Нова година-нови задачки за нашата банда засмени ПЛЕТАчки

  • 30 788
  • 303
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 203
На мен ми се струва, че горната част е просто правоъгълно парче, като шал, на което двете къси страни са прикрепени към двете предници, а част от едната широка страна - към гърба, но не съм много сигурна дали е така. И дали в долната част са повече бримки, които се свиват нагоре?

  И аз мисля така. Опс , Арт мама ,писали сме заедно! Според мене ще стане по -лесно ако първо се изплете шала , от него се изваждат бримките , плете се ластика на кръста и после плетениците.

Пак сте се скъсали от писане Mr. Green

# 76
  • Стара Загора
  • Мнения: 527
Според мене ще стане по -лесно ако първо се изплете шала , от него се изваждат бримките , плете се ластика на кръста и после плетениците.

А-ха, да, всъщност от шала надолу ще се получи едно цяло парче, на което двата вертикални края ще се закопчават, а няма да е с 2 предници и гръб.

# 77
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Точно. Няма да имаш шевове, нито късане на конеца.

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 527
Арт мама и Tane, много ви благодаря!

# 79
  • Мнения: 11
и аз я опрасках лицево само  Laughing няма смисъл от плетеници, изобщо не се забелязват в калабалъка от цветове, пък и ще ти иде много прежда  Rolling Eyes само внимавай, ако преждата е като мойта 100% памук, че се разтегля  Rolling Eyes примерно при мене ръкавите ми станаха доста дългички, та ги подвиваме сега  Grinning
Много си права точно 100% памук е.Значи да разбирам ли,че предимно на дължина се разпуска? newsm78

# 80
  • Мнения: 129
и аз я опрасках лицево само  Laughing няма смисъл от плетеници, изобщо не се забелязват в калабалъка от цветове, пък и ще ти иде много прежда  Rolling Eyes само внимавай, ако преждата е като мойта 100% памук, че се разтегля  Rolling Eyes примерно при мене ръкавите ми станаха доста дългички, та ги подвиваме сега  Grinning
Много си права точно 100% памук е.Значи да разбирам ли,че предимно на дължина се разпуска? newsm78
абсолютно да, просто самата прежда е тежка и някакси увисва  Peace

# 81
  • Мнения: 1 172
Ба му ма*ата!!! Гледам схема,гледам клип,не моя си изкълча пръстите да ги надена тия бримки.

Доци, свалям шапка!

Снимай се по-бавно, мацка, от бързината при въртене на иглите се замъглява клипа, ептен нищо не отбирам. На третия ред ко става съвсем не се види.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 20:18 от Amelly

# 82
  • Мнения: 4
Момичета, имам нужда от помощта ви...
Моля ви , кажете ми как се плете на една кука така нареченото пико или пуканка , или ..не знам как още се нарича  smile3525 Embarassed Embarassed Embarassed EmbarassedМного моля за помощ!



за това ли питаш?

http://1.bp.blogspot.com/_WpM8hN7Qo_M/SUO2N-oMj7I/AAAAAAAAAhM/k8 … w/s1600-h/end.png

# 83
  • Мнения: 11
Цитат
Баф, направи нещо с обикновена плетка, но красива кройка. Само така ще изпъкне меланжа. Иначе си е загуба на сили.
Да! Разбрах,че преждата се отпуска и не си струва да се потя с плетениците,но...Каква да е тази кройка  33uu нищо не ми идва на ум smile3538 Помогнете с някоя картинка- please! Praynig

# 84
  • Мнения: 1 172
Мацки, направих го!!!!!!!!!!
Може да не е точно същото,но поне изкарах 4 реда и държи стегнато,не се подвива....с картинката се справих,от клипа на Доци нищо не ми влезе в главата,ама и картинката ме затрудни,затуй казвам,че може да не е точно същото,но върши работа Laughing

# 85
  • Мнения: 2
Благодаря ви майсторки, че така топло ме приемате!Учудвам ви се как смогвате, толкова да пишете, да плетете, и наработа да ходите, че и домакинства да въртите!Браво на вас!   bouquet

# 86
  • Мнения: 11
http://avtdesign.ucoz.ru/_bl/0/25602.jpg Вижте какво намерих/по повод - плетената гривна/

# 87
  • Мнения: 197
баф, тези гривни са страхотни, да имаше и описание... Rolling Eyes
додофит, на линка , който си ми дала има ръка с пръстен и дълъг плетен ръкав или не знам, може би, ръкавица без пръсти Rolling Eyes Embarassed

# 88
  • Мнения: 330
   Момичета,аз ви чета с удоволствие.Научавам много и интересни неща.Благодаря ви.
 Ще се намеся ,за да споделя опит.
 Относно МАШИННОТО започване-за да не се разтяга аз плета 4 реда с прехвърляне на конеца.На 5-тия ред започвам ластика.
  В отговор на Ябълка за терличето:започвам отгоре.Оформя се "бомбето"и след това се оформя стъпалото като се взима по бр от 2-те страни  докато бр свършат.Има само шев само отзад на петата.

# 89
  • Мнения: 1 172
   Относно МАШИННОТО започване-за да не се разтяга аз плета 4 реда с прехвърляне на конеца.На 5-тия ред започвам ластика.
 

И аз така направих, по интуиция, до 4-тия ред с прехвърляне,после си почнах плетката,не ластик, ама сега гледам нещо много стегнато останало отдолу,или ще ми стиска,или ме ми "дърпа" предниците. Ама неам нерви да нанизвам пак бримки с тая загубена картинка и да си изкълча пръстите.

Общи условия

Активация на акаунт