дух" като библейския пророк Данаил.
За втория син умувахме до последно, накрая два дни след раждането мъжа ми каза: ти избери между Кристиян и Михаил, и аз предпочетох Кристиян, а Михаил е в резервите (за следващото мъжко няма да умуваме Wink).
За щерката , обаче, беше истинско приключение избирането на име. Всички от родата предлагаха имена, аз правих дъъъълги списъци и ровех в интернет, постоянно мислех за това, прибавяхме, отхвърляхме.....и в един момент изпуших, блокирах.....и се отказах! Изхвърлих списъците и зачаках.....сърцето ми само да ми подскаже името....знаех, че детето си има име , а аз просто още не го знам. Една вечер големия ми син разказваше нещо за училище и спомена името Катрин (така се казва една негова съученичка), мъжа ми подскочи и извика:"Я, какво хубаво име! Харесва ли ти?", "Да!" - казах аз, а той само каза "Е, значи това е името й!" И така вече не викахме на корема ми "бебка", а Кати и информирахме родата да свиква Laughing. Катрин идва от гръцкото Катерина и значи "чиста, непорочна". (и , междудругото , не беше в нито един от списъците ми и предложенията за имена Mr. Green)
(За следващото имаме за момченце (както вече споменах), имаме и за момиченце - Анна - на библейската пророчица, която виждам има и други почитателки тук Wink, така че сме подготвени Mr. Green Mr. Green Mr. Green)

# 77
  • Мнения: 11 607
Нашата отпусчица с Тъста върви чудесно , нищо че сме си в къщи Почиваме си , спокойно ни е ....

Пълна интригантка.....Пълна.....Такива неща не се пишат, моме.......Ама внимавайте......След 9 месеца да не се окаже,че не сте почивали само.........

Браво за София! Поздравления! Наша Рая и тя участва на такива мероприятия.....Ама аз знам,че Сватята се е погрижила нейния син да е умен, от нас красотата........

Анаис, забравих....но моето мнение е като това на Пиги......Само ще добаня,че и да искаш от нас да се оттървеш - няма! Интернет е навсякъде. Така че...пак ще сме заедно!

Каишева, къде си и ти сладуно моме?????Да почерпиш.....На мен ми е хубаво теб да те глобявам.......И сладкоооооооооо......Нямам нищо против отсъствията ти.......Че да имам база за глобяване......Ама вземи се покажи, почерпи и ...тогава от мен честитките!

# 78
  • Мнения: 2 641
Момичета много ви благодаря. Както ви казах още не сме тръгнали за никъде, но искаме. Ще опитаме каквото можем и дано стане. Ние пообиколохме малко из няколко държави и да ви кажа там ми харесва много повече от тука. Аз не съм чиста българка. Но и да бях пак не бих харесвала държавата ни, като изключим природата. Не ми харесват обноските на хората, начина на живот, прекаленото сближаване на съседи и вечните "приятелства" с кой ли не. Малко по съм сдържана и дисцанцирана но с хората с които искам да бъда съм истинска приятелка. В този смисъл едва ли ще ми липсват нещата тука, най малко нашите съседи, които наистина са ужасни. За образованието да не говорим и за възпитанието. Изобщо като бяхме в Белгия и Холандия и като се върнахме направихме разликата между там и тук. Ние тук сме се примирили с вечната мръсотия, неуредици, блъсканица и какво ли не. спирам по тази тема, ако нещо стане ще научите първи  Grinning

# 79
  • Мнения: 2 433
по въпроса с имената... нашите са много прозаични - 2 на инат и 1 на уважение. Mr. Green
1. Кристиян - име измислено на инат. Галин искаше на баща му...аз реших че има на баща му кръстено дете и се запънах на майка му. Поисках Калоян...той иска Явор 6 дена минаха...детето няма име - компромис - Кристиян - и на двамата Crossing Arms
2. Мирела - аз искай Майя - като мама, но Галин реши да си връща... и каза че много руско му звучало Joyми тя мама е рускиня..как да звучи - та  компромис - Мирела
3. Без приказки - Янко- и двамата искахме да подарим името на човека когото уважаваме и обичама - свекър ми

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Каишче, честита рожденичка. Да е здрава, винаги усмихтаната и много успехи с музиката.

Момичета, много интересна тема сте захванали.  Първоначално взехме единодушно решение със съпружеското тяло, да не кръщаваме никое дете на баба и дядовци, за да няма сърдити.
За Деян много не го мислихме. Като разбрахме със сигурност че ще е момче, аз лично много държах да е кръстено на баща си. Евентуалния женски вариант беше Дея, но вътрешното ми чувство ми казваше, не, момче ще е, и е. След като се роди Деян, майка ми(най-малко от нея го очаквах), взе да повтаря (уж на шега), че сме го били кръстили на свекър ми. Лошо ми стана. Повтарях и обяснявах, че не е така, но смисъл никакъв, дори и той (свекъра) взе да го вярва. Оставихме ги да си вярват.
Като разбрахме че съм бременна пак и трябваше да се мислят пак имена, мъжа отряза, че ще носи име с първата буква от името на майка или татко. Измъдрихме го че ще е на татко и се роди Камелия - въпреки че имаше личности, който се бяха закучили че нямало да се роди момиче, а момче, защото били с малка разлика   Crazy.
Сега аз очаквам че ще е момиче и сме се спряли на името Рая, но за всеки случай сме избрали и за момче. Първо го мислехме да е Рангел, но свекър ми като чу и взе да се подиграва, че името било селско и само селяните си кръщавали децата така, и мъж ми взе че се размисли. Започна да разпитва и приятелите ни какво мислят за името, и се оказва, че само баща му е на това мнение  Laughing Но има и варианта да е Раян. Та в този ред на мисли, ако вътрешното ми аз се е объркало, и вземе че се появи момченце, какво мислите вие. И двете имена ми харесват, но Рангел си е българско име (ако не се лъжа) и го предпочитам.

# 81
  • Мнения: 1 410
Мили мами,обадиха се от БТВ.Във вторник ще се снимаме.Малко се ошашавих  Crazy,но ще вляза в час!И не се чудете,ако ме видите по дънки и някоя обикновено пуловерче - костУми не нося!А и да имам  - няма да ми станат!
Само ми кажете има ли още някоя мама от вас за участие ?
Ох,искам толкова много неща да пиша - толкова теми можем да подхванем,но пусто време...

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Здравейте и от мен,

sivanova - не знам произхода на името Рангел - ще трябва да се поразровим и да видим.

Успех mi6imadi  Hug Ние сме с теб - и никак не ни интересува дали ще носиш опърпани дънки и обикновени пуловери - важното е да се чувстваш добре в кожата си! И да си самата ти!   bouquet

За имената на моите деца: аз исках да не "подновяваме" никого и да си измисля имена, които харесвам...но после реших да не се инатя - и да си "уважа" свекъра, за което никак не съжалявам. И така - появи се Атанас( от гръцки - означава "безсмъртен").  

За второто - предложих да е на свекърва ми, но тя отказа - вече имаше кръстено на нея дете от втория брат на мъжа ми и тя каза, че не иска да ги правим "отбор  от Веселинки", макар че на мен ми харесваше много името й. Тогава остана вариант да го кръстя на моя баща - Той се казва Петър. Но идеята за Петранка - ме ужасяваше и тогава решихме на майка ми - Елена. Много  си мислих да не е точно Елена. Искаше ми се Елица - въпреки че мноооого ми харесваше, това име винаги ми напомняше за книгата "Време разделно" и се отказах. Елисавета - изобщо не ми харесваше, а Елизабет(английскито  съответствие на Елисавета) също не ме кефеше. Друго не успях да измисля - и остана Елена( "свети като луната" и "най-красивата между жените" от гръцки)

Най малкия: В ноща, която го заченахме решихме, че ще е Петър. Изобщо нямахме резервно женско име. Ако се беше родило момиче в болницата щях да мисля името! И аз и мъжа ми бяхме единодушни, че искаме това име( от гръцки "Камък").

Нищо гръцко няма в родовете ни - просто е някакво съвпадение, че и на тримата имената имат гръцки произход.

И за трите имах усещане какъв пол вероятно са и си имах подбрано и обичано име от "верния" пол и някаква резерва, от противоположния, която не беше съвсем доизмислена, като за последното дете - чесно казано не бяхме измислили никакво  женско име - ако ни беше изненадало бебето- щях в болницата да умувам, защото Румен не се впягаше много в мисленето и го беше оставил на мен... Видеозоните не се бяха произнесли за половете - много странно наистина...За първото ми казаха, че има пъпна връв между краката и не могат да го видят. За второто - лекаря каза, че не си е поставил за цел да гледа пол(защото бях в болница за задържане и идеята беше - как е детето или някаква форма на отчитане на дейност   newsm78 ).  А за третото - когато мъжа ми ме прати на видеозон - докторката ме попита дали ще го раждам и като чу "Да", ми каза:  "ми кво тогава да му гледаме на твойто бебе щом ще го раждаш- ще го видиш след 6 месеца"( аз бях в третия).  ooooh! Велика тъпотия! Щя щеше да гледа, ако си го бях обрекла на убийство, а не поиска да види дали всичко му е наред при положение, че ще го раждам!!!! И изобщо не ми направи ултразвуков преглед, но старателно прибра направлението.... Втори път на видеозон не отидох...

# 83
  • Мнения: 2 641
мишимади ще те гледам с нетърпение . исках да участвам, но не съм многодетна и не съм се и предложила.

честито на рожденниците!

# 84
  • Мнения: 1 410
Цитат
Щя щеше да гледа, ако си го бях обрекла на убийство, а не поиска да види дали всичко му е наред при положение, че ще го раждам!!!!
Това направо ме разби!Докога ,питам ,ще има такива екземпляри в нашата родина мила?!!И какво щеше да му гледа ,ако не искаш да го задържаш ?Направо ми се повдига от подобни ....
Аз много се ядосах ,когато ме изпратиха на биохимичен скрининг - нито съм над 35 ,нито имаме нещо в рода ?И заявих,че отказвам да отида.Докторката каза ,че ако имало нещо да се прекъсне бременността - МОЛЯ - в петия месец за какво прекъсване говорим ,а и дори да не бях в петия месец пак нямаше да се навия да прекъсна . Да,ама било много трудно да се отглежда болно дете - щом Господ ми го е дал ,кои са те да ми казват дали мога или не мога да си го гледам.И говори ли се така на бременна жена!Аз вярвах,че детето ми е живо и здраво ,както трите преди това и не съм ходила нито на биохимичен скрининг или фетална морфология.А въпросната докторка съм я сложила в ЧЕРНИя списък ,заради ред други простотии и прояви на некомпетентност.(Оказа се ,че не съм единствената)

КаНиМа ,ако щещ ми вярвай ,но тази сутрин си повторих няколко пъти твоя ник - телепатия !

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 14:37 от mi6imadi

# 85
  • Мнения: 334
Здравейте красавици   bouquet  bouquet  bouquet
Здрави и щастливи бъдете през 2009 година!!!  Heart Eyes
Честити да са всички празнували рождени и именни дни от последния ми отчет!   bouquet  bouquet  bouquet
Отчет:
 http://snimka.bg/album.php?album_id=326722
Аз съм все още жива ....
Иван го тресе пубертета та се не трае.... Както се шегуваме май като вляза с него в трудната възраст в близките 15 години все с пубери ще се разправям.   Само тренировките по водна топка го вълнуват. Другата седмица ще участват в републиканското първенство – както казва той: ще ни спукат шортите и ще си дойдем.
Митака се справя без проблем и почти не ми създава главоболия. Бабите щяха да се избият по празниците да го канят, а за другите двама не им се и чуваше.
А Гого...   Това дете си изслушва всичкото слушане в яслата и като се приберем пощурява    Говори непрестанно (словесния дрисък при него е хроничен), но му се разбира мах. 30% от казаното. Всяка трета дума е "конче".  Маниак е на тема коне. На Дядо Коледа поръча - конче зебра или конче или  в краен случай - магаре. И добрият старец оставил под елхите на всички приятели и роднини по едно конче за  Гого ( така има вече завидна колекция) Постоянно язди или препуска .... Много обича да му рисувам (добитъци всякакви и най-вече ... коне)  С гърнето сме приятели и мама отдавна не е прала ароматни гащи. Иска много с всичко  да се справя сам, но трудно му се получава за сега. Храни се сам.... не питайте за препаратите за петна - вървят като топъл хляб, а ако трябва да пусна пиленце да обира под масата трохите ... горкото птиче ще го уморим от преяждане.

По темата с имената:
 За големият батко – След като предните три бременности завършиха неуспешно, а всеки път се спрягаха производни от името на свекъра,  когато влязох в 5 месец мъжо отсече - ако е момче ще се казва Иван / това е името на моя баща/ Не се дърпах особено   
За малкия батко - Когато бяхме сигурни, че няма да е момиченце, обявих, че този път аз ще решавам, но любезно ми напомниха, че баткото е на баща ми и било редно да има и на другата рода... но свекъра и свекървата и майка ми са с буквата Д... Реших, че детето трябва да си има имен ден.... колебаех се между Дамян и Димитър, но за първото име предизвикваше не много приятни асоциации за бивш колега. Когато обявих, че детето се казва Димитър, всички решиха, че е кръстен на майка ми   
Малчо - ние си планирахме и изчислявахме момиченце, което щеше да се казва Яна, НО от изчисленията ли или просто от това, че не ми е писано да ставам тъща.... когато разбрахме, че ще е момче и възникна въпроса за име се замислих - как да се казва братът на Иван и Димитър??? Появи се отговорът -  Георги!

Тържествено обещавам скоро пак да се появя  bowuu
 Hug

# 86
  • Мнения: 346
Цитат


КаНиМа ,ако щещ ми вярвай ,но тази сутрин си повторих няколко пъти твоя ник - телепатия !

 Laughing
Като отворя детския център, в който Радето се засили да скача на батуто първа Mr. Green, се надявам да повтаряш това още по-често Laughing Защото ще се казва точно така.

За имената и аз да кажа:
И трите са мое дело. Вероятно е нечестно спрямо съпружеското тяло, но.... това е положението  Heart Eyes Както и при помилвана, аз бях убедена в пола на децата си още по време на бременността и си бях избрала имената още преди да вляза да раждам.
Дечурлигата не са кръстени на никого - нито на моите родители, нито на тези на мъжа ми. Първо, защото имената на родителите ни не можеха да се комбинират така, че от две да стане едно име, а ние 4 дечица не сме планували - знаехме си, че ще имаме 3.
Пу-пу, ще каже някой, ако стане 4-тото няма да го върнем де Joy

Само за девойката имах колебания между Магдалена и Маргарита, но се спрях на второто заради "Р"-то - силна буква, както казва Цоци  bouquet

Бих искала и аз да закупя календари. Засега заявявам 2 броя - за мен и за една само "двудетна" майка, но с желание да стане многодетна, ама мъжът й го е страх hahaha - дано нагледния пример реши в полза на нашата общност Joy Joy

Хубав ден, момичета  bouquet

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 87
mi6imadi , кога точно ще е предаването щом ще се снима във вторник, за да мога да те/ви гледам.Всички имате такова положително излъчване и зареждате хората с такива енергия. Аз за облеклото съм без значение, важното е да ти е удобно.

# 88
  • Мнения: 66
Здравейте!Отдавна не съм писала,но поне сериозно ви чета.Нещо не мога да си организирам времето,а и малкия минат се не минат две седмици и е болен-хрема,кашля.Заинтригува ме темата за имената и реших и аз да споделя.Голямата кака до последно мислех,че ще е момче и много исках/щом ще  кръщавам на свекъра-Никола/ да е Николай.Моят се дърпаше и държеше да е точно името на баща му.Когато се роди момиче той предложи да е Никол.Буквално ме измоли в родилното,защото аз не го исках това име,етървата така мислела да кръсти племеницата,а с тях много се нямаме та затова.Когато забременях с малката мъжа ми рече,ако е момче пиши го на баща си-Яни,ако е момиче на майка си-Радина.И така малката се роди точно на Коледа и първият ден беше Радина,докато не се обадила майка ми да каже аман-заман пишете детето на дядо му.Баща ми на въпроса на комшийка как ще се казва втората внучка доста самоуверено отговорил,че ще е на него.Ами сега не мога да измисля име,което хем да е на баща ми,хем да е свързано с Коледата.Идва време да ни изписват,а ние име нямаме.Мъжът ми се подписа под документите и каза решавай,само преди да ми го подадат ми прошепни името.Два часа преди да ни изпишат я записах Яница.За малкия татито предварително беше казал,че според пола ще носи името на един от двама ни.Когато разбрах,че ще е момче му предлагах щом иска да е на него да го кръстим я Калоян,Константин или Костадин,но той отсече-НЕ!Като мене Кирил.Та така...
 Дано все по-често започна да пиша,а не само да ви чета.  Embarassed

# 89
  • Мнения: 331
Здравейте и ЧНГ и от мен! Пожелавам ви много сбъднати мечти, защото в големи семейства като нашите и мечтите са много и големи! Моите деца са кръстени: Белослав на свекъра Белю, Искрен на свекърва ми Иванка /много не й допада, че само първата буква е нейната/, а Мартин е на себе си. Когато бях бременна с Марти, който е и най-малък, много се чудех какво име да му измисля. Ако беше момиче, щеше да е кръстен на майка ми, но с нейната буква не ми харесват мъжките имена. И един ден гледах волейбол. Хареса ми името на Мартин Стоев и приключих с великото търсене на име в интернет. Сега трябва да го извикам за кръстник Joy

Общи условия

Активация на акаунт