ЮНСКИ мами 2009! Тема №17

  • 11 463
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 834
Да ви попитам аз за циците, направо вече в чудо се виждам. Така ми е наедрял бюста че обмислям дали да не започна да ходя непрестанно със сутиен. Предният път такова нещо не ми се е случвало.  

# 16
  • Home is where the heart is...
  • Мнения: 60
Големи благодарности на somebody и от мен за новата тема.   bouquet

PoLy_PoLy, од кога си запазила час? Simple Smile Обадих се в кабинета на Марков на 18 декември по съвет на лекаря който си ме гледа и не можах да повярвам когато ми казаха, че първият свободен час е 16:00 на 11.02! Толкова много мами са се записали междувременно......  Joy

Едвам чакам да видя какво ще ни каже...... А когато питах гинеколожката от ЖК дали и кога ще може да му видим пола, тя вика:ооооо, чак след 27 седмица ще мога да видя!  #Crazy Викам си на акъла, за какво ми е да ми казваш тогава, дето се казва аз така или иначе ще го видя "след малко".....

Unikat, за бюста не питай - така да се радвам, това със сигурност е едно от нещата които определено харесвам на бремеността си. Май не мога да ходя без сутиен, но въпреки всичко - радостта е голяма!  Blush

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 15:19 от elde

# 17
  • Мнения: 3
еееееее супер нова темичка аз се върнах и какво да видя изписали сте старата....ааааааааааа ДА ви питам имам ужасно главоболие някой знае ли какво мога да правя  Thinkingпитах докторката ама тя каза само сладко нещо или чайче с много  захар.ама не ми минава
[/color]

# 18
  • София
  • Мнения: 2 658
еееееее супер нова темичка аз се върнах и какво да видя изписали сте старата....ааааааааааа ДА ви питам имам ужасно главоболие някой знае ли какво мога да правя  Thinkingпитах докторката ама тя каза само сладко нещо или чайче с много  захар.ама не ми минава
[/color]
можеш да вземеш Парацетамол, в краен случай Нурофен

# 19
  • Мнения: 3
Относно циците и аз съм с тройни ама сутиена страшно ме дразни.Не ми се мисли до 9 какви ли ще ми станат???

# 20
  • Мнения: 9 814
Оооооооооо, и моите гърди са станали огромни.
Сутиен нося постоянно, така процедирах и с предишната си бременност.
И тогава макар че, кърмих почти година и имах огромни гърди въобще не ми увиснаха.

# 21
  • Мнения: 3
Мацки много ме боли главата и мисля да си полегна. Така че ви оставям до утре от мен  smile3524

# 22
  • Варна
  • Мнения: 31
Благодаря за темичката, somebody  bouquet
Аз вчера си взех резултатите за антителата. Засега са отрицателни Simple Smile. Днес ходих и за БХС и там новините са добри, рискът е много малък 1:10000 Simple Smile От вчера насам съм много щастлива заради тези две неща Simple Smile Четох, че сте обсъждали за ЖК-то. Засега съм доволна от лекарката, при която ходя. Не съм чакала повече от 5 мин. На всяка консултация ми мерят кръвно и килограми. Само първия път ми вземаха и разни други мерки. Ехографа първите два пъти беше безплатен, но вече ще си го плащам, което е нормално, защото знам, че се полагат само два ехографа за цялата бременност. Всеки път лекарката оглежда бебо внимателно, дават ми снимки, а и всички листи с резултати от изследвания и прегледи си стоят в мен, складирам си ги в една папка.
От утре ни предстои малко ходене насам натам, защото ще ходим до ритуалната зала да запишем дата и час за сватба и започваме организацията. Не ми се щеше да е толкова късно, защото ще съм с доста голям корем, ама... нищо, поне бебо ще бъде с нас на този ден  Heart Eyes Само се надявам да не спорим много с милото и да изхабим по-малко нерви, че имаме малко различни вкусове  Laughing

# 23
  • Мнения: 96
elde, обадих се на 20.12 след първата ми ФМ / тогава и пола се видя/ и първия свобеден час беше за 11.02 16.20 или 17.00 не помня вече, но по-удобен ми беше последния от 18.20 и записах за тогава.

За циците и мойте порастнаха, никога не са били големи, аз лични въобще не си ги харесвам, отделно ме и болят, понякога ме болят само зърната и е ужасно. Едвам понасям сутиените, понякога ми е по-удобно с, понякога без, и понеже седя вкъщи -предпочитам варианта както ми е удобно. Като ходех на работа ме боляха ужасно и сутиена ме побъркваше и едва дочаквах да се прибера и се събличах. Като цяло хич не ми е удобно с големи / по мойте разбирания/ , пречат ми много и ме дразнят...но то какво ли не ме дразни, откакто съм бременна ooooh!
Най-щастлив от порастването на циците е мъжа ми ooooh!, но рядко, много рядко му давам да ги доближава. #2gunfire

# 24
  • Мнения: 18
За много години и честито на всички именници!  Hug Не вярвам колко много сте изписали и колко трябва да наваксвам  #Crazy
През почивните, празнични дни се отдадохме на абсолютен мързел, ходихме в Родопите- беше приказно... но вече втори ден- не мога да се настроя за работа... тялото ми започва да прилича на барбарон, остана ли в къщи сама пред комп-а ще кача снимки и вие да се посмеете, предната бременност качих около 10-на кг, но сега ми се струва,  че ще са в пъти повече- имам такъв вълчи апетит, че като стане време за вечеря не знам къде да се скрия ooooh! За циците - не ми се говори- в сравнение с преди са огромни !!! Най - хубавият подарък, който получих за новата година бяха няколкото ритничета и сега съм на седмото небе.., а като гледам вие колко често ходите на преглед се притеснявам- моята лекарка последно ме преглежда на 27.11, а като отидох на 29.12 ме отсвири за средата на януари- било рано за преглед..... а всичко се плаща... чудя се дали да не взема да ходя и при някой друг лекар за мое спокойствие- има ли някоя друга мама, която да посещава лекар на 45 дни? newsm78

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!честита нова темичка Simple Smile
Честит имен ден на всички именници да са живи и здрави   bouquet
За ЖК съм била два пъти досега и двата пъти ми мериха кравното,корема,теглиха ме и ми взеха секрет!доволна съм общо взето, но на ехограф не ме гледат аз ходя на 4Д във ВМИ и им нося резултатите!
Утре съм на преглед не сам ходила повече от месец и съм много притеснена добре че го усещам иначе досега да съм се побъркала!ще пиша как е минало  стискайте палци

# 26
  • Мнения: 136
Уф, писах, писах и тъкмо да си постна отговора, форумът заби.

През вратата първо влизат гърдите ми, а чак след това аз  Laughing  Досега какъв бюст съм наляла, пък нататък сигурно ще стане нещо страшно. То и без това си нямах нужда, ама сега ми идват малко прекалено, като царица на Силиконовата долина съм. Вкъщи вече ходя без сутиен, много ме дразни. Бях си купила един за бременни, ама той не стига че е истински страстоубиец, а ми беше и адски неудобен. Наистина, памучен и мек е, но на чашките има една твърда черта, която ми оставяше дълбок белег. Само си дадох парите на вятъра. До края мисля да си ходя с нормални сутиени, с меки чашки, а чак като почна да кърмя, ще си купя за кърмачки.


# 27
  • Мнения: 165
Ох, и аз утре съм на преглед, стискайте палци,усещам го но пак се притеснявам, че нали и още една настинка изкарах. А само като се сетя мин.год. през март и април се разболях 4 пъти тежко един след друг с вируси от градината и си казвах добре, че не съм забременяла.
Гърдите ми ту нарастват, ту малко намаляват и така през цялата бременност и преди и сега, в момента са доста големи, но поне не толкова напрегнати както досега.
Главоболието ми стана почти ежедневно, преди поне беше 1-2 пъти в седмицата. Заболяват ме очите и оттам и главата като поседя известно време на компа. В краен случай пия Ефералган, но почти не помага, само сънят през нощта ме оправя сутрин и следобяд пак се започва.

# 28
  • Мнения: 199
Здравейте! Да се включа в обсъждането на ЖК.
Аз поне не мога да се оплача от консултацията в Шейново. Първо е доста топло в болницата, даже вчера ми прилоша от това. Всички са с час, през половин час и няма много хора принципно. Около половин час ми трая прегледа. Преди това съм ходила само веднъж да ме запишат - преди месец и половина, тогава ме теглиха и мериха ширина на таза. Този път всичко наведнъж - пълна кръвна картина, урина, БХС, кръвна група, васерман и ... не помня какво беше, влагалищен секрет.
Е пак малко закъсня лекарката около половин час я чаках, но пък беше супер. Чела съм хубави неща за нея и сега като я видях наживо - една такава мила и свежа и ще я проуча повече, може към нея да се насоча за раждането. И всички бяха много любезни там - като ми прилоша и поисках чаша вода и веднага ме вкараха вътре, и бонобн ми дадоха освен това, сложиха ме да легна, едната акушерка стоя при мен 10 мин. за да се увери че съм добре.
Иначе още не ходя при никой лекар отделно, но отначало си правих там извън консултацията 2 ехографии през 2 седмици, после и ранната ФМ пак след 3 седмици, и от нея имаше месец и половина пауза, заради празниците така дълго, и сега след 1 месец ще слушаме и тонове ми казаха. А и пак ФМ ще правя. май чак 6-7 месец ще си избера доктор за раждането и ще правя при него допълнителни прегледи на УЗ.
А и теглят ме всеки път и кръвното мериха.

# 29
  • Мнения: 0
Здравейте мами!!!
Нова тема - чудесно!
Виждам сега, че се коментират гирдите - ами моите по принцип са си големи, така че аз винаги ходя със сутиен, но сега..............сега са....още по-големи, а като ми напредне още бременността - не ми се мисли Crazy Crazy Crazy
Аз си записах час при д-р Марков за 10.02.09 може би 15 - 16.12.08г. Но така е перфектно, защото тогава ще бъда 20 седмица ( живи и здрави ).
Ей какво стана със срещата, разбрахме ли се кога ще е, кога на всички ще им е удобно??? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт