Нова година-нови задачки за нашата банда засмени ПЛЕТАчки

  • 30 779
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 498
 knit knit knit newsm20  уникални сте! Доци страхотен мастер - клас, но трябва да гледам поне още няколко пъти, че бавно ги схващам новите неща.

# 61
  • Мнения: 1 172
MARIANKOVA, благодаря!   bouquet
Amelly, много е лесно, от схемата не го ли разбра? Получава се нещо като усукване на конците около куката...като единия конец е като водещ, а другия се върти около куката.(в случай че това обяснение може да поясни нещо...)

Де е схемата? аз не можах да я открия,а не съм си запаметила когато я пуснахте, пък и  с търсачката на форума,представи си,не излиза.

# 62
  • Мнения: 2 199
MARIANKOVA, благодаря!   bouquet
Amelly, много е лесно, от схемата не го ли разбра? Получава се нещо като усукване на конците около куката...като единия конец е като водещ, а другия се върти около куката.(в случай че това обяснение може да поясни нещо...)

Де е схемата? аз не можах да я открия,а не съм си запаметила когато я пуснахте, пък и  с търсачката на форума,представи си,не излиза.

Това ли?

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247830&pid=7877870

# 63
  • Мнения: 129
доци, браво за клипчето   bouquet но на първо четене ще кажа само: ах тия пръстенца как бързо се кръстосват !!!  Laughing не мож ги разбра кво правят  Laughing
щъ го гледам барем 5 пъти, докато вдена нещо  newsm78 а може и на забавен кадър  newsm78
шегувам се, нали знаеш  Wink

# 64
  • Мнения: 3 810
Мащерке - да, тази схема имах в предвид.
Мащерке, щях да те питам за гривната- тази лентичка я зашиваш като маркуч ли? И с какво пълниш вътре?
Теди, бримките с това започване се отделят така че ще ти подскаже коя как да плетеш- мисля че е предназначено за ластик- 1лицева, 1 опакова.
Виж оплетеното от MARIANKOVA. А тя ми отговори на питането, че ако искам да ми стане по- стегнат ластика може да се плетат само лицевите няколко реда...за да се стегне ластика, че аз пък исках да почвам отгоре и така ще висне...
Ужас! ooooh! каша стана...

# 65
  • Мнения: 197
арт мама, майка му на тити, благодаря за отговорите  Peace И аз така си мислех, затова се изненадах Flutter

# 66
  • Мнения: 2 199
Мащерке - да, тази схема имах в предвид.
Мащерке, щях да те питам за гривната- тази лентичка я зашиваш като маркуч ли? И с какво пълниш вътре?


Основата е пластмасова гривна : кръгла и плътна. Има ги в магазин за левче Mr. Green (друг е въпросът, че имам такава гривна и за 16 лв.... като качество едни и същи  ) След като оплета плетката зашивам ("обличам гривната").

# 67
  • Мнения: 3 810
  bouquet
такива гривни имам и от младините си...облечени са в конци Wink много арт!

# 68
  • Мнения: 1 232
Това розово комплектче много ми хареса. Ако може някой да ми разгадае терличките, няма да е лошо.
http://picasaweb.google.bg/lotusbleu60/PhildarN02#5229114610431880578
Няма ли компетентни по въпроса? Загадка ми е стъпалото, иначе до някъде ми е ясно.

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Здравейте, момичета, аз много рядко пиша, но ви чета редовно. Можете ли да ми дадете идея как се плете тази туника:

Намерих я, като преглеждах безбройните албуми в Пикаса, но за съжаление без никакви обяснения. На мен ми се струва, че горната част е просто правоъгълно парче, като шал, на което двете къси страни са прикрепени към двете предници, а част от едната широка страна - към гърба, но не съм много сигурна дали е така. И дали в долната част са повече бримки, които се свиват нагоре?

# 70
  • Мнения: 2 199
  bouquet
такива гривни имам и от младините си...облечени са в конци Wink много арт!

  bouquet

Това ми напомня за една реклама на прах за пране...
Идеята е с праха който се пере дрехите се запазват като нови и понеже модата се променя, но се върти след време полата ( в рекламата) на майката ще се носи от дъщерята(понеже ще е модерно)  Flutter та рекламата свършваше с диалога между 2 приятлеки "Полата ти нова ли е?", "Не, взех я назаем от дъщеря си  Wink" Та и аз взех гривната си назаем от дъщеря си(дай боже)  Whistling

# 71
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Голям зор видях как да се снимам сама и накрая качих апарата на секцията и от там. Под ъгъл снимано трудно се забелязва кое накъде върви.

# 72
  • Мнения: 1 523
Това розово комплектче много ми хареса. Ако може някой да ми разгадае терличките, няма да е лошо.
http://picasaweb.google.bg/lotusbleu60/PhildarN02#5229114610431880578
Няма ли компетентни по въпроса? Загадка ми е стъпалото, иначе до някъде ми е ясно.
Според мен е оплетено първо стъпалото и от краищата на правоъгълника се изваждат бримки ,за да се продължи нагоре.

# 73
  • Мнения: 1 232
Това розово комплектче много ми хареса. Ако може някой да ми разгадае терличките, няма да е лошо.
http://picasaweb.google.bg/lotusbleu60/PhildarN02#5229114610431880578
Няма ли компетентни по въпроса? Загадка ми е стъпалото, иначе до някъде ми е ясно.
Според мен е оплетено първо стъпалото и от краищата на правоъгълника се изваждат бримки ,за да се продължи нагоре.
Благодаря! Започвам.

# 74
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Валя, да, горе е шал според снимката - имам предвид необлечената туника.
Бях гледала пуловер с вталяване като това. Плетеше се отдолу първо ластик, после със същия брой бримки нагоре плетеници и се получаваше много обемна горната част. Има вероятност и тук да е така, плетеници, после ластик и след това шала... някой експерт ще те насочи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт