30 г.с. с глава 36 г.с.

  • 15 007
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте,

Незнам дали темата е за тук, но съм много уплашена и незнам къде да пиша и какво да правя. В 30 г.с. съм карам първа нормална бременност без никакви усложнения, направих си всички изследвания ранен и късен БХС и 2 фетални морфологии в 18 и 28 г.с. Всички ми казваха, че всичко е наред само главата на бебето вървеше с 2-3 седмици по голяма. До днес когато на рутинен преглед на ехограф при доктора, който ми следи бременността не излезе, че главата на бебето отговаряла на 36 г.с. а аз съм в 30. Доктора се притесни и ме прати едва ли не по спешност утре при Мазнейкова...а аз не съм на себе си...Втората морфология ми я прави Д-р. Атанасова от клиниката на Д-р Марков. Обадих и се веднага тя ме успокои, че такива несъответствия са възможни когато бебето е с главата надолу...как ще я карам до утре незнам, моля някой ако е имал същия проблем да сподели дали се е родило живо и здраво детенцето му.
Благодаря !

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Стискам палци всичко да е наред. Твоят доктор сигурен ли е, че е измерил правилно? Едно трепване на ръката и то дава отклонения  Thinking

# 2
  • Мнения: 9 450
О,това е много относително!Ехографите дават ориентировъчни мерки.Не се притеснявай излишно и си изчакай прегледа утре.Ако се наложи потърси и друго мнение.
Късмет!

# 3
  • Мнения: 539
Здравей миличка.Знам как се чувстваш.Това което ще ти разкажа се случи през първата ми бременност и ако не беше една мадама,на която всички викаха старото куче,защото беше в болница близо два месеца,аз нямаше да си пиша в момента.
Бях влязла за секцио,но нещата започнаха да се проточват много притеснително.Отлагаха,отлагаха и на края доктора ме извика с мъжът ми и седнахме да говорим.
Думите му все още кънтят в ушите ми.
Тогава той заяви,че отказва да реже здрав корем и здрава матка,заради дете което ще израсне в дом.Детето ми било със синдром на Даун.Тръпки ме побиха,дори и сега.
Идваше ми да се метна от някъде.
Много ми помогна девойката,която явно им беше свикнала и на която бяха казали,ЧЕ ГЛАВАТА НА НЕЙНОТО ДЕТЕ БИЛО В 30,А ТЯЛОТО В 26СЕДМИЦА.
Тя отказваше да им повярва.Колкото и странно да беше тя си знаеше и чувстваше че всичко е ок.
За щастие и нейното дете и моето са по здрави и по красиви от всякога.
Не се притеснявай и не им вярвай на тези БИЗНЕСМЕНИ.
Ще чакам добри новини и ще се моля за теб Praynig
УСПЕХ.

# 4
  • Мнения: 15
Много Ви Благодаря, че ми писахте. Едва ще дочакам утре много ми е мъчно, дано да ми е добре детенцето, веднага ще пиша като го видим утре

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 485
Хм, същата работа бяхме и ние. Като тръгна тази глава да расте, та накрая 5 седмици напред беше. Единият ми доктор твърдо не даваше нормално раждане, за да не се заклещи. Blush
Сега сериозно - твоят доктор видя ли мозъчните стомахчета, изобщо главата, или просто я измери. Имаш ли данни за двата различни диаметъра и обиколката на главата? За първи път ли се вижда, че главата е голяма, досега кака вървеше. ВИж си данните от ФМ и погледни всеки диаметър на коя седмица отговаря. НО аз бих отишла  на ФМ, за да съм по-спокойна. В крайна сметка по-добре един преглед повече, дори ненужен, отколкото напразни притеснения.
 Ще ти кажа как протекоха нещата при мен.
Ходих на ФМ при Марков няколко седмици по-рано от препоръчителното-примерно втората беше в 17 г.с., третата беше в 25-26 г.с. Отделно моят доктор на всеки преглед правеше ФМ, докато в около 28 г.с. ми каза, освен че главата си върви голяма, левия латерален ветрикул е увеличен над границата. Тъй като почти полудях, се обадих се отново на Марков обясних кога съм била при кой и той се учуди защо съм направила толкова рано феталните при него, тъй като и след 30 г.с. е възможно да се получат отклонения или по-точно, чак тогава се виждат. Така два дни след кошмарния преглед отидох при него и какво се оказа- мозъчното стомахче спаднало от 12 мм на 9 мм!!!! Най-малкото съм очаквала такива добри новини, тотална изненада, та аз имах дори снимки на протеснителните размери. До края на бременността стриктно следиха главата на детето, мериха всичко, тя продължи да върви голяма, но без аномалии. Бебето ми е здраво, макар  че тези 12 мм ме тревожиха първите месеци, все се чудих да не започне пак някакво увеличение....
РАзказвам ти всичко това, не за да те вкарвам във филми, а да ти кажа, че дори когато си отчаян нещата могат да се оправят. А при теб дори няма данни за проблем. Naughty
Между другото синът ми има леко удължена глава назад, но не  е нещо  което бие на очи. Има деца с по-големи глави от неговата в градинката. Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
За съжаление поне според мен Мазнейкова изобщо не е добър вариант за контролен преглед.
Обади се на доц. Томова за преглед.

# 7
  • Мнения: 74
Здравей и от мен.При мен се случи същото през първата ми бремменност,от 20г.с започнаха да ми казват че според размера на главата бебето ми е по голямо с 3 седмици.Потърси повече мнения защото на мен ми объркаха термина и ми предизвикаха раждане 20 дни по рано и в крайна сметка се стигна до секцио,без да съм имала никакви проблеми през бременоста.Не се притеснявай всичко ще бъде наред.Късмет. Grinning

# 8
  • Мнения: 132
здравей!!!
не разбирам само главата и тялото отделно ли се мерят....
на моето бебе беше из4ислено 4е се развива с 2 седмици по рано и просто ми изтеглиха термина по напред. моя позната имаше мом4енце с 4 седмици по ранно развите.
това се случвало 4есто и го отдават на приемането на витамини за бременни...колко еистина не знам.
да уто4ня 4е ти говоря за обслужване в австрия където гарантирано по малко стресират!!!!
успокой се защото е нормално и не съм чула да се приема като аномалия. newsm30

# 9
  • Мнения: 4 555
Ще се опитам да те успокоя и аз. Моето бебе беше с много голяма глава, месец и нещо напред спрямо термина. Аз също много се притеснявах за увреждания и ходих на поне 4-5 подробни прегледа във Фемина.
За щастие всичко беше наред, жива и здрава е. Даже до към 6-месечна главата й вече не беше толкова голяма и си изглеждаше нормално в сравнение с връстниците си, за разлика от периода в родилното, където й казваха "отгледаното бебе".
Стискам палци всичко да е наред и не се тревожи излишно. Докторът при съмнение е длъжен да ти препоръча допълнителен преглед, но това не значи, че непременно има проблем
Стискам палци  Peace

# 10
  • Мнения: 51
   Контролните ехографски прегледи при моята бременност месец преди термина показваха същото. Родих по нормален път, здраво и красиво "гардже" /синче/ Grinning
  bouquetМисли позитивно и дано всичко е наред!

# 11
  • Мнения: 165
Здравей и от мен миличка. И аз предполагам как се чувстваш от личен опит, при мен се получи нещо подобно, само че според моята лекарка всички мерки на бебето вървяха отначало с 1-2 седмици напред, а след това чак с три и повече седмици и започна да ми говори че бебето щяло да е с проблеми. Sick Беше изключително нетактичен и невнимателен човек #Cussing out, изкарваше мен виновна, искаше да ме праща в б-ца защото на глюкозния тест/при обременяването с глюкоза/ ми бяха малко завишени показателите, но на гладно винаги са ми би в норма. Накрая просто я зарязах, тъй като заради нея много се бях притеснила и получих кървене и контракции и ходих в б-ца за задържане, за малко бебка да се роди в 32г.с. Доверих се на друг лекар и той ме увери че всичко е наред както го чувствах и аз и също каза, че поради положението на бебка, може да се измерва като по-голяма. В крайна с-ка всичко си беше наред, а тази лекарка последните няколко седмици и въобще повече изобщо не стъпих при нея, толкова ядове и притеснения ми създаде. #2gunfire
Моят съвет е да не се доверяваш толкова на измерванията на лекари, които не са специалисти по ФМ. Според мен също Мазнейкова не е добър вариант, името й беше замесено в толкова скандали, държа се доста надменно на интервютата, аз лично не бих й имала доверие. Sad И една нова ФМ от най-добрите специалисти обаче, със сигурност ще те успокои.
Опитай се да си максимално спокойна и стискам палци всичко да е наред с бебенцето. Praynig

# 12
  • Мнения: 9 375
Ако това ще те успокои, през първата ми бременност главата на дъщеря ми също беше по-голяма през цялото време, дори д-р Марков на ФМ през 29 г.с. ми каза, че ми е сбъркан термина, защото беше изчислен на база ехографски преглед. Според ФМ бебето ми трябваше да се роди около 15 май, а термина беше за 30 май. В край на сметка родих дъщеря си нормално  през нощта срещу 29 май и тя просто беше по-голяма, роди се 4, 100 кг с голяма глава, но напълно здрава. Така че спокойно. за твое успокоение наистина отиди на ФМ преглед.

# 13
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета

Много Ви благодаря, че ми писахте наистина много се успокоих след като прочетох, че и при други е имало такава история. Току що се връщам от "Клиниката по генетика" към Медеицинска академия. Там ме изпратиха днес след прегледа при Мазнейкова. Тя огледа доста обстойно главичката на бебето, но и на предишната морфология също я гледаха и пак се оказа, че няма никакви изменения и проблеми свързани с мозъка абсолютно всичко е в норма само този BPD е завишен. Поне каза, че засега няма данни за хидроцефалия, евентуално някаква костна дисплазия, но от клининиката по генетика абсолютно отрекоха да става въпрос за такова нещо. Казаха ми да си следя бремеността при цпециалист ФМ оттук нататък, и че след като всичко е в норма в главичката на бебето няма нужда от притеснения за момента. Бащата и брат му са родени по 5кг. и това сигурно също има връзка. Сега до края на бременността, като дойде време за преглед много ще ме е страх, но дано да няма други притеснения.

Много Ви благодаря още веднъж, че ме успокоихте:)

# 14
  • Мнения: 163
Здравей!
Много съжалявам, че са те уплашили така, при мен се случи нещо подобно... отидохме просто така с майка ми при едно голямо светило от МД и той като реши, че бебето било огромно ("явно" съм имала гестационен диабет), та хайде хоспитализиране - за да се правят изследвания, обременявания с глюкози и т.н., което откъдето и да го погледнеш си е работа за 2-3 часа, а не влизане в болница по клинични пътеки... както и да е. Там ми правиха т.нар. Доплер пред цяла тайфа стажанти... и какво излезе - аз съм в 32 г.с. - главичката за 37, коремчето за 29-та... представи си какъв ужас и аз питам доооста притеснена вече: "а какво означава това?" При което отговорът беше - еми нищо не може да се каже все още... ШОК! Та оказа се, че нямам диабет в крайна сметка... и НИЩО не стана ясно...Направо не знаех къде се намирам и аз, и близките ми... Като седмица преди това бях на ФМ във Фемина и разминаването беше абсолютно в границите - минимално просто. Е, като изключим, че изживях последните 1-2 месеца от бременността си в неведение и тих ужас - синът ми се роди 20 дни по-рано от термин - 2.950 - ОГРОМНОТО бебе с голямата глава... Съвсем съразмерно и всичко си е наред, слава Богу! Гледам, че са те поуспокоили вече, много се радвам, за което! Не го мисли! Всичко ще бъде наред! Желая ти много леко раждане и прекрасно, здраво бебче на финала!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт