Отговори
# 15
  • Мнения: 38
И нашето съкровище ги имаше в огромни количества.Според педиатърката трябваше да оставя сами да минат,но в един момент детенцето ми заприлича на краставо жабче, тръгнаха и поокосмената част на главичката и аз направо бръмнах.Пробвах няколко мазила и попаднах на едно френско вълшебно кремче, което ги унищожи с две намазвания. Съдържа екстрат от невен и е превъзходно, специално за тези проблеми е  - Klorane /Creme nutritive au cold cream. Няма да съжаляваш.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 827
Пъпчиците минават от само себе си.

# 17
  • Мнения: 1 983
И моят син имаше такива още от 14ия ден, но по съвет на педито го мазах няколко пъти с "ЕЛОКОМ" /не повече от 3 последователни дни/ и му минаха за погачата!

# 18
  • Мнения: 344
Детето се чисти още.И да мажеш и да не мажеш сами ще си отминат.Почиствай лицето с отвара от лайка. Peace

# 19
  • Мнения: 1 103
И според мен детенце  се чисти още,не бързай да го мажеш с нешо те ще минат от самосебе си.

# 20
Благодаря много на всички за помощта и съветите!  bowuu
Форума е чудесен и много полезен  Flutter

# 21
  • Мнения: 4 335
И синьт ми имаше такива пьпчици и то доста време.
Не сьм мазала с нищо,сами минаха.

# 22
  • Мнения: 298
Тези пъпчици се срещат при повечето бебета и се дължат на "изчистването" на бебето от хормоните на майката.Излишно е да се мажат с лекарствени продукти- ако има ефект ще е временен.

# 23
  • Мнения: 645
появиха ни се такива пъпчици още в родилното,изписаха ни точно това кремче и след няколко мазания пъпчиците изчезнаха Peaceне мисля че крема ще му навреди по скоро пъпчиците по бързо да изчезнат

# 24
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Напълно нормално е! Най-добре нищо не прави - минават от самосебе си за няколко дни (седмица).
Педиатърът ти е дал нещо за твое успокоение - иначе на бебето ще се оправи само.

 Peace

# 25
  • Мнения: 544
И моето момче имаше, мазах ги с ВитаМерфен - то е на билкова основа. Фусидин използвам за пъпчето на баткото - когато се зачерви го мажа 1-2 пъти, за друго не съм го ползвала.

# 26
  • Мнения: 6 274
Не ги мажи с нищо...
Най - вероятно става въпрос за хормони и пъпчиците ще минат без мазане...

# 27
  • София
  • Мнения: 23 096
Дъщеричката ми се роди с множество бели пъпчици по нослето и брадичката. Не знам дали става въпрос за същите. Лекарите ме предупредиха, че ще минат от самосебе си, така че не съм се впрягала. Може би чак в средата на 2-ия месец се изчистиха напълно!

# 28
  • Мнения: 182
И моето дете имаше такива,личната ме посъветва няколко дни с лайка да я изполивам след къпане и след това си минаха!

# 29
  • Мнения: 325
И мойта бебка има такива пъпчици и ни изписаха този крем,аз я мазах 3 дни,преди това с лайка. Но не минават нещо.Нали става въпрос за червени пъпчици с бели връхчета по двете бузки и брадичката? Ако са същите,нашите вече 2 седмици не изчезват,само червенината я няма.

Общи условия

Активация на акаунт