Темичката си тече, с любов през МАЙ очакваме дете! №14

  • 11 693
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 544
И аз искам да питам за цените в Щерев за нормално раждане - KayRenn, сподели. Също така ако имаш впечатления от училището за бъдещи родители в клиниката. Четох някъде, че курсът е безплатен.... В сайта обаче не пише нищо.

От МД за нормално раждане като цяло само за д-р Дяволов слушам... Ще разпитвам тепърва за него.

Desislava Goranova опитах да ти пиша на лични, но ти е пълна кутията. Няма да е късно за ФМ на 11 февруари. Тогава ще си в 25 г.с.

# 61
  • Мнения: 21
Хоп и аз в новата темичка!Дидочка  newsm51
Честит празник на всички,които имат повод!!! Да сте живи и здрави!!!
Бейлис и аз втора вечер съм засега с леки болки във дясната част на устата.Още не мога да определя зъб ли е,венци ли са.... newsm78
Май ще посещавам доки,че ако се засили болката не се търпи,пък и все боли като си легна да спя  Sad
Аз утре съм на лекар.Днес си взех най-накрая резултатите от БХС,всичко е ок  Grinning .
Лека нощ на всички мами  newsm46

# 62
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
При Щерев цените са височки - като в повечето частни клиники. Цената за естествено и цезарово е еднаква - 2350 лв., като включва леглодните и храната. Обаче пък условията им са перфектни - предродилното е като хотелска стая: с 2 легла, телевизор, отделен санитарен възел с душ. Същите са стаите и за родилките. Персонала е страхотен, обръщат много внимание, помагат на кърмачките, ако има проблеми. Впечатленията ми са от преди две години - оттогава има доста промени. Някои са към по-добро, други не толкова (вече има ограничения за визитите на близки и роднини - само 2 пъти дневно по максимум 15 мин)
Курса им за родители не съм го посещавала, преди 2 години нямаше такова нещо. Честно казано не съм разчитала на това някой да ми каже как да си гледам детето у дома. Гледах да се образовам сама като си намирам разнообразни източници на информация. От линка, който наскоро ви дадох прочетох, много полезна информация за развитието и отглеждането на бебета по месеци, беше ми неоценим помощник. От бг-мамма пък си свалих много полезна информация за различните видове гимнастика при бебето, както и изкълвах цялата библиотека на кърмаческия форум.
Ходех на училището на 9 месеца, но повече за да си общувам със съфорумките. Бяхме много силна група, за ужас на организатори и лектори Wink. Не мога да си кривя душата обаче, че научих интересни неща там, изясних си доста въпроси (например за следродилната депресия). Как се къпе бебе и как се слага памперс научих от акушерките в клиниката, след като родих - вървях им по петите и все си навирах носа в работата им Wink.

# 63
  • Мнения: 43
Добро утро милички!
Много ви се радвам -обвзела ме е една такава весела емоция и незнам защо . Нищо не се е случило , ама ей на весело ми е  newsm68.
За пушенето- въздържам се - при първото си дете не пушех , ще гледам и сега да не пуша , до края има още време и незнам може и да припаля .
За раждането още не съм решила - първото си дете родих в Пловдив във Весела/ преди 8 години беше мизерия/, но родих там защото си раждах при определен лекар и той тогава работеше там - д-р Минев- сега е в Селена. За това раждане обаче въобще незнам - нещо не ми се дават много пари , защото сега ще ми трябват - предстои ни обзавеждане на новото ни жилище , а като знам колко ще хвръкнат само за баните и кухнята и лошо ми става smile3518, но има още време ще видим- може да отскоча до Пловдив за раждането.
Определено обаче много ме е страх , а дъщеря си я родих лесно , но пак много ме е шубе сега.
О щях да забравя - зълва ми роди вчера второто си дете - момченце и носи хубавото име Иван . Да и е живо и здраво .

# 64
  • София
  • Мнения: 12 281
  За раждането отдавна си мисля, държа ако може този път да раждам нормално. Аз мисля че вече писах всъщност по въпроса. Засега моята гинеколожка се съгласи, дано да няма някакви проблеми накрая. Предния път бях секцио, но е минало достатъчно време. И предишния път до последно се надявах на нормално но, Ваня така и не се завъртя. За цените, аз съм раждала в ТК с избор на лекар и секцио, но то не беше по избор, така че съм платила само 500 лв избор на лекар. Незнам ако е по желание колко излиза. Сега съм си харесала пакета за 900 лв, които включва избор на лекар, самостоятелна вип зала за раждате, раждане във вода, при мен няма да може де и после вип стая за престоя. Предния път отново бях във вип стая но двойна, така хем имаше място, хем не бях сама и останах много доволна.

# 65
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Парите са си много за платено раждане. Предпочитам да създам удобство в дома си, отколкото да си платя някой да ми държи ръката три дена в болницата. Първият път бях по-стеснителна, рядко исках нещо /под исках разбирайте да помоля някой от персонала да си свършат работата/, но сега съм се наточила здраво да не позволявам да ме психясват или да се държат неуважително. Ние също сме в ремонт в момента.  Трябва да довършим бъдещия зверилник /детската стая на хлапетата/ и да купим обзавеждането за него. Първоначално вождът и свекървата ще са там. После ще си е самостоятелна детска. Макар и сравнително малък ремонтът пак ще погълне достатъчно средства, които и без това трудно отделяме. За това вариант за платено раждане, избор на екип, вип стаи и пр. изобщо не ми е на дневен ред.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Парите са си много за платено раждане. Предпочитам да създам удобство в дома си, отколкото да си платя някой да ми държи ръката три дена в болницата
Бейлис Heart Eyes мислех си,че аз май съм единствената на която и се виждат множко тези пари.
Даже  вчера  бях  увесила малко нос  Mr. Green,като чета за каква цифромания става в някои клиники и болници.
И аз съм на  принципа,че тези пари ще ми дойдат добре за обзавеждане на детска стая,или поне на купуване на нещо ,което ще ми бъде от полза дълго време.А пък ако се налага  мизерията  ще я преглътна за 3-4 дена.
 Термина ми е на 11 май,а ние все още не сме се нанесли в нашият апартамент.Живот и здраве се надявам това да стане до края на март.Отиваме там буквално на голи стени и тепърва трябва да се обзаведат 120кв Crazy.Така ,че се налага да слагам всичко на кантара и да преценявам,кое ми е приоритет и кое не е толкова спешно и важно.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 09:50 от Madam Stasita

# 67
  • Мнения: 96
добро утро на всички!
Да се включа и аз за заплащането за раждането! Аз за първото раждане не съм плащала, но останах доволна, не са ме зарязвали и обиждали. Така мисля да направя и сега. Това си е една солидна сума, както вече уточнихте! Е ако нещо стане инцидентно може и да се замисля, но за сега не и не.
И ние сме в ремонт и в тази криза така пари не се дават лесно. Раждаш за един ден, и не си струва!!!

# 68
  • Мнения: 70
Здравейте и от мен!
Аз мисля да раждам в Шейново, чела съм хубави неща за там. Моя приятелка ражда преди време там и беше доволна, без избор на екип и уговорки. Каза, че отношението към нея е било същото както и към другите, които са имали уговорка с лекар. Колкото до битовите условия - имах, за нещастие, възможност да се запозная с тях през пролетта, бих казала, че като за болница са съвсем нормални, не е лукс, но не е мизерно и изглежда чисто (доколкото е възможно в бг болница), поне това, което видях аз. Не мисля да плащам за избор на екип, за мен тези пари също са много.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 355
Здравейте и от мен в новата тема, много сте бързи. Дидочка, благодаря!

Фелина, понеже питаше за курсовете на 9 месета през януари - ще е само веднъж на 29. пак в мола. Темата ще е "Имунизации в кърмаческа възраст". Аз за сега не съм решила дали да ходя, че точно тази тема не ми е много интересна, но ще видим.

За раждането, моята гинеколожка си е в Майчин дом-Варна и там ще разждам. Решила съм да е нормално, без упойка, дано всичко да е наред и това да е възможно. Аз като чух за цените в София, косите ми настръхнаха. Една позната наскоро роди в Токуда и плати 3000 Crazy Може би е по-гъзарска болницата, но чак пък толкова... Аз съм си приготвила 600 лв., които включват и болничния престой.

За покупките - вчера купихме комплект чаршафчета, а от преди това - комплект от 7 бодита. Не смятам да пилея пари за излишни покупки. Смятам да купя най-необходимото, а ако после нещо ми потрябва - магазини колкото искаш. Хубавото е, че наскоро родиха няколко приятелки и получавам ценни съвети Simple Smile

Май много дълго стана, извинете ако съм досадила. Хубав ден ви желая (тук е доста слънчево) и прекрасно настроение Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 12 281
  Аз лично мисля и този път да платя, просто защото искам таткото да присъства, а това е възможно само с избор на ВИП зала за раждане и съответно от това и екип и тн. Жалко че за нещо толкова елементарно тук в България се налага да си плащаш.
  И аз имам познати, които са раждали в Шейново, едниствената причина и предния път да я пропусна като възможност тази болница за раждане е че децата на са си постоянно при майките, а аз държах малките да са си при мен, за да си се кърмим още от болницата на поискване. При близнаци, ако се носят през три часа за половин, един час, често може да не остане време на майката да накърми и двете, особено ако още не е свикнала да ги кърми едновременно.

# 71
  • Мнения: 0
Хайде и аз в новата темичка!!! Simple Smile Момичета мнооооогоооо сте изписали  Wink!!!! Дидочка благодаря ти,4е се грижиш за нас   bouquet.
За раждането все още не сам взела конкретно решение от което малко се дразня,но нямам много време да се ровя,но възнамерявам от другия месец да се захвана сериозно с този въпрос и да взема някакво решение.
Пловдивски майчета,аз пак да подхвана темата за срещата.....решихме за дата 17.01,като час...14 или 15 часа добре ли е? За място.... newsm78 ами не знам...аз обичамм да ходя в мармалад или в Амадеус до  Св.Петка.Но смятам,4е за срещата ни ше е п-удачно да е на по-просторно място,така че ако някоя от вас има предложение с радост ще го преслушаме  Joy

# 72
  • София
  • Мнения: 318
Здравейте и от мен. Хайде и аз в новата темичка. Днес бях на консултация - всичко с бебо е добре, взеха ми кръв за изследвания, +6 кг съм вече. Питах докторката за сърцебиенето, каза че е нормално от време на време да има. Другата седмица съм при д-р Велковски ще питам и него.
За раждането си мисля или в Шейново или в Тина Киркова, но и аз немисля да си плащам.
Желая ви приятен ден.

# 73
  • Мнения: 42
Здравейте на всички Grinning
Отдавна не съм се включвала и сега ми отне доста време докато изчета всичко,което сте написали.Преди Коледа пипнах един вирус и три дена бях с висока температура,която успя да я сваля с Осцилококцинум,но пък ми се появи една страшна кашлица.Та в следствие на това 5 дена бях на антибиотици Cry Но сега съм по-добре,макар че от време на време си покашлям Rolling Eyes
 Относно цигарите-пуша и след всяка цигара си казвам,че това ми е последната..... Close
Изпитвам такова угризение на съвестта,но преди да забременея пушех доста и лекарката пи каза ,че до 6-7 цигари няма да навредя на бебчо Embarassed
 Виждам ,че обсъждате къде да се ражда.Аз веднага като разбрах ,че съм бременна се разровил в старите теми на форума и там мами бяха обсъждали болница Вита и специално др.Ковачева.Много добри отзиви има за болницата и за докторката,та затова се записах при нея на ЖК.Мога да ви кажа ,че съм страшно доволна от обслужването и от условията на болницата.Моя приятелка ражда преди 4 месеца в Майчин дом и просто съм отвратена от условията там.Да не говорим,че раждането й излезе 1100лв,които даде под формата на подкупи и избор на лекар.В отделението беше пълно с циганки,с една тоалетна,която прилича на тоалетната на Централна гара.
 Аз избрах да раждам във Вита-там раждането е 1300лв,ако си здравно осигурен.Втази цена е включено абсолютно всичко-консумативи,необходимите лекарства и опойки,престоя на майката и бебето.Онзи ден ходих да ми правят запис в родилното им отделение,защото ми се появиха слаби контракции от кашлянето и мога да ви кажа ,че съм очарована от обстановката там.
Прилича на хотел,изобщо не мирише на болница,стаите са самостоятелни със собствена баня и тоалетна,храната е кетъринг,целия персонал  са супер усмихнати и вежливи,и най-важното-таткото може да присъства на раждането Laughing
 Така че даваш същите пари,но се чувстваш като бял човек и получаваш нужното внимание ти и твоето бебче.А иначе в МД не стига ,че ги даваш същите пари под масата ами се държат с теб и като с парцал.Не знам всеки си решава сам за себе си,но не смятам че ще излезе по-евтино в държавна болница при положение,че ако не почерпиш лекаря никакво внимание няма да получиш.

# 74
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Много ли са или малко парите, не знам. Позицията ми е продиктувана не от желанието ми да се глезя, а да мога сама да "командвам парада" при раждането и след това. В България този процес не е естествен, а конвейрен (особено в големите градове и големите болници). Никой няма да те чака по естествен път да получиш разкритие, нито пък ще те оставят да си правиш йога упражненията за облекчаване на болките, да речем. Процедурата е стандартна - системата с окситоцин, предродилно, колана на апарата за тоновете и епидурална упойка. А после - естественото раждане било кошмарно, имало разкъсвания, епизотомии, вакуум екстрактори... За да протече безпроблемно, дори приятно самото раждане е необходимо майката да се чувства спокойна и щастлива. Такова нещо в нашите болници няма как да стане.
Освен това възможността да си кърмя детето на поискване от първия му час е важно за мен, а е важно и за успешното кърмене като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт