Дете с Т-клетъчна Остра лимфобластна левкемия

  • 10 337
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 190
Аплазия е състояние,в което приетите медикаменти подтискат костният мозък и съответно той намалява производството на клетки.Това състояние е напълно нормално за този етап от лечението и показва,че химиотерапията действа.Просто е невъзможно при химиотерапия да се убият само лошите клетки,покрай тях загиват и здравите.Това състояние е характерно при курса с Алексан.Сега е много важно детето да се пази от всякакви вируси и инфекция,защото е абсолютно податливо на всичко.Ако се разболее от нещо организмът няма никаква възможност да се справи с болестта и лечението на левкемията трябва да се спре за да се възстановят кръвните показатели и детето да се пребори с болестта.

# 16
  • Мнения: 190
Забравих да ти кажа,че ако много се сринат кръвните показатели курсът с алексан се спира до тяхното възстановяване.Показател са гранулоцитите-под 1.0 гранулоцити,химиотерапията се спира докато се повишат над 1.0

# 17
  • Мнения: 4
  Благодаря! Искам да се свържа с хора, които водят тази жестока борба и могат да дадат компетентна информация и подкрепа, без да изпадат в истерии и да правят "сцени". Защото от подобно поведение в момента няма никаква полза!
Нина здравей не си ми писала скоро какво стово с племеника ти.Или ти вече ме забрави.Моля те пиши ми Боряна

# 18
  • Мнения: 8
  Благодаря! Искам да се свържа с хора, които водят тази жестока борба и могат да дадат компетентна информация и подкрепа, без да изпадат в истерии и да правят "сцени". Защото от подобно поведение в момента няма никаква полза!
Bih pogovorila s vas ,i ste vi dam njakolko saveta.moito e na 4godini

# 19
  • Мнения: 120
  Благодаря на всички за подкрепата! Ники приключи интензивната терапия и сега вече е на поддържаща терапия. Вече посещава редовно училище и се чувства много добре сред приятелите си. От сърце се моля за всички дечица и семействата им!

# 20
  • Мнения: 190
Радвам се за Ники,майка му,баща му и за теб Нина.Нека всичко това остане зад Вас и след време дори и да не си го спомняте.Нека Ники расте здрав,щастлив и да докаже на живота,че всичко това си е струвало.

# 21
  • Мнения: 27
Здравейте.някои би ли ми помогнал сас някаква информация за това заболяване,кои кръвни показатели са признак за болеста,дащери4кати ми е на 3,3 месеца,преди седмица ли4ната и пусна кръвна картина,пре4ината поради която я пусна беше защото малката от 8 месеца има проблем...липса на влагалищен отвор-синехи.беше направена манипулация но детето запо4на да 4и6ка 4есто и да се изтърва.пуснахме стерилна уриона и се оказа е.коли 10 на 5 .лекувахме се около 7 месеца ту имаше бактерия ти из4езваше.на последък урината е стерилна,откриха и бактерии във влагалището,но след посещение при доктор Сираков в маи4ин дом,тои ни каза,4еможеби секрета е взет от самия вход на влагалището а там винаги имало бактерии,тои е на мнение щом няма те4ение и бактерии няма.в момента малката е с повишени левкоцити много ме претеснява това защото няма проблем с УНГ.няма дихателни проблеми,не се оплаква,няма температура.единия лекар ни каза левкоцитите са повишени защото детето плакало...друг лекар ни каза 4е не е вярно да е от страха на детето...незнам какво да мисля ве4е.ще ви напиша резултатите и ако някои ми даде съвет ще сам му много благодарна..ве4е сън не ме хваща.                                                                                                                                   правихме 2 пъти кръвна картина  за 5 дни - хемоглобин 114                            хемогл-140   
                                                                       -еритроцити:4,04(3,8до6,1)
                                                                        -левкоцити:14,8                       лекоцити-16,8 
                                                                         -хематокрит:33,4(35до54
                                                                          -тромбоцити:401(150до450)
                                                                           -МCV:82,6(80до95)
                                                                            -MCH:28,2(27do32
                                                                            -MCHC:341(320do360)
                                                                             
                                                                             WBC    +14,8                             WBC   +16,7     
                                                                              LIM        2.3                               LIM       1.6
                                                                              MID      +0,8                               MID    +1.1
                                                                              GRA     +11,7                              GRA    +13,9
                                                                               LIM%  -15.6                               LIM%  -9,8
                                                                               MID%     5.3                               MID%  6.8
                                                                               GRA%   +79,1                             GRA%  +83.4
                                                                               RBC         4.04                             RBC      4.93
                                                                               Hgb         114                              Hgb     140
                                                                                HCT        33.4                             HCT     40.7
                                                                                MCV       82.6                              MCV     82,5
                                                                                MCH       28.2                              MCH     28.3
                                                                                MCHC     341                               MCHC   343
                                                                                 RDW      14.2                              RDW   +14.8
                                                                                 PLT        401                               PLT        429
                                                                                  PCT    +0.312                             PCT   +0.304
                                                                                  MVP    -7.8                                 MVP   -7.1   
                                                                                 RDW    - 9.5                                RDW  -8.6
                     
                                              Скорост на утаяване на еритроцити 5mm(0do12)
     моля някои ако е наясно с тези неща да ми обясни знам само,че тзи с-  + не са в норма .ако можете ми пишете в ли4ни       

Общи условия

Активация на акаунт