Прекалено малко бебе в 34 г.с.

  • 13 757
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дано всичко е наред! Но за нейно успокоение да потърси още едно мнение.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз родих във въпросната 34 г.с и няколко часа преди секциото на прегледа ми казаха,че е много мъничко,около 2000-2100 гр,а се роди 2600 гр.Така че не може да се вярва много на ехографите.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дано всичко е наред....все пак има време да качи още бебчето,а и не е сигурно,че ехографът е точен

# 18
  • Мнения: 51
Дано всичко е наред....все пак има време да качи още бебчето,а и не е сигурно,че ехографът е точен

А освен, че има да качва, по-малкото килограми не означават по-малко развито бебе.
Аз седмица преди да родя ехографът показваше размери на бебчето, отговарящи на 34 г.с. (док отказа да прави предположение за килограмите, точно защото са неточни). Е, родих три килограмово много добре развито бебче!

Важно е да се види на доплер дали бебчето се храни добре и да му се следят тоновете. Ако бебчето не страда, значи всичко е нормално.   fingerscrossed

# 19
  • София
  • Мнения: 5 079
Твоята позната да не вярва много на такива "прогнози", защото уз дава много измамни резултати.
До последно ми предричаха бебе над 3500, което се роди 2600. Stop

# 20
  • Мнения: 2 172
Те и на мен ми казаха,че бебето ми било голям дребосък в 40-та седмица-най-много 3.200 било,а се роди 3.650  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 15
Аз родих в 35г.с. - 1250кг.  В 30г.с. ми казаха, че е малко и на мен не ми се вярва6е...Задължително доплер!!По-добре е да се ходи на един и същи ехограф, за да се избегне това с меренията...
Дано вси4ко е  О.К.

# 22
  • София
  • Мнения: 518
Здравейте, мами!

Бях писала и преди за такъв проблем тогава касаеше мен, а сега моя роднина е бременна и е много притеснена защото са й казали, че бебето е много малко тежи 1500кг в 34г.с./ на мен ми бяха казали също че е много малко но тежеше 2080кг/ Тя е много разстроена и аз се опитвах да я успокоя но не успях май. Пиша ви да ви питам дали има някоя от вас на коята да са й казали че бебето е горе/ долу в нейните граници за да се успокои малко, нали знаете колко лошо е да се притеснява една жена точно в такъв момент!
Благодаря ви много на всички! Hug
При нас положението беше същото-1,500кг в 35г.с., в крайна сметка родих бебе 2950кг-6 дена преди термина Simple Smile Непременно да потърси и дрyго мнение Peace

# 23
  • Мнения: 1 372
много често има разминавания между видеозона и истинското тегло на бебето.  На моя приятелка и казаха че бебето ще е малко, не по-голямо от 2500 гр., а накрая се оказа цял килограм по-голямо.

Общи условия

Активация на акаунт