ДЕКЕМВРИйката сега е най-щастлива мама на света!

  • 16 138
  • 320
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 616
Ради ето това е слинг http://piggyshouse.com/uploads/sling.jpg като има разновидности едните са като раница / като този на снимката/ другите са като шал.

В коша за кола подлагам една сгъната пелена и така наклона е по плавен и бебето не е сгънато  Simple Smile

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 326
Някой ползвал ли е Ентерокинд за колики и как се дава?

# 77
  • Мнения: 2 149
Преди си бях ушила слинг с халки, но не сполучих с плата - беше ми по-остър отколкото исках. Сега ако си шия ще гледам да подбера плата правилно. Много е удачен, много удобен.
Сега имам този, като чанта който е, обае  Дидо нещо не се спогоди с него, та ще пробвам пак, сигурно не го слагам правилно, знам ли...

Бамби, ей сега поръчах на мъжа Био Гайа, точно си мислех как ще ме отреже, че сме купили Инфакол и че не може да даваме отново сума за поредните капки /16,60 са тук/, но Дидо се дереше докато аз говорех по тел и той като чу какво се случва и сигурно си е помислил как ли ще спи пак на дивана, та ги купи веднагически. Дадох му 5 капки, дано да има ефект. И след банята ще му дам хомеопатичното Колоцинтес 15, то било за колики също...

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 326
Invisible, слинга от снимката е много готин. А къде може да се намери такъв? Попадам само на сайтове, от които можеш да си поръчаш да ти ушият. В Бургас никъде не продават, дори на места не са чували какво е това.

# 79
  • Мнения: 20
Момичета исках да ви попитам какво АМ давате като добавка? Аз давам Нан 1 но се чудя дали да не го сменя,отзиви? Аз втори ден ям активия и май бебчо ака по лесно  Outta Joint При нас режима нощно спане се замени с дневно такова и по цял ден спим а цяла нощ гледаме как свети лампата в коридора    hahahaTired

# 80
  • Мнения: 616
И аз давам Био Гайа то е и за подсилване на имунната система.

Бубабо ето от тук можеш да го поръчаш http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4040

Есесче
и аз давам НАН 1 хипоалергенно и до сега с който съм коментирала всеки казва че е добър избор, педито също ми каза че е много хубаво и да не го сменям, от Токуда докторката която ни прегледа и тя също  Peace

# 81
  • Мнения: 42
Еми, много са готини тези слингове, май ще си поръчам, благодаря!
А тези капки са против колики и за имунната система, така ли? Аз вече почти не давам Инфакол, че май ни поотминаха коликите Praynig
Биби С з, много ти благодаря за споделеното за Компресията на гърдата!!!Ей сега като го кърмих, много ми помогна Laughing

# 82
  • София
  • Мнения: 3
Здравейте на всички!

тази вечер се проявих като лоша майка и ми и много криво. Оставих бебка на бабата и дядото и отидох уж за един час на гости у кумата наблизо. Обаче като реших да се връщам и няма таксита в тези снегове- чакало се 30 минути. И със зор ме прибра накрая мъжа на сестра ми. Вкъщи бабата и дядото изкъпали бебето, а тя се дере от рев, защото градна. То бяха минали 3 часа от последното хранене, ама нали нямаме режим и понякога по-рано й се яде. Дядото и бабата (съответно свекър и свекърва) ме гледат почти на криво, а аз се почувствах ужасно!!! Хем ми гледат дедето, готвят, гладят, пазаруват, а майката се юрнала по гости и забравила бебето... Ама така ми се излизаше, цяла седмица затворена вкъщи и полудявам...
Е, пооплаках се...

# 83
  • Мнения: 2 149
Стейл, абсолютно разбираемо е, но следващия път просто изцеди кърма и я сложи в хладилника, да я стоплят на водна баня и готово!
Искате ли да си направим една анкетка колко в крайна сметка са одили нормално, колко секцио, колко кърмят към 1-вия месец и колко са на АМ? Аз съм любопитна каква е тенденцията, понеже много се пропагандира официално нормалното раждане и кърменето, но дали е така в действителност?

# 84
  • Мнения: 65
Привет мами бърборани.Ние днес бяхме на консултация пораснали сме 1 кг за 20 дена и с 3 см ,първата ваксина ще ни я бият другата седмица че в момента нямали .
Аз  понякога дохранвам малката с Физолак ,сега смятам да взема Аптамил защото е по хубаво.Незнам как е при вас но много мами съм чувала да се оплакват от Нан че повръштали , но то при всеки е различно. В болницата ми казаха Фризолак да взема ако е нужно да дохранвам  затова взех такова но много я запича малката и давам Фризовом по някога.Вашите бебоци по колко милилитра ядът моята по някога изява и 140мл ама какво да я правя като и се яде повечко.
Лека вечер от нас . Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 3
Чаена, бях оставила кърма в хладилника- ама да не му развалят яденето, защото беше само 60 мл., ме чакат...както и да е...вече ми поотмина малко Simple Smile

А за предложената анкетка- аз родих нормално и в момнета сме само на кърма. Но все имам чувството, че нямам достатъчно кърма... пия чайчета на ХИП, жито...

Четох, че обсъждате капките за колики. Ние пихме два дви Вигантол, по две капки. Обаче цялата се обрина в ситни червени пъпчици и педиатърката каза, че понеже жълтеничката още не била преминала и затова реагирала на Вигантола. сега ще чакаме да навършим 1 месец и тогава ще ги почнем пак.

Исках да попитам с какво се мажете в момента? Аз продължавам с крема за стрии на корема, дурпето и краката, а на гърдите нищо не слагам. А може би трябва? Имам да свалям 5 кг., но сега като кърмя ми се струва невъзможно. Та ще видим по-нататък.

# 86
  • Мнения: 42
Steil, изобщо не се чувствай виновна!В крайна сметка и ние сме хора!Да бяха дали на детето тези 60 мл да го залъжат!А ти си вземи едно АМ за всеки случай да има ако и друг път стане така.Мажи се и по гърдите, че там в момента е най- уязвимо мястото.Аз постоянно се мажа, даже и в болницата след раждането и нямам нито една стрия, страшен късмет! Simple Smile
Чаена, и аз съм ЗА тази анкета - аз родих секцио, а сега сме само на кърма.На мен пък ми е интересно колко от мамите, родили нормално, пак биха родили  така newsm78

# 87
  • Мнения: 1 152
И аз съм за такава анкета, но наистина под формата на анкета.

Родих нормално /пак бих родила така  Grinning/, само кърмя.

# 88
  • Мнения: 329
И аз родих нормално и определено пак бих родила така. На смесено хранене сме - кърмя и дохранвам с надежда скоро да изключим АМ. Но отскоро успяхме да се закачим и на двете гърди така че ще видим дали ще успеем с изключителното кърмене.

# 89
  • София
  • Мнения: 438
Привет,

и аз да се включа за днес Simple Smile Ох, колко много сладки бебенца има в албума  Laughing само за гушкане и целувки  Party
За шезлонга - ползваме го от самото начало, заедно с люлката:
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=product&pid=38320
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=product&pid=38314
Добре, че бяха те в първите нощи с колики...  Crazy

В кенгуруто го сложих когато беше на около месец и много добре му се отразява Wink
Преди това мислех да взема и аз този слинг на Ремакс, който е показала Еми, но малкия така расте и тежи, че не знам в слинга как ще го нося... Аз даже кенгутуто си взех със специално лумбално усилване: 
http://www.babybjorn.com/en/American/products/Mobility/BABYBJORN … y-Carrier-Active/

За Биогайа капките - и ние до скоро ги ползвахме, но се оказа, че от тях имаме повече проблеми... За момента ги спряхме и давам Инфакол и Colief.

За анкетата - родих секцио, за сега сме само на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт