Отговори
# 15
  • Bulgaria
  • Мнения: 42
Мама Барба благодарим за новата темичка Hug
Аз май наистина се разболявам,мъжо ще ми купи илачи и почвам довечера сега съм на чай и мед. Дано не съм заразила детето, че не ми харесва никак.Не иска да спи и да яде само мрънка и плаче. Докато я кърмих и се разплака изтеглих я на кантара беше изяла 80 за 40 мин после със шишето още 40 мл но изпи само 20 с голям зор.
elladas  как остави бебо за 2 часа на такъв студ да спи,балкона остъклен ли е Shocked

# 16
  • Мнения: 899
Еее, то не стига, че ми е ограничено времето за онлайн кореспонденция, ами и нета се губи по пътя тия дни......и не се научих да пиша с един пръст и бебе в скута. Сега ще се засиня пак, ша ма прощавате  Mr. Green
Вчера бяхме на разходка с допълнителни екстри като фитнес с количка, буксуваща в преспи. Ама как да пропуснеш, въздуха толкова свеж, времето меко и приятно. Днес духа силно и пропуснахме. Слушам сега за газовата криза и се чудя докъде ли ще стигне....Дано се справят държавните тикви, не ща романтика без ток, вече видях какво е с бебе без вода  Twisted Evil. А които сте на парно как ще се справяте не знам.
Нормалното е бебетата да спят с ръце нагоре. Те се раждат с повишен мускулен тонус (нали трябва да стоят свити в утробата месеци наред), който постепенно намаля. Една от целите на ежедневните масажи е да подпомогне процеса, но става бавничко де, ще спят така още време....но са много сладки, нали  Heart EyesГлава вдигаме по корем от 5-я ден, а сега се изпъва и си отлепя тялото чак до кръста  ooooh!. Още не е показала желание да се обръща.
Софко, уби ме - боди на Слейър   superuu. Пък такава като си фертилна внимавай, да не почнеш скоро и в трета отчетна да пишеш Laughing Wink.
Прихлупващи капачета на ръкавите съм виждала само на космонавтите, нашите и двата са така и е много удобно - няма нужда от ръкавички. Но гащеризони за в къщи - нямат.
Трикси, може би да питаш доки за тампоните. Не виждам връзка със секциото и защо да не може да ги ползваш  Thinking. Аз също мразя превръзки, от години съм на тампони.
Тея Хъгис ме изумяват - моите също са от Кауфланд, но са бели и с некви изумени същества нашляпани по лентичката. Горе-долу стават.
Параход, като замълчиш и вече знам, че нещо не ти е наред. Сподели де.....макар че не си много по оплакването  Hug
сисилис, майчинството (ако на него казваш "майчински") ще го превеждат където и болничните, все са от НОИ. А ако имаш предвид детските, те ще са където и еднократната помощ, те са все от социалните. Но защо ти искат две различни карти е въпроса  Crossing Arms
Барабинка, мерси за темата.....сори, че така те наричам, инерция  Simple Smile. ЗА предложенията ти

# 17
  • Мнения: 899
Мимозиня, и ние имаме като вашата зелена джуджанска шапка, само че розова. Много е сладка, но не знам кога ще я оползотворя, тя е тънка памучна шапчица като за у дома, а аз такива не слагам, само дебелите шапки навън.
Денимче, ако ще взимаш Осцилококцинум се започва при първите симптоми. Може да знаеш, ма да кажа  Blush. На мен ми помага на 2 пъти през бременността

# 18
  • софия
  • Мнения: 21
Деним,
И Параход и alliss3 добре са те посъветвали - осцилококцинум и парацетамол. Аз бях така преди седмица, но се оправих за 3-4 дни. За мое успокоение слагах и маска, колкото и неприятно да беше.
Много мами се оплакват от памперсите - да споделя и моя опит. След като започнах с Памперс ( и дупето се подсече), минах на Хъджис, но често пропускаха, пробвах с Libero и мога да ги препоръчам. По-дълбоки са от останалите, с ластик отзад и без никакви аромати.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 340
Барабина, благодарско за темата  Hug.
Шикито от хайманлък няма време да пише  Mr. Green.
Ние днес докато се наканим да излезем и слънцето се скри.. голям студ настана  Sad.
Има ли бебоци с чувствителна кожа и каква козметика ползвате за тях? Много странно - Иван е тъмен, но му е много чувствителна кожата, все има разни обриви, та ще сменям козметиката с хипоалергенна.. още се чудя каква обаче  newsm78.

# 20
  • Мнения: 217
Алис, и нашите от Кауфланд са същите - бели, с нашляпани животинки по лентичката.... А ето една снимка на въпросните дрешки с ръкавички - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=304763&pid=8723249

Деним, и аз бях с въпросния вирус преди дни. Лекувах се с Есберитокс, Клеева тинктура, Парацетамол и чай. Още си влача промишлени количества сополи  Sick Но Слава Богу, бебо не се зарази, за разлика от тати му...

# 21
  • Мнения: 275
Благодарности за темата и заглавието на Барабина и Фийл.

Хеленка, вчера изведохме Сияна с кенгуру. Лицето й беше открито и като резултат бузите й са зачервени. Вчера след баня мазах с крем за лице СебаМед, но днес са си все така червени и леко изпръхнали.

Вирусите ги моря с една гадост: 4 изцедени лимона + една супена лъжица мед. Това кипва и като поизстине - до дъно. Много е гадно, но мен ме оправя.

По настоящем и ние ползваме Либеро 3. Доволни сме.

# 22
  • Мнения: 206
Момичета помагайте ако и друга е попадала в подобна ситуация. Мисля, че Инчето беше питала за подобни премеждия с НОИ #Cussing out
Забелязвам аз, че всеки път има разминаване с това, което обявяват на страницата и това което реално получавам, но днес вече яхнах метлата, не стига че от октомври нищо не бяха ми превели ами сега и по-малко получавам #Cussing out
Значи с кода от НОИ влизам на страницата и там в графата осигурителен доход пише 627.40 за месеците 11 и 12. Обяснете ми ако можете защо аз получавам 933.39 за двата месеца? Наистина не мога да си го обясня newsm78 Не е ли това сумата, която трябва да получа, която е обявена на страницата newsm78
Съжалявам, че така влетях с отрицателни емоции #Cussing out

# 23
  • София
  • Мнения: 278
Сиси, предполагам че сумата е за 42 или 45 дневния болничен - един от трите - незнам кой поред ти изплащат. А пише че е за 11 и 12 месец, защото има дни и от двата месеца, На следващия трябва да пише 12, 01.09

# 24
  • Мнения: 177
И ние тук,към въпросите за болничните днес ми върнаха болничния личния е объркал и ще ми забавят превода Cry,а за предните ми преведоха доста малка сума Weary и дали сега ще има някакво изравнение,но със това объркване.    Вече втори ден бебчо нещо му е криво като се напапка спи 15 мин. и иска само на ръчичи и разходки от стая във стая

# 25
  • Мнения: 817
Здравейте, мами! Чакам беба всеки м момент да се събуди, та съм пак за малко.
 
Като се зачетох за седенето в стол1ето за кола направо взех да се плаша. Бебка сигурно по 8 часа дневно прекарва е него, ама педиатърката каза, че нямало проблем. А какво всъщност може да му стане на детето, да получи някакво изкривяване или какво? Тя Мишето много обича в столчето да си стои, през деня хич не иска в леглото да я слагам.

mini_minimoi, mimisofia - благодаря ви за отговора за запека и АМ  Peace

трикси, мила първо да ти кажа да не се ядосваш за кърмата. И аз съм почти като теб, все още имам кърма, ама май скоро ще свърши, правих и невъзможното, ама като няма просто няма. Както си казала най-важното е да са живи и здрави, пък каквото ще да ядат. (По тоя повод да питам късното захранване и за бебетата на АМ ли важи?).
Иначе аз на бебка й давам Nan 1, ама мисля да го сменя. Ще ми препоръчате ли някакво АМ, което ми се ще възможно най-малко да натоварва коремчето (ако има такива въобще).

За цикъла, на мен ми дойде на 30.12., пък все още кърмя по малко.

mimozinq
и Мишето май веднъж имаше мазол за палеца  Laughing

Пуки, ама как така ще ти спират парите от НОИ? На какво основание?
Аз да ви кажа имам да взимам пари още от средата на октомври и никакви ги няма. Има ли някой друг като мен?

deniim
, за настинката аз бих ти препоръчала това, което пиехме по време на бременността - чай с мед и лимони! Сто пъти сме го писали сигурно, ама действа и си заслужава пак да го спомена  Peace

maja, мен педиатърката ме посъветва, когато бебка така се дере от колики да я изкъпем, да й дадем нещо против колики, да я нахраним и да я сложим да спи. След цялата процедура заспива доста бързо!

Хайде сега да изчета и новата тема!

# 26
  • Мнения: 206
Сиска, това ми е реално ми е изравнителния болничен от педиатърката след 42 дневния от болницата, но на мен въпроса ми е защо има разлика м/у това което е отразено на страницата на НОИ и това което получавам? newsm78 Побъркана работа!

# 27
  • Мнения: 217
Как пък всички октомврийчета са криви по едно и също време...  newsm78 Моят още не е влязъл във фаза, но го подозирам, че до седмица ще е във вихъра си...
Пуки, няма пълнолуние, в събота е.
Сев, мерси за сайта  Hug
Сикониум, няма за какво...  Hug
Както ви казах, младежът не е особено крив (изключая след къпане), но се плюнчи с пълна сила, чак се дави от лиги и 2 дни яде по много малко... Неяденето се надявам да е свързано с неакането, но не изключвам някой зъбен тормозител, който незнайно кога ще се покаже, да е генараторът на безапетитието му...

# 28
  • Мнения: 30
Мама Барба благодарим за новата темичка Hug
Аз май наистина се разболявам,мъжо ще ми купи илачи и почвам довечера сега съм на чай и мед. Дано не съм заразила детето, че не ми харесва никак.Не иска да спи и да яде само мрънка и плаче. Докато я кърмих и се разплака изтеглих я на кантара беше изяла 80 за 40 мин после със шишето още 40 мл но изпи само 20 с голям зор.
elladas  как остави бебо за 2 часа на такъв студ да спи,балкона остъклен ли е Shocked
да терасата е южна и е затворена

# 29
  • Мнения: 217
Предлагам тема за първото зъбче (ще видим при кого ще е): ОКТОМВРИЙЧЕ май ще има зъбче, под венчето боцка ръбче  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт