Детето ми се разболя от остра лимфобластна левкемия б клетъчна

  • 38 174
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мами реших да ви разкажа какво ни се случи ....
След 10 дни на антибиотик сина ми който е на 3 години поддържаше 37 температура, която не спадаше .. по тялото му се появиха сини дребни точици на места като от смучка помислих си че сестричката му го е щипала и и се накарах едно хубаво.. но тя отричаше след 10 дневния прием на антибиотика Зинат реших да отидем при педиатъра и да му пусне кръвни изследвания ...обади ни се и каза че резултатите хич не са добри и да ходим в Исус в Хематологията ...помислих си че нещо е станала грешка озовахме се пред отделение за деца с онкохематологични заболявания направо не можех да повярвам какво ни се случва.. мислех че е голяма грешка...но там пак му взеха кръв и ни казаха че левкоцитите са му много над нормата 214 000 а нормалните били м/у 4000 и 10000  и казах че се съмняват за левкемия дори били сигурни че е това ... веднага ни взеха в болницата и ни казаха че ще стоим 1 месец там ще му вземат проба от костен мозък и ще стане ясно какво е положението .. беше ужасно за мен и цялото семейство толкова не съм ревала през целия ми живот... почна се ... сложиха му абокат и денонощно му се вливаха системи с лекарства и отводняване трябваше да намалят левкоцитите възможно най бързо ....цял месец бяхме в ада взимаха му 3 пъти проба от костен мозък с пълна упойка...минахме тези 33 дни на интензивна терапия той я понесе добре без странични ефекти .. от лекарствата стана агресивен крещеше риташе и беше ужасен, ядеше денонощно ставаше с мисълта за ядене .. но след като спряха лекарствата това спря също. прибрахме е се у дома и след 2 седмици почна втория етап на химиотерапията ...ходихме всеки ден да му вземат кръв и да му преливат лекарства за но си отивахме след това у дома.. минахме и през този етап ..той го понесе добре ..сега сме на третия етап от химиотерапията на така наречените метотраксати те за 4 дни в болницата и 10 дни почиваме така 4 пъти ....от първата четворка мина много добре той свикна да го бодът постоянно и да има абокат починахме 10 дни и втората четворка в болницата мина, но почна за първи път да не иска да яде и да повръща .. (за косата че падна това е ясно още на 20 ден, когато бяхме в болницата .)предстоят ни още две 4 ки в болницата и ще видим как ще минат след това казаха че ще повторят всички лекарства от първия месец ...имаме ремисия което е добре но все още ми е много притеснено... дано всичко мине добре стискайте палци .
.Нищо в този живот няма значение само да сме здрави ...

# 1
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Мила майчице ,прегръщам те ,пращам си цялата ,майчина обич към вас и малкото геройче ,което се бори ! Кураж , Бог да е с вас и от сърце ви желая скоро да приключи всичко и ремисията да е за цял живот !!!

# 2
  • София
  • Мнения: 28 518
Дано детенцето да се оправи! Много, много късмет пожелавам на цялото ви семейство!

# 3
  • Мнения: 11 566
Стискам палци малкото юначе да пребори болестта. А на вас, мило майче- много сили и кураж!
Скрит текст:
Разбрах за тази болест от скорошен епизод на "Предай нататък
'. Едно момиче се беше преборило. Съветът й беше- търсете лечение в чужбина.

# 4
  • Мнения: 14
Голямо гуш и от мен! Чета и плача. Много кураж и стискам палци да се преборите бързо и завинаги!! ХХХ

# 5
  • Мнения: 5 892
Силно се надявам да преборите болетта. Hug Hug Hug Прегръщам ви и двамата.
Чела съм, че левкемията при деца е лечима в много голям процент. ПРеди половин година следях страниците във фейсбук на 2 момченца с името Мартин, които доколкото знам към момента са в ремисия! ВЯрвайте и се борете! Гуш!

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кураж и сили... моля се за твоя син  Praynig

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Душичка малка! Стискам палци да се пребори момченцето ти, а на теб - много прегръдки! Hug

На една приятелка племенникът й се разболя от левкемия преди 6 години, лекуваха го в МБАЛ "Света Марина" Варна, може да се каже, че е излекуван - в ремисия е от приключването на лечението преди 4-5 години, ходи си на училище и, като цяло, е едно доста здраво и буйно дете. Peace

# 8
  • Мнения: 310
Мила... оф, просто нямам думи. Бъди силна, детенцето се нуждае от теб, бъди силна и заради него. Желая ви успех, желая ви здраве, стискам ви палци и ще се моля да се оправи бързо малкото съкровище. Пиши когато можеш какво се случва с вас. Целувам ви.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Моля се за вас! Пожелавам ви много сили и кураж! Нека всичко да приключи успешно и да остане зад гърба ви!  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 12 374
Миличка, и от мен едно голяма прегръдка  Hug
Много сила ви пожелавам, дано Бог е с момченцето ти, да го закриля и излекува..от сърце се моля. И аз знам, че при деца левкемията е с голям процент пълно излекуване, дано, дано и вашият случай е такъв  Praynig

Много кураж и целувки на малкият герой!

# 11
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Има много излекувани деца с тази диагноза. Стискам палци за възстановяването на детенцето ви.  Hug

# 12
  • Мнения: 23
Благодаря ви мили мами,  много ме трогнахте с милите ви думи и с добрите си сърца, почти на никой не сме споделили и имах нужда да чуя, че всичко ще е наред. Трудно е да се каже на близки и приятели, всеки път трябва да почвам от начало и отначало как започна всичко... и в гърлото ми засяда една буца....
Иначе за сега малкия шампион е добре, играе, тича и се бие със сестра си както и преди  има енергия за цяла детска градина .... Приключихме с последните  метотраксати, сега почиваме две седмици и после почваме пак ...с поредната химия.
 Искам да  кажа, че в болницата се запознах с чудесни деца и с техните майки, които са също толкова прекрасни и които обичат много децата си. Истински герои. Всички са толкова силни и смели. Дано всички да оздравеят бързо и да забравят за това място..

# 13
  • Мнения: 5 892
Дано детенцето да изкара леко химиотерапията и скоро да ни се похвалиш, че е в ремисия!  Hug Hug Hug Hug Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 12 374
десита, как сте..от сърце се надявам нещата да са по-добре и детенцето ти да се бори мъжки!
Мисля ви, драсни 2 реда като ви остане време, моля те  Hug

Общи условия

Активация на акаунт