Отговори
# 90
  • Мнения: 60
Захира да те питам нещо това с тези г.с. хич не съм в час а и на мен не са ми казвали аз в коя седмица съм.Но пък си знам датата на зачеване.......не ме питай от къде......и как.......срам ме е чак късмет че стана от 1-ч път та тази г.с. на колко календарни дни или седмици отговаря???

# 91
  • Мнения: 2 374
Момичета недейте така с остри реплики една към друга още от самото начало! Вярно, че всички сме малко изнервени, но целта на тези отчетни теми е именно да си споделяме информация и да си помагаме една на друга, а не да спорим и да се караме.
Аз се връщам от лекар, имаше голямо закъснение в графика и влязох близо с 40 минути закъснение. Иначе всичко поне засега е наред - по ехограф отговаря ва 6.г.с. и 5 дни, иначе съм в 6 и 4 дни. Има сърдечна дейност вече и така.
За цигарения дим - никак не е полезен. Ние нямаме в обкръжението пушачи, но често ставаме пасивни такива.
Не напротив може да е е странно,но аз въобще не съм изнервена дори напротив.Не съм казала остри реплики,да отчетните за това,но някой смятат,че щом са от първите значи са лидери и в темата няма място за други.Както и да е нямам изобщо настроение за караници,имам достатъчно проблеми.

# 92
  • Мнения: 3 010
Биа не съм искала да те огор4а или пък нещо друго, ако съм прозву4ала рязко, извинявай, не е в мой стил да се заяждам във форума. Просто аватар4ето ти е прекалено голямо и ми се набива на о4и, но щом ти харесва ще го изтърпя, нау4ила съм се на търпение, няма проблеми за мен  Wink Не е нужно да си тръгваш от тук или каквото и да било. Все пак аз със теб нямам какво да деля, 4е да ми се обиждаш  Hug Преди да забременея бях поставила един много тъжен аватар и моми4етата в една др тема ме помолиха да си сложа нещо весело, пък и празници предстояха, та веднага го смених, не разбирам защо те удари така на 4ест? Но отново извинявай ако има нещо  Hug

п.с пък и аз не съм от първите и напротив се радвам много като видя мами като теб, които са от последните та заедно да вървим  Hug

# 93
  • Мнения: 199
И аз най - после да се наканя да драсна два реда  Wink
Биа, недей така  Hug аз лично от всичко прочетено не усетих лош тон спрямо теб, а и сама казваш, че всеки има право на личен избор, ако желанието е да си в тази темичка ...
Невнев, Джани - пожелавам ви в най-скоро време да получите нужното внимание и нежност, каквото ви се полага  Hug
Катето, положи усилия и спирай цигарите..
За секса, на мен не са ми казвали подобно нещо - като забрана до 4-и месец. Ако няма неразположения не мисля, че има проблем. Ние с мъжа ми не сме спирали, освен в моментите, в които ми е било доста лошо.
За крема против стрии - преди ползвах Мама дона на Чико - стрии не ми се появиха, но не съм убедена, че е от крема, по - скоро е до кожа. Сега мисля да се мажа с този на Мустела.
Още щях да пиша, ама бременния ми мозък изключи...по - късно пак

# 94
  • Мнения: 196
Невнев ще ти пусна няколко калкулатора за бременност. Така ще разбереш в коя г.с. си, предполагам, че си знаеш датата на последния цикъл. Ето тук:

http://www.mamaibebe.com/calc.php

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 809&Itemid=77

http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/

Взаимно се допълват. Някъде има информация в коя седмица си, някъде кога ти е термина и т.н.
Гестационните седмици се смятат от момента на последната менструация тоест датата на зачеване плюс приблизително 2 седмици, защото при всеки настъпването на овулацията е различно.

# 95
  • Мнения: 196
Биа не съм визирала теб, говорех общо, защото и аз забелязах разни остри реплики още  от преди и не само от един потребител.

# 96
  • Мнения: 60
мхммхмх странна работа  Thinking newsm78

# 97
  • Мнения: 2 374
Биа не съм искала да те огор4а или пък нещо друго, ако съм прозву4ала рязко, извинявай, не е в мой стил да се заяждам във форума. Просто аватар4ето ти е прекалено голямо и ми се набива на о4и, но щом ти харесва ще го изтърпя, нау4ила съм се на търпение, няма проблеми за мен  Wink Не е нужно да си тръгваш от тук или каквото и да било. Все пак аз със теб нямам какво да деля, 4е да ми се обиждаш  Hug Преди да забременея бях поставила един много тъжен аватар и моми4етата в една др тема ме помолиха да си сложа нещо весело, пък и празници предстояха, та веднага го смених, не разбирам защо те удари така на 4ест? Но отново извинявай ако има нещо  Hug

п.с пък и аз не съм от първите и напротив се радвам много като видя мами като теб, които са от последните та заедно да вървим  Hug
Не,не си ме огорчила изобщо,аз също не се заяждам,но днес ми е ужасно кофти ден детето е много болно и още куп проблеми,не съм нервна и нещо подобно,просто знам за някои тук дето не ме харесват особено,но пък не си го слагам на сърце де,няма значение,не съм ти се обидила за нищо,не ме разбирай погрешно,права си не делим нищо.
Хаха чест това много ме разсмя наистина,не просто написах каквото ми беше на устата.Казах,че си сменям често аватарите,сега нямаше да го сменя нарочно,но за да ти покажа,че съм пич ще го направя. Hug

Казах също,че,ако искате бих могла да си тръгна,така или иначе първата бременност не съм споделяла така с никой,в смисъл както е тук във форума,а е наистина много полезно,обмен на информация и т.н.А и не знам защо,но ми е адски притеснено този път,чувствам се много зле.
Оф пак стана много дълго,мразя да пиша дълги постове съжалявам. Blush

# 98
  • Мнения: 3 010
Биа успокой се всичко ще е наред ще видиш  Wink не е нужно да сменяш аватара само заради мен, просто напоследък това гадене ми е болна тема  Laughing странно 4е понякога като погледна определена храна и направооооо  Sick а твоята картинка малко прили4а на ферментирала храна по езика  Stop сори за цветущото определение, наистина е интересен аватара ама... ей да не се разсърдиш пак, не го казвам с лошо и не е нужно да не пишеш, виж колко хора сме само ще се подкрепяме до края, всички сме с една цел. Така 4е .....  Hug

# 99
  • Мнения: 285
Аз си копирам поста от другата тема, че сега се усетих, че там съм го побликувала.
Биа, не се натрапваш, тук всички сме добре дошли.
Нали сме се събрали с цел да си помагаме и споделяме. А за аватара- на мен също не ми харесва, но всеки има право на личен избор и другите трябва да го уважават, когато той не се натрапва и пречи.
Така че общо взето всеки може да прави каквото пожелае.

Да се разпиша- днес ходих на записване за ЖК. Отидох в близкото 29то ДКЦ без познат доктор, просто влязох в гинекологичния кабинет и попаднах на една докторка. Тя се представи за единствена в ДКЦ-то, като аз на списъка видях добре, че има още двама трима.
Записа ме, питах за изследвания, каза , че задължителните били кръв, урина и кръвно налягане. Аз исках  и на микробиология и на цитонамазка да ме прати, но тя ми се развика, че нямало такива задължителни изследвания и че микробиология се прави само непосредсвено преди раждане и то, ако е естествено, защото бебето минавало оттам.
Помолих я все пак да ми вземе една микробиология, тя ме пита кога съм била последно на преглед и като и казах преди 3 месеца, тя каза, че трябвало веднъж годишно да се правят. И т.н. ядоса ме, но нямах време да се разправям с нея. На ехограф каза, че сега нямало да ме гледа, защото съм била ходила преди 10 дни и нямало смисъл толкова рано, а аз така се надявах да си видя пак бебчо. 
Мери ми само кръвното и ме пита колко кг съм. Това беше. Дори не отворих дума за БХС и такива неща, ясно че при нея ще ходя само формално. Абе кофти ми стана, ама какво да направя. Това е в БГ.
На мен гаденето почти ми отминава, рядко от много силни миризми. Само нямам апетит никакъв, та днес взех едни витаминки Центрум Матерна да пия, че не мога да се храня много пълноценно. В тях пише, че имат 400мг ФК, което е достатъчния дневен прием, така че мисля да спра фолацида. Вие какво ще кажете?
Айде спирам, че само ви занимавам с моите неща.
Лека вечер.

# 100
  • Мнения: 2 374
Биа успокой се всичко ще е наред ще видиш  Wink не е нужно да сменяш аватара само заради мен, просто напоследък това гадене ми е болна тема  Laughing странно 4е понякога като погледна определена храна и направооооо  Sick а твоята картинка малко прили4а на ферментирала храна по езика  Stop сори за цветущото определение, наистина е интересен аватара ама... ей да не се разсърдиш пак, не го казвам с лошо и не е нужно да не пишеш, виж колко хора сме само ще се подкрепяме до края, всички сме с една цел. Така 4е .....  Hug
Така по-добре ли е? PartyСамо устичка без езиче с "ферментирала храна по езика". Joy Joy JoyВсъщност това са татуси...сега само да не си помислиш,че съм някоя дива тийнеджърка цялата в татуси? Joy

Всъщност аватара е много голям отивам малко да го посмаля.

# 101
  • Мнения: 179
Малеееееееееееееее..........какво сте направили........изписали сте темата само за половин ден!! Laughing Аз днес бях отново на преглед и новините не са от най-добрите за съжаление.Отлепването ми почти се е залепило,но не видяхме сърдечна дейност,дори с вагиналния.хмммммммм......В патък отново съм на преглед ,а.......дотогаваааа....не знам как ще изтрая!

# 102
  • Мнения: 285
Лали, как да не са добри новините,
нямаш отлепване. Hug
А за сърдечната дейност е рано. Принципно се ходи 7ма-8ма седмица. Не се притеснявай.

# 103
  • Мнения: 2 374
Аз си копирам поста от другата тема, че сега се усетих, че там съм го побликувала.
Биа, не се натрапваш, тук всички сме добре дошли.
Нали сме се събрали с цел да си помагаме и споделяме. А за аватара- на мен също не ми харесва, но всеки има право на личен избор и другите трябва да го уважават, когато той не се натрапва и пречи.
Така че общо взето всеки може да прави каквото пожелае.

Да се разпиша- днес ходих на записване за ЖК. Отидох в близкото 29то ДКЦ без познат доктор, просто влязох в гинекологичния кабинет и попаднах на една докторка. Тя се представи за единствена в ДКЦ-то, като аз на списъка видях добре, че има още двама трима.
Записа ме, питах за изследвания, каза , че задължителните били кръв, урина и кръвно налягане. Аз исках  и на микробиология и на цитонамазка да ме прати, но тя ми се развика, че нямало такива задължителни изследвания и че микробиология се прави само непосредсвено преди раждане и то, ако е естествено, защото бебето минавало оттам.
Помолих я все пак да ми вземе една микробиология, тя ме пита кога съм била последно на преглед и като и казах преди 3 месеца, тя каза, че трябвало веднъж годишно да се правят. И т.н. ядоса ме, но нямах време да се разправям с нея. На ехограф каза, че сега нямало да ме гледа, защото съм била ходила преди 10 дни и нямало смисъл толкова рано, а аз така се надявах да си видя пак бебчо. 
Мери ми само кръвното и ме пита колко кг съм. Това беше. Дори не отворих дума за БХС и такива неща, ясно че при нея ще ходя само формално. Абе кофти ми стана, ама какво да направя. Това е в БГ.
На мен гаденето почти ми отминава, рядко от много силни миризми. Само нямам апетит никакъв, та днес взех едни витаминки Центрум Матерна да пия, че не мога да се храня много пълноценно. В тях пише, че имат 400мг ФК, което е достатъчния дневен прием, така че мисля да спра фолацида. Вие какво ще кажете?
Айде спирам, че само ви занимавам с моите неща.
Лека вечер.
Добре де защо като видя,че е груба остана при нея,все пак тя ще следи цялата ти бременност?С това направление можеш да отидеш и в болница и да си следиш бременността по Здравна каса.Аз също мислех да отида в поликлиника,но при една много свястна лекарка или в Токуда и все още се колебая.
Не знам как седи въпроса със сменянето,в смисъл дали може да я смениш,естествено,ако искаш де нека другите да кажат,аз не си спомням как седяха нещата.

# 104
  • Мнения: 17
Огън без пушек няма! И ние се скарахме току- що. Казах му, 4е не искам да пуши при мене в кабинета и сега изчезна някъде, а сме канени на имен ден на баща ми....
Боли ма....... Аз откакто си имам бебчовците, нищо не може да ме притесни, освен тяхното здраве.

Общи условия

Активация на акаунт