фолиева киселина

  • 11 533
  • 117
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 334
Сега разбирам къде бил целия проблем.Ти обвиняваш фолиевата киселина за това,че бебето е спряло да се развива...отсега мога да ти кажа,че фолиевата киселина няма нищо общо със случая.Съжалявам за загубата ти.Понеже ти търсеше доказателства,къде бяха те тогава?Вероятно все си намерила някой много компетентен лекар,който е потвърдил твоите опасения от фолиевата киселина.
Не знам в твоите среди как е положението,но в нормалната човешка среда хората разсъждават реалистично.
А за потокалите само да вметна,че би било редно да изискваш документ от производителя за това точно с какви препарати са се третирали в периода на растеж.И ако може сериен номер на всеки портокал.Шегата настрана,но има голяма доза токсичност и в тях.
Това не беше дебат,Темида,а само да запълним следобедния сив ден Peace

# 76
  • Мнения: 213
Ania, виж темата Пиете ли фолиева киселина без бременност - 2 част.

# 77
  • Мнения: 2 270
Темида, много съжалявам за загубата ти, но ти превръщаш абсолютно всяка тема за фолиевата киселина в бойно поле!

# 78
  • Мнения: 627
Божеее, явно на хората не им се мисли и това е... Нищо и никой не обвинявам,
и много съм далеч от бойното поле, Прити.

Който не желае да чете и да се информира, да пие каквото реши, защо обръщате нещата в ожесточен спор. Конструктивна дискусия тук възможна ли е изобщо???

Защо пишат хора, които нямат никакви съмнения и не си задават никакви въпроси за това, което са им препоръчали....

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 16:17 от temida

# 79
  • Мнения: 7 278
Абе Темида ти в гората ли живееш? Не ядеш ли, не пиеш ли, знаеш ли храните с какви химии са набъкани, ти за фолиевата киселина си седнала да се пънеш тука  Close  Ти знаеш ли, че моята първа бременност /не бях пила ФК/ приключи с аборт поради аненцефалия /един от дефектите на невралната тръба, който се коригира с прием на ФК/ и случайно или не при последващо изследване се установи, че имам мутация в гена за усвояване на ФК. При това положение мислиш ли, че има някой на света, който да ми повлияе на желанието да пия Фк, още по-малко пък ти! Айде ходи се упражнявай в споровете някъде другаде!

# 80
  • Мнения: 627
Абе Стелче, кой е тръгнал да влияе на желанията ти???
И колко жени са с мутация на гена.

И да Земеш да си опраЙш тона ли...

Айде ходи се упражнявай в споровете някъде другаде!

Пробвай да командваш някой друг, предлагам Mr. Green

# 81
  • Мнения: 3 988
Темида, защо просто не си стоиш в алтернативния форум? Там всички си плюете заедно фолиевата киселина, ваксините и каквото ви харесва? Форумският ти доктор го знам кое е... Да, чете много, интелигентен е, но аз не бих оставила детето си в неговите ръце, защото прекалено едностранчиво гледа на нещата.

Съжалявам искрено за загубата и болката, която си преживяла. Но едва ли причината за аборта ти е бил приемът на фолиева киселина. Да гледме малко по-реалистично на нещата... Предполагам, че ти си убедена, че това е била причината, но позволи ми да се съмнявам.

С най-добри чувства!

# 82
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ох, съжалявам за загубата ти, но досега не съм чула ФК да е причина за аборт.При първата си бременност завършила с кухо яйце, пиех ФК, при втората също пия, засега всичко се развива нормално.Няма 2 еднакви бременности!Не обвинявай ФК

# 83
  • Мнения: 337
И колко жени са с мутация на гена.

Ами и аз съм с тази мутациа, и в такива случаи  просто няма как да си набавиш необходимата фолиева киселина с храната.
Искренно съжалявам за загубата ти. Аз съсщо съм го преживяла и знам какво е, но немога да се съглася с това че фолиевата киселина е виновна за това което ми се случи.  Hug

# 84
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
tеmida, съжалявам за загубата ти , но ти си първата жена в света загубила бебето след прием на ФК  #Crazy .

Оспамихте темата на момичето.  Аз пия ФК от миналия месец, тога и започнахме да работим за бебе. Смятам че прима на ФК, преди и по време на бременност е важно за здравето на моето бебе.
Нямам никакви оплаквания, нито ми дразни стомаха, нито ми се гади, напротив чувствам се отлично. Вземам всяка вечер след хранене по една таблетка (така пише и на опаковката).
Все пак всеки сам преценява кое е добро за него и кое НЕ !
Но, някой да ми твърди подобни безсмислици, че ФК е опасна и застраша плода или може да доведе до аборт  ooooh!

# 85
  • Мнения: 627
Ами да, и аз не знам дали ФК е виновна. Казвам само, че когато я пих загубих бебето, а когато не я пих родих две здрави деца.
Дразни ме това, че никой не изследва коя е причината. При еднакви други условия, и единствена разлика ФК, би следвало някой да потърси причината, за да предпази другите майки. Но никой не го прави, превърнали са здравеопазването в бизнес. По-лесно, и по-доходно е просто да продаваш нещо с твърдението, че е полезно.

Кюбит, знаеш ли кое ме учудва... Като тръгнем на фризьор или козметик, правим проучване - работи ли добре, как е подстригала Х и е почистила краката на У. След това избираме при кой да отидем.
А като стане въпрос за здравето, предпочитаме, /вкл. и аз до скоро/  да не разсъждаваме много - щом доктора казва, че еди кое си е полезно, купуваме и пием. Не търсим доказателства, че въпросната докторска препоръка е правилна.
А те, докторите, са станали просто рекламни агенти на лекарства.
Вчера заведох бебка на консултация. Гледам, докторката облечена в рекламна престилка на едно лекарство. Кабинета и обсипан с рекламни плакати - Клацид, мощно средство срещу  нам кво си, Мукосолван, облекчава нам кво си, ФК стимулира нам кво си и т.н. Все едно рекламира детски играчки.
Някак болно ми стана... Тя по какви ли критерии изписва лекарства, финансови със сигурност.

Рея, Аманита,  Hug От сърце ви желая успех

# 86
  • Мнения: 627
milly76, писали сме едновременно.

Може и да съм първата, пък може и да не съм. Но понеже никой не води статистика, няма да разберем.
Лек ден на всички

# 87
...Тя по какви ли критерии изписва лекарства, финансови със сигурност.....
/quote]

Разбира се, че са финансови. Фармацевтичните компании не раздават само рекламни материали, а и по 2 лева за всяка изписана рецепта, почивка на Охрид и уикенд на Банско (по данни на аптекарката в кварталната ни аптека). По мои лични данни - нали съм изпълнителна обиколих цяла София за да си купя лекарства и във всяка аптека ми вдигат рамене, че дори не били чували това, което пише на рецептата. Ядосах се, как може да са толкова невежи, но когато и в 6тата аптека от типа супер-маркет с какви ли не козметики ми се случи същото взех да се сещам, че нещо не е наред. Реших да направя последен опит в една сравнително по-малка на Мария Лиуза и аптекарката се разсмя искрено, защото ми бил изписан индийски антибиотик, с който естествено те не разполагат, но имат еквивалента му (същото активно вещество с друго търговско име) с произход България, Унгария и Швейцария. Взех швейцарския.

Попитах по-късно докторката защо ми спретна такъв номер, а тя ми вика, че индийската фармацевтична индустрия била на много високо ниво и същевременно лекарствата били доста по-евтини, та тя да ми направела услуга. Питах я с какво точно съм й показала, че предпочитам евтини неща (със сигурност не е със сумите, които плащам на нея). Не можа да ми обясни, а аз не можах да се върна повече при нея.

Както и да е. Много се отклоних от темата. Права си в тези си размисли, но честно казано не вярвам фолиевата киселина да е била причина за загубата ти. Сигурно е било нещо друго, което е убягнало на докторите. Фолиевата киселина е витамин и единственият проблем който можеш да си докараш с витамините е хипервитаминоза, за което трябва доста да превишиш дневната си доза.

# 88
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ами да, и аз не знам дали ФК е виновна. Казвам само, че когато я пих загубих бебето, а когато не я пих родих две здрави деца.
Дразни ме това, че никой не изследва коя е причината. При еднакви други условия, и единствена разлика ФК, би следвало някой да потърси причината, за да предпази другите майки.
А може би причината е лоша яйцеклетка или лош сперматозоид?Тогава ФК определено не е виновна.Аз също съм с 2 бременности при еднакви условия и нямам проблеми  Praynig Определено не вини ФК без да си сигурна, че е тя виновницата. Peace

# 89
  • Мнения: 270
Не мога да разбера как витамин може да причини аборт. newsm78 Значи може да загубиш бебето си и като изядеш 1 кг портокали наведнъж,по тази тъпа логика,понеже там се съдържа В9 също.
Бременни момичета не яжте портокали!!!

Общи условия

Активация на акаунт