Прием за ясла и яслени групи към ОДЗ - гр. Варна

  • 61 212
  • 997
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 542
аз да се похваля нас вчера ни приеха в одз БЪЛГАРЧЕ  newsm44!Ще почваме ноевмри!

# 976
  • Мнения: 122
ашли кога почвате какво ви каза директорката

# 977
  • Varna
  • Мнения: 603
Някой може ли да сподели как приемат децата в ДЯ"Щурче"? Отначало по колко време са?Кога са пуснали вашето детенце за цял ден и изобщо всичко каквото се сетите ще ми е от полза. И последното - доволни ли сте от персонала?

# 978
  • Мнения: 2 100
Gabonchi, кога тръгва малката? Иначе знам, че приемат по 1 дете на седмица (в понеделник), но колко е адаптационния период...незнам. Другата седмица ще тръгват на ясла децата на една мама, мога да разпитам. Но директорката е достатъчно любезна да ти обясни всичко. А за персонала - само хубави неща съм чувала. Аз и затова много се двоумях дали да пусна малкия там или в ОДЗ-то, но за съжаление градината към ОДЗ-то ни е по район и не можех да рискувам.  Confused

# 979
  • Varna
  • Мнения: 603
Джиджа от 20 юли ще започва чак, но просто исках да знам как е точно.Ще закъснеем малко със започването, защото вчера излязохме от болницата, но ми е любопитно да знам от някой минал по този път. И да наистина директорката ни иска от понеделник и е казала да осигурим  10 дена човек за прибиране на обяд.

# 980
  • Мнения: 2 100
Значи 2 седмици ще е адаптивния период.  Peace На мен това ми звучи достатъчно.  Simple Smile

И вече без боледуване  Naughty  Hug

Малкия пък съм го записала август началото, ноооо може и да позабавя, че много неща наведнъж ще имам на главата и ще завися от много хора  Rolling Eyes

# 981
  • Мнения: 1
И моят син е приет в "Щурче", но тръгва от 31.08. Чувала съм доста позитивни неща за детското заведение като цяло, но ми се върти в главата, че само първите 3 дни са до обяд, а после ги пускат "по пързалката" направо за цял ден. Пак всичко си зависи от детето, де, строго индивидуално е. Ще следя за отзиви и от други майки със "щурчета" Simple Smile и ще докладвам

# 982
  • Varna
  • Мнения: 603
Да си призная аз имам опит със Щурче от преди 7 години когато беше каката ми при тях. И точно така както е писала Hola,Guapa!  се случи.Първия ден след закуската до обяд. Втория  и третия ден със закуска до обяд и после я пуснаха по цял ден, но детенце много трудно го изживя (както и аз всъщност). Та сега ми е притеснено да не се случи пак така набързо набързо всичко!
И тогава от едната госпожа бях много много доволна, но другата постоянно се менеше и бяха все едни...

# 983
  • Варна
  • Мнения: 336
Мария днес ще ходя при директорката на Роза. Мисля че в понеделник трябва вече да ходим на ясла.
Момичета вие вече работите ли?

# 984
  • Варна
  • Мнения: 2 331
Аз, да! От 4 месеца вече. Днес ще ходя до НОИ да ги питам как така са разбрали, че работя и са ми спряли майчинството, а пък не ми изплащат 50%, както ми се полага ooooh!
Нашата бухтичка вече 2 дни ходи по малко повече от половин час (и днес за толкова я викат), не плаче, играела с децата, но снощи вдигна температура... Май се почва вече! Cry Нито кашля, нито киха, нито подсмърча, нито апетита й е намален... от къде тая температура направо не ми го побира акъла!  Confused
От понеделник трябва да е до обед... Колко ли ще продължи...

# 985
  • Мнения: 122
ашли много странно и ние сме приети в роза на 2 ро класиране но сме от септември по рано не можело

# 986
  • Мнения: 2 100
Dive, не съм много запозната с твоя случай, но ако през тези месеци, през които си работила са ти плащали цялото майчинство, е логично да не ти плащат сега 50-те процента, тъй като досега са ти плащали пълния размер.
Много дълъг ли ще е адаптационния период? Аз смятам за най-много 2 седмици да го минем. В началото до обяд направо да го пускам. То какво е половин час? Rolling Eyes

# 987
  • Варна
  • Мнения: 2 331
Ами, Джиджа, точно това е проблема! Rolling Eyes На работа съм от 04.03., от март месец не получавам никакви пари за майчинство - нито 50%, нито 100%. Подадени са всички документи, удостоверяващи, че вече работя и явно за това не взимам 100%, това ми е ясно и не претендирам за тези пари, а за ония 50%, които ми се полагат като работеща майка на дете под 2г...
За адаптацията и аз не разбирам защо по половин час! Като подавах документите питах как ги приемат децата, колко време и т.н... казаха ми 2 ч първо. На родителската среща казаха за по 1 ч, а като я заведохме първия ден казаха да си я вземем след 30 минути! И след като вече се вижда, че тя 2 дни не плаче, приема го спокойно и т.н... не виждам смисъл и днес да е за половин час. Бих го разбрала, ако детето го преживява тежко, много плаче и не иска да стои, но в нашия случай не разбирам тази тактика. Не е ли нож с 2 остриета - тя ще свикне, че идва за малко, поиграва си с децата и си я прибираме, което не ми се вижда правилно Thinking

# 988
  • Мнения: 3 595
За 50% трябва да се подаде декларация по чл.54, попълваш приложение 4 на Нои и счетоводителката им го носи, заедно с копие от акта за раждане и не помня какво друго имаше  Peace

# 989
  • Варна
  • Мнения: 2 331
е, даааа - подадено е.... всичко, което поискаха е подадено, но пари няма..
Спирам ,за да не спамя темата  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт