Най-красивите истории за любовта в книгите, музиката и киното

  • 4 986
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 246
"Казабланка", "Тетрадката" и "Титаник" са филмовите заглавия, които най-често срещаме на върха на класациите за най-романтичните филми, правени някога.

Филмовата база данни IMDB обаче предлага една по-различна класация, в която най-добрата филмова любовна история е тази във "Форест Гъмп".

Същестуват и различни подредби на най-великите любовни истории в книгите. Според британския Independent, най-красивият любовен роман е "Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин, следван от "Вината в нашите звезди" (Джон Грийн) и "Джейн Еър" (Шарлон Бронте). "Гордост и предразсъдъци" печели първото място и в класацията на Goodreads. Сайтът Readsy пък слага "Джейн Еър" на първо място, "Анна Каренина" на Толстой - второ, следвани от "Любов по време на холера" на Маркес.

А ето и някои предложения за най-добра любовна песен на всички времена:

"I Will Always Love You", Уитни Хюстън - според списание "Инсайдър";
"Endless Love", Даяна Рос и Лаянъл Ричи - според "музикалната библия" Billboard;
"This Magic Moment", The Drifters - според Timeout.

Дори да продължим с тези списъци до безкрай обаче, знаем, че никой няма да се съгласи на 100% с каквато и да било подобна класация. Причината е проста и тя е, че за всеки един човек любовта отключва неповторими асоциации, а точно определени любовни книги, филми и песни са преплетени в спомените ни по уникален начин.

Любовта звучи, изглежда и е разказана по неповторим начин за всеки от нас!

Кои са книгите, филмите и песните, посветени на любовта, които са ви развълнували най-дълбоко?

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 07:59 от Пeтя

# 1
  • Мнения: 1 726
Повечето филми и истории са супер захаросани. За мен единственото стойностно произведение на този жанр е трилогията “Преди изгрев”, “Преди залез” и “Преди полунощ”, може би и някои черно бели романтики от ерата на зората на киното.

Музика
https://m.youtube.com/watch?v=lQMV_S6zShU

Танц
https://m.youtube.com/watch?v=Oz7WnOqUeck

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 19:24 от ierldan

# 2
  • Мнения: 1 544
Прекрасен увод....
Наистина, човешките желания и предпочитания са изключително много. Голям е броят на изгледаните и прочетени  емоции от мен самата. Много се чудех, какво да изложа, като предпочитание, защото съм гледала наистина много кино...в годините.  Двоумя се, триумя се......блъскайки се между  София Лорен, Ален Делон, Джина Лолобриджида, Микеле Плачидо, Марлон Брандо,  Джейн Фонда, Хенри Фонда, Чарли Чаплин, Ава Гарднън, Ракел Уелч, Жерар Филип, Марчело Мастрояни, .... и редица, плеяда от талантливи актьори, донесли ми незабравима наслада в душата в годините. Ноооо, все таки, трябва и да посоча нещо....нали???
Е, и това ще е Ромео и Жулиета продукция на Дзефирели с Главни актьори Оливия Хъси и Ленард Уайтинг...филм от 1968година. Незабравим, изгледан поне 20 пъти за времето си....бягала съм и от часове в училище....
Не мога и да подмина, като шедьоври в този вид изкуство и Птиците умират сами иииии....много и много....Няма да ми стигне денят да изброявам дългият си списък!

Да, Джейн Еър е прекрасен роман изписан от талант, като Емили Бронте, също и екранизацията, въпреки, че не мога да си спомня Главните актьори..😀

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 09:18 от Stella2021

# 3
  • Мнения: 10 409
В моята класация - Птиците умират сами и Отнесени от вихъра - книга и филм,
песен - Всичко, което правя го правя за теб на Браян Адамс..
а от големите любовни истории в реалния живот - Любовта м/у Чарлс и Камила Hearts

# 4
  • Мнения: 18 144
В киното бих отличил Студена Планина, Австралия и Титаник. ОТ по-старите филми - Казабланка. Гордост и предрасъдъци също е хубав филм с добри актьори, макар че не следва плътно книгата.

За най-страхотна чуждестранна любовна книга на първо място слагам Джейн Еър. на българска почва много от разказите на Йовков - Шибил, Женско сърце, Кошута и пр - са оставили трайни спомени у мен. Също и Светилникът и Преспанските камбани на Талев, измъчената любов на Ния и Лазар и "греховната" любов на Катерина и Рафе Клинче.

П.С. Джералдин Чаплин играе главната роля във филма за Джейн Еър.

# 5
  • Мнения: 6 714
"Осъдени души", "Птиците умират сами".
Невъзможната любов създава едни от най-красивите истории за любовта.

# 6
  • Мнения: X
Честит празник! Страхотна тема Heartpulse
Не е задължително всички любовни истории да са захар и розови облаци. Най-вълнуващите на практика изобщо не са такива, като започнем от "Ромео и Жулиета".
И от мен глас за "Тетрадката" и "Студената планина", като Планината е трагичен и разтърсващ.
Изключителен и нестандартен филм, посветен на трудната и дори невъзможна любов е  "Blue Valentine". Нищо захаросано няма в него, страхотна игра на Райън Гослинг и Мишел Уилямс - https://www.imdb.com/title/tt1120985/
Да не забравяме и гениалното руско кино, където "Сибирският бръснар" все още е е един от филмите на върха на класацията на любовните истории: https://www.imdb.com/title/tt0120125/.

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 09:38 от Анонимен

# 7
  • Мнения: 1 544
Честит празник! Страхотна тема Heartpulse
Не е задължително всички любовни истории да са захар и розови облаци. Най-вълнуващите на практика изобщо не са такива, като започнем от "Ромео и Жулиета".
И от мен глас за "Тетрадката" и "Студената планина", като Планината е трагичен и разтърсващ.
Изключителен и нестандартен филм, посветен на трудната и дори невъзможна любов е  "Blue Valentine". Нищо захаросано няма в него, страхотна игра на Райън Гослинг и Мишел Уилямс - https://www.imdb.com/title/tt1120985/
Да не забравяме и гениалното руско кино, където "Сибирският бръснар" все още е е един от филмите на върха на класацията на любовните истории: https://www.imdb.com/title/tt0120125/.

Прекрасна е темата, защото ме среща и с непознати за мен заглавия. Нови емоции ще има! Благодаря за което!🌹
За мен Ромео и Жулиета си е класика от където и да го погледне човек, ноооо наистина си има и толкова други стойностни продукции, че ум да му зайде на човек.
Списъкът наистина ми е дълъг и не искам да навлизам в политически периметър, но и руските филми за Втората световна война са разтърсващи....Невероятни сценарии  изпълнения и актьори от световна величина....Няма да се впускам в подробности....тези, които са ги гледали - ще ме разберат.

# 8
  • Мнения: 14 489
Много обичам невъзможни и трагични любовни истории, на кино разбира се 😀

Моите любими са еврейката и нацисткия генерал в Black book на Пол Верховен и Ширин и Дорон във Фауда.

# 9
  • Мнения: 18 144
Ето още един по-старичък филм, който е класика. Поверително и лично (1996) - Робърт Ръдфорд и Мишел Пфайфър.

Той е известен журналис със собствено мнение.
Тя е начинаеща журналистика, която иска да стане водеща.

Двамата имат трудна любов, краят на която е трагичен. Просто уникален филм, страхотна игра на Р.Ръдфорд и пълна химия между него и Пфайфър.

Впрочем Мишел Пфайфър участва в доста роли с измъчена любов - например Жената-ястреб.
Над него и нея виси проклятие. Денем той е ястреб, нощем той е вълк. Двамата имат само един миг през нощта и деня, когато и двамата са хора. Песента към филма също е уникална.

а ако трябват комедии.... булката беглец Като оставим настрана неостаряващия Ричард Гиър, и разбира се Джулия Робъртс, Кристофър Мелони, познат ни от "Всички обичат Реймънд" е много забавен.

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 10:23 от Лорд Сняг

# 10
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Все още е пред очите ми" Анна и кралят", както и" Птиците умират сами!"

# 11
  • Мнения: 29
P s обичам те
Титаник
Аз вещицата
В книгите има много. Ромео и Жулиета.

# 12
  • Мнения: 86
Книга- Сара Джио - Винаги
Филм - A star is born
Песен- Celine Dion - The power of love
Тези са ми фаворити, разбира се имам и други

# 13
  • Мнения: 15 571
Чудесна тема, в духа на днешния празник.

Едни от най-прекрасните романтични филми за мен са:
- Тетрадката
- Титаник
- Пърл Харбър
- Къщата на езерото
- Брулени хълмове - Том Харди е прекрасен в ролята на Хийтклиф Heart
- Хубава жена
- Роди се звезда (доста тежък за гледане според мен)
- Невъзможно твой - много лек, приятен и забавен филм с романтична нотка. Прекрасни Джак Никълсън и Даян Кийтън
- Мостовете на Медисън - силен и разтърсващ
- Ана Каренина - с Шон Бийн. По-новата версия изобщо не ми хареса.
- Бодигард
- Писмо в бутилка (прекрасен и тежък)
- Призрак
- Мръсни танци

От всички гореизобрени не мога кажа кой е най-хубав - всички до един ги обожавам и винаги ги гледам с огромно удоволствие.

Книги:
Най-най-романтичните книги, които съм чела са:
- Дългото очакване - Сандра Браун
- Свидетелката - Сандра Браун

За песни не мога да пиша, че те са страшно много - и български, и чужди. Ще покажа една от най-любимите ми, която ми е най-големия фаворит:

https://www.youtube.com/watch?v=_--btTiG7vg

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 11:19 от Lady Cassiopeia Duval

# 14

Общи условия

Активация на акаунт