Газта е спряна ?

  • 33 955
  • 1 058
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585
Когато си стои мирно под земята, е в мъжки род. Когато трябва да свърши някаква работа, става курвенска работа, повод за разпри и войни, съответно е в женски род. На БАН почна да им писва, всеки месец се обясняват.
Иначе от заглавието се чудех за гъза ли ще става въпрос, или за ивицата Газа.

За горене на мазут след време тръгват глоби за замърсяване на околната среда.
Пък и сме си продали, изяли и изпили квотите за мръсни газове.

# 16
  • Мнения: 14 490
а къде пише, че не важи за битови абонати?

# 17
  • Мнения: 2 821
http://www.focus-news.net/?id=n1106383
Тук пише, че с приоритет са болници, училища и домакинства newsm78

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Дано бързо си оправят конфликта,че не ми се мисли какво ще правим с топлата вода ooooh! Лесно ще се топлим с климатици , но топла вода откъде ще вземем хич не ми е ясно.

# 19
  • Мнения: 6 619
Току-що ми се обадиха ,че в Русе налягането пада /каквото и да означава това/ да пускаме климатиците и да спираме котлето.

# 20
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
В София от Топлофикация обявиха, че намаляват топлоподаването заради пренасочвнае към алтернативни източници.

В офиса парното почти спря  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 142
Офиса ни е в една бизнес сграда която се отоплява на газ и преди 30мин. ни спряха газта.  Sad
Дано да не изстине много бързо офиса.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 430
Много е гадно,и при мен радиаторите не са много топли.
Не стига,че прогнозите са за -20О[/size]С,ами и ще  стоим допълнително на студено

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Радиаторите са още топлички, но лирата в банята и тръбата в тоалетната са хладки. Вече включих печката при децата. Косата ми се изправя. И без това по КОледа ни бяха намалили парното почти до символична температура, защото сме залепени до административна сграда. Тъкмо се зарадвах вчера, че стана топло, и ей на, в най-големия студ го спират! Sad

# 24
  • Мнения: 14 490
ние сме битов потребител, обадих се и ми казаха, че няма да спира газоподаването към битовите (малки потребители) и предполагат че и за в бъдеще няма да има ограничение.

# 25
  • Мнения: 6 619
И в Русе като пусках темата казаха ,че няма да се отрази на битовите абонати ,но уви .........

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Сега вече започнаха с призивите да се ограничи потреблението на ток, че в топлофицираните райони мрежата нямало да издържи. ooooh! И какво, на студено ли да стоим!

# 27
  • Мнения: X
А за ето това какво ще кажете:
"Трябва да започнем незабавно подготовката за рестартирането на трети реактор на АЕЦ „Козлодуй” в духа на чл. 36 от Договора за присъединяване. В кризисна ситуация като тази ние имаме правото да възобновим работата на двата реактора. Това каза президентът Георги Първанов, предаде репортер на Агенция „Фокус”."

Популизъм или...?

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Надявам се да не е популизъм. Сега е най-подходящият момент да се пуснат реакторите. Обаче дали ще стане?

# 29
  • София
  • Мнения: 978
Много неприятно, и у нас положението е като при теб Andariel.
Само, че за разлика от повечето от Вас аз не съм оптимист в случая. Какво става всъщност като оставим настрана конфликта между Украйна и Русия / за него не ми се пише, че съвсем полудявам/. У нас никаква подготовка за такава ситуация. Имаме си едно находище с безкрайно ограничени запаси, я стигнат за 3-4 дни, я не. Другата алтернатива-мазут, е да де ама за топлофикациите пак трябват няколко дена, а за замърсяването на околната среда в следствия на експлоатацията с мазут ще си говорим в някоя друга тема след месец. С две думи както обикновено в някаква кризисна ситуацията държавата няма никаква адекватност на ситуацията. Много жалко.

Общи условия

Активация на акаунт