Вярно ли е това?

  • 1 228
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • BG
  • Мнения: 1 900
Пак някаква измишльотина.

# 16
  • Мнения: 10 012
Не е права педиатърката.
Много хубаво вече са се изказали и Олив, и Firebird, и други мами.

Децата ми са ящни. Много обичат плодове, зеленчуци, месо...
Малкия, понеже е на 18мес, споделям за него.
Обича домати, чушки, краставици, спанак. Обича кисело мляко и моцарела, всякакви плодове...
Имаше период, в който ядеше само хляб, кис. мляко и плодове, но педито каза, че е нормално и да не го насилвам.
Също като твоето дете предпочиташе гладко пасирана храна до сравнително късно, но прояде храна намачкана с вилица постепенно.
Аз го сравнявах с децата на приятелки и се чудех какво става ( всички се обебихме заедно).
Отново педиатърката ме посъветва да го храня спокойно, с търпение, без да се насилва детето, че всички са различни.
Сокове не помирисваше изобщо до след годинка, но ядеше много грозде (в началото му го белех и вадех семките), праскови и банани. Като течности предпочиташе вода и бебешки билков чай.
Изведнъж прояде ориз и всичко останало, бързо след това пожела да се храни изцяло сам. Ако му помагаш отказва!
Та изведнъж мина в редиците на "напредналите".

Не се притеснявай, само не го насилвай. Ако не иска- добре.
И не му е виновно "късното" захранване.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 23:28 от Dez

# 17
  • Мнения: 789
Не е вярно. По съвет на педи (много съжалявам, че го изпълних) я захраних още преди да направи 5 месеца, на 4 и нещо беше. Еми повече от година беше много злоядо дете - с удоволствие единствено сучеше.
В момента проблеми с храненето нямаме никакви, но доста време мина.

Общи условия

Активация на акаунт