Как предпазвате бебето от грип

  • 3 131
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами като гледам на 2 месеца няма да тръгнеш по разходки в тоя студ,единствено не я събирай с болни хора.

# 16
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
И аз бях пуснала подобна тема тъй като когато бебка беше на 3 месеца аз се разболях от грип. Нямаше как да я изолирам от мен и слагах си постоянно маска, често миене на ръцете и най-вече прекъснах много от контактите с други хора. Когато каката се разболя я изолирах в другата стая.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Като бебе я кърмих и ограничавах контактите с хора

# 18
  • Мнения: 18
Бебчо имаше много продължителна жълтеница (2.5 месеца) и му изписаха "infant formula". Това е имуностимулатор предназначен за бебета, съдържащ няколко витамина. Скоро имахме настинка и педиатърката ни препоръча да му давам по 1мл. на ден. Мисля че при първи симптоми на настинка или грип, а защо не и като превантивна мярка няма да навреди.

# 19
  • Мнения: 2 090
Пазя я от контакти. Това е.
Както са ти писали по-горе-няма имуностимулатори за толкова малко бебе Naughty

# 20
  • Мнения: 9 973
пазиш от контакт с много хора и чист въздух в стаята
и в градинката,не в МОЛ-а

# 21
  • Мнения: 860
Повечето мами са те посъветвали така както и аз мисля. По малко хора на пролет ще е по голям бебо и тогава ще има слънце и много хора Simple Smile

Обаче искам да питам какво ще кажете за Витамин С дава ли ли сте го например една лъжичка всеки ден като противогрипно?! Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 654
1.По- малко хора, тези, които се срещат с него, не го целуват, а болните , не ги пускаш в къщата.
2.Кърма
3. Сокове след 4-я месец, даже след 6-я
4.Разходки всеки ден, ако е по- топло от - 5

# 23
  • Мнения: 4 915
1. Кърмене
2. Разходки навън - не в молове, както са писали.
3. Ограничени контакти с други хора.


Витамин С не съм давала на такова малко бебе, достатъчно си набавя от кърмата/АМ
.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 259
1. Кърмене
2. Разходки навън - не в молове, както са писали.
3. Ограничени контакти с други хора.
Точно това щях да напиша и аз.
Дори и да ти малко кърмата, продължавай да кърмиш, а ти самата може да пиеш вит. С или лимони ако обичаш. И особено внимавай с разни гости в съмнително здраве, пък ако щат да се сърдят.

# 25
  • Мнения: 21
На толкова малко бебе и при положение, че не е изключително кърмено, може да даваш КОЛАСТРА от новозеландски крави - изсушена е и се предлага на капсули. Съдържа много антитела и растежни фактори - чудесен аналог на човешката коластра. Може да даваш по една капсула на ден : изсипваш съдържанието и смесваш с кърма или АМ - идеална превенция за инфекциозни заболявания!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 42
за такова малко бебе кърмата е най-добия имуностимулатор...по-малко хора и .....това е

# 27
  • Мнения: 1 098
На тази възраст кърмех бебчето си. Извеждох го на дълги разходки всеки ден. Проветрявах често. Не съм ограничавала срещите с други хора.

# 28
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами ограничавай контакта му с други хора, доколкото е възможно. Излизайте навън, когато времето позволява.

# 29
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Повечето мами са те посъветвали така както и аз мисля. По малко хора на пролет ще е по голям бебо и тогава ще има слънце и много хора Simple Smile

Обаче искам да питам какво ще кажете за Витамин С дава ли ли сте го например една лъжичка всеки ден като противогрипно?! Rolling Eyes
Витамин C съм давала само, когато педи го е изписал, а това беше, когато вече имаше симптоми на настинка/грип и давах по 1 ампула от 2.5 мл

Общи условия

Активация на акаунт