по-голямо бебе

  • 13 231
  • 79
  •   1
Отговори
Здравейте ! Отдавна чета мненията на бъдещи майки като мен  Simple Smile, но сега най-накрая реших да  се включа. Бременна съм в 32 г.с. , но при предните 2 прегледа на ехограф 2 различни лекари ми казаха, че бебчо е по-голям, с параметри над отговарящите за съответната седмица.Не знам това дали е  повод за притеснение.Попитах какво значи това, а лекаря само отговори , че има и големи и по-малки бебета.Моля кажете някой имал ли е такъв случай.Предварително благодаря.

П.С. Следейки различните таблици в нета  за размери на бебето по седмици, моя бебчо  е по-голям с около 2 седмици.В 28 седмица измериха,че е 1490 грама.

# 1
  • Мнения: 826
Много често има разминаване. Не може да са ни по калъп всички бебчета. Wink И за моята какво ли не говориха, а накрая си излезе съвсем нормално 3500 грамово бебче. Спокойно, няма място за притеснение. Да ти е живо и здраво бебчето, спокойна и усмихната бременност.
ПП. Щом лекарите, не са ти казали за някакъв проблем, значи просто бебчето е добре отгледано. Grinning  Да не говорим, че ехографите не са точни, а дават фиктивни размери.

# 2
  • Мнения: 267
Не се шашкай.Първо УЗД дава отклонения-на мен пък ми бяха казали ,че сина ми ще е много малък,а той си се роди напълно нормален .Второ,дори и да е по-голям плода правилно са ти казали-има малки и големи бебета.Как са ти изследванията?Ако са наред всичко е оК  Peace

# 3
  • Мнения: 54
И мен ме вълнува този въпрос. Със сигурност отделните ехографи показват различно и дават отклонения, а и растежът на бебетата е строго индивидуален. Но миналата седмица - когато бях в. 31. г.с. показа че бебчо е 2343 гр., което наистина ми се стори много. Повечето твърдят, че теглото на бебето се удвоявало до края, а докторът каза, че може и по-рано да тръгне да излиза. Така че ако някой има опит моля да сподели. Проблемът е, че аз искам да родя нормално, но ако бебето е много голямо не знам какво ще измислят лекарите.
tsvetys, на предишния ми преглед в началото на 7-ми месец бебчо беше 1300 гр., но се надявам, че няма поводи да се тревожим, все пак по-добре отколкото да изостават в растежа. А и аз и мъжът сме едри, важното бебето да е здраво Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 447
Не се шашкай,правилно са ти казали...Има и по-големи и по-малки бебета.Не може всички да са еднакви..Освен това,доста често Ехо-то дава отклонение..Смятам,че ако има нещо притеснително доктора ще ти каже..Наслаждавай се спокойно на оставащите дни до появата на бебо и не се затормозявай с тревоги...

# 5
  • Мнения: 672
На мен втория път ми казаха, че бебето е голямо. Чакахме го към 4 кг а се роди 3,250. Ехографите много често заблуждават и по-скоро дават ориентировъчни данни. Възможно е също да си имала по-ранна овулация. Не се тревожи. Няма нищо притеснително Леко раждане желая   bouquet

# 6
Благодаря за успокоителните думи. Обичайните изследвания са ок.В 14-15 седмица правих БХС беше с мн.добри резултати и към 21 правих фетална морфология и беше наред.Не знам дали трябва др.допълнителни да правя.Ние също с таткото сме едри в смисъл нормално и донякъде може наистина това да е причината, но може би затова , че лекарите ми обърнаха внимание специално на факта , че е по-голямо от отговарящото на седмицата ме хвърли в мисъл.

# 7
  • Мнения: 1 053
На мен ми казаха 4е бебка е по едра и е около 3,900.Бях с диагноза "едро бебе" и с преоценка в хода на раждането.Можеше да се наложи секцио.Но за щастие родих нормално,с ЕПЗ и бебе 4,150 и 54 см.Е....,голяма излезе наистина.Не се притеснявай Peace.

# 8
  • Мнения: 1 008
А, какъв е проблема ако е голямо бебето?
В 33г.с. отговаряше все едно е в 36.
Родих я 4200, със секцио,но не защото беше
голяма.

# 9
  • Мнения: 1 277
И да е по-голямо бебето - мисля, че не е проблем. Обратният вариант е по-тревожен. При мен според ехографа в 37 г.с. бебето е само 2.400 кг., но док казва, че всичко било ок. Дано да е така наистина  Praynig

# 10
  • Мнения: 9 437
Различните ехографи дават различна информация.Не се притесняай.По-тревожно ще е ако бебето е малко.
Леко доизкарване на бременноста и успешно раждане.

# 11
  • Лондон
  • Мнения: 122
моят доктор ми каза,че трябва да раждам секцио,защото бебчо бил много едър,а в крайна сметка се роди 2950 гр.

# 12
  • Мнения: 445
Че какво като е голямо?
Моят юнак се роди 4370 и 56 см  Grinning
Просто памперсите, които бяхме взели се оказаха малки  Grinning
(В 33-34 г.с беше по ехограф 3300-3400)
Леко раждане и не се безпокой!

# 13
  • Мнения: 239
не се тревожи, при всички положения по-добре бебчето да е голямо и здраво, отколкото малко, това е по-трвожния вариант. Моя позната роди бебенце 4.900, наистина доста голямо, но за това пък здраво и прекрасно. Мойта бебка също върви с около 200-300 грама по-голяма, но аз се радвам Grinning Може да родиш малко по-рано и бебенцето пак да си е в норма.  Hug

# 14
  • Мнения: 129
Въобще не им вярвай на тея ехографи! На мен в началото на 9 месец ми казаха че тежи вече 3200 и понеже в 9 месец вече много мазнини натрупвали бебетата, ще се роди 4000 гр. Shocked
роди се 3200!
най-добре бъди спокойна, така ще го родиш по-лесно, независимо от теглото
Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт