Страх от кукли

  • 4 425
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
И моята щерка не си пада много по куклите,но имахме една музикална играчка от която пищеше неистово като я види,директно я изхвърлих.Не разбрах на колко точно годинки е дъщеричката ти,но ако е под две е нормално да изпитва страх от нещо,което е непонятно за нея,най-добрия вариант е да прибереш всичко,което я плаши,така,че да не го вижда.Мисля,че ще израсне страха си с течение на времето .

# 16
  • София
  • Мнения: 3 610
Моят големия син като беше на около 1,5-2г също изпитваше страх от кукли.Вначалото плачеше като ги видеше,а като порасна започна да си казва,че го е страх.Малкия пак напротив-много го впечатляват.Мисля,че конкретно това,че много приличат на хора ги смущава или вълнува.

# 17
  • Мнения: 85
Дъщеря ми е на същата възраст и се страхува от някои играчки, включително и от една кукла, която издава различни звуци и е с намръщено изражение, аз също доста се притесних, защото тя изпада в истерия само когато я види, така че я скрихме засега. Попорочетох оттук-оттам, вкл и д-р Спок, че това е съвсем нормално за тази възраст, това е техния начин да се справят със стреса от огромното количество информация и новите неща, които им се случват в живота.

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 13:35 от kikka

# 18
  • София
  • Мнения: 2 298
Моята не бих казала, че изпитва страх, но не е проявявала досега никакъв интерес, независимо, че има кукла бебе с център за бебе от първия си рожден ден. Едва напоследък понякога това бебе го храни и слага да спи на нейния детски фотьойл. И тя самата спи с куклата Ягодов сладкиш.

# 19
 Моят син за първи път видя кукла на около 1,5 год. Бяхме при баба ми, а тя е запазила мои кукли. Много го беше страх от тях, но постепенно свикна и му станаха интересни.

# 20
  • Мнения: 3 550
Хлапето все още се плаши от мечета, динозаври и др., които издават звуци.

Общи условия

Активация на акаунт