Как научихте децата си да заспиват сами?

  • 6 826
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 113
Зависи от детето
Моето си заспива само от бебе и на обяд,и вечер.Ако има някой друг в стаята,не може да заспи,а започва да си играе.
Но,както казах-зависи от характера на детето

# 76
  • Мнения: 6 443
Алекс лесно заспива.След като приключихме с кърменето,оставям го  с шишето мляко в леглото,казва му лека нощ и излизам с усмивка.
Някъде бях чела,че не трябва да се усеща тревожност в майката или бащата.А да се излиза с усмивка.Незнам дали това беше  вълшебният момент при нас,но е факт,че още си заспива сам.
Никога не съм го оставяла да спи при нас(само ако е болен) и си знае мястото.

Много е относително всичко.  Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 1 768
Успях! Hug

# 78
  • Мнения: 46
Честито ВЕСИ! Моля, сподели как успя и ти.

# 79
  • Мнения: 14 133
Не съм го учила, а и нямам такива намерения.  Naughty
Обожавам моментите на гушкане и милване по главичката му вечер преди да заспи.  Peace

 

# 80
  • Мнения: 242
Не съм го учила,слагам го в кревата,върти се малко и заспива!

# 81
  • Мнения: 301
Правих опит да го науча да заспива сам някъде към 2-рата му година. Неуспешен опит беше, дереше се по 2 часа и накрая пак не заспиваше, а стоеше нещастен облегнат на решетката на кошарата и ме чакаше. Реших, че още не е готов и се отказах да го мъча. Вече е на 3 години и заспива сам само когато сме били заедно и през деня - съботата и неделята. През седмицата не пропуска вечерното гушкане, тогава тихичко си шепнем и се отпуска да разказва подробно как е минал деня в детската градина. Не го спирам явно има нужда (и аз, и той) да сме повече време заедно, и си се приспиваме взаимно с приказки (и той ми разказва измислени от него).
При моя син досега с насилие не съм постигала нищо. Винаги с обяснения, говорене и търпение. Колкото време му трябва - толкова, важното е да е спокоен.

# 82
  • Мнения: 41
Винаги иска някой да е в стаята при нея докато заспива, ако ли не иска вратата на стаята да е отворена и лампата да свети, но общо взето няма проблеми, разбира като и се обяснява, че мама и тати си лягат по късно

# 83
  • Мнения: 2 478
Никога не бях приспивала синът ми,докато не навърши 6 месеца.Тогава започнаха да му никнат зъбки и всички навици със съня му се преобърнаха.Минали сме почти през всички етапи на приспиването:носене на ръце,люлеене в люлка,бутане в количка,докато самият процес на заспиване не се поуспокои.Вече от доста време,заспива с бутилка мляко или чай+биберона,но трябва задължително да съм в стаята при него.Но това не е проблем,щом той се чувства по-спокоен,когато съм до него.

# 84
  • Мнения: 4 187
От два дни имам проблем  Tired. Онази вечер докато съм четяла приказки за лека нощ, съм заспала при Рая  Rolling Eyes. Това, че се събудих схваната не го броя, снощи искаше да спим отново двете  ooooh!. Обяснявах, обяснявах, не - като стана, ставаше и тя. Сутринта се беше намърдала в нашето легло ....
Като малка редовно искаше да заспива с някой, който трябваше да я гали по гърба, на това беше научена от баба си, или дядо си  Confused. Дано премине бързо този момент....

# 85
  • Мнения: 2 013
Заспива си сама без проблеми,моля се и за напред да е така!  Praynig

# 86
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Заспива си сама без проблеми,моля се и за напред да е така!  Praynig

Бебето ти е толкова малко.
И моята заспиваше сама до 8-я месец, но после... До втората си година спеше при нас. Никой не се наспиваше пълноценно. Какво ли не опитвах, не успях да я върна обратно в бебешкото легло.
Като стана на 2, сама си реши да се случат така нещата и започна отново да си спи на леглото.

# 87
  • София
  • Мнения: 17 592
Изобщо никога не съм го приспивала.
Нито слагала да спи рано.
В момента го къпем между 22 и 24... процедурата трае поне 1/2 час... после си заспива напълно доброволно. Пожелавам му "лека нощ" и излизам от спалнята му.

Общи условия

Активация на акаунт