Кой от студ не се бои?Януарчето.......и бърза да се появи.

  • 15 701
  • 296
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 8
ЗДРАВЕЙТЕ МАЙЧЕТА НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ!
АЗ СЕ ВКЛЮЧВАМ ДА ВИ КАЖА, ЧЕ НА 04.01.2009г. РОДИХ НАШЕТО СИНЧЕ - ЙОРДАН(ДАНИ) 3.720кг. 52см. НОРМАЛНО РАЖДАНЕ.
СЕГА СЕ МЪЧИМ ДА СЕ КЪРМИМ.ЩЕ ПОМОЛЯ ЗА СЪВЕТИ ОТ МАМИ КОИТО СА ИМАЛИ ПРОБЛЕМ КАТО МЕН ЗАЩОТО НАШИЯ МЪЖ ОТКАЗВА ДА СУЧИ ОТ МАМА И СЕ ПРИТЕСНЯВАМ!
УСПЕХ НА НЕРОДИЛИТЕ!

# 226
  • Мнения: 3 861

Имам един въпрос към вече родилите мами в Тина Киркова - има ли някой, който е раждал при д-р Ташков и какви са ви впечатленията? Заслужава ли си да се плати за избор на екип?


Привет!
Аз раждах при д-р Ташков(Константин), той ми следи и цялата бременност. Смятам, че си заслужава парите до последния лев. Много внимателен, съвестен, съобразява се с пациентките си, аз изкарах и тежка бременност и благодарение на него сега си имам Аничка!
Пожелавам ти леко раждане и ти го препоръчвам горещо като лекар и като човек.

# 227
  • Мнения: 87
страхотни новини за новите бебчета, да са живи и здрави    bouquet

за жълтеницата - аз давам посладена вода, на 100мл 1 чаена лъжичка захар по препоръка на педиатърката. Изпива половината горе долу. Но от баткото съм запомнила, че някъде към 20тия ден му отшумя. Докато не мине са доста поспаливи бебетата и затова едва сучат. Та и за кърменето да добавя - на когото му е за първи път, само спокойствие и търпение. Дори да отнема часове. После като съберат силички ще се учудите как умело ще засучат бебоците и ще се наяждат за 5 мин Wink

за пълнолунието - гинеколожката ми беше казала, че на пълнолуние им изтичали водите на бременните Simple Smile

лека вечер!

# 228
  • Мнения: 73
Защо отказва,Галче?Да не са го захранили с биберон?Той е голям и би трябвало да има сила да суче.Първото ми дете се роди 2850кг и в началото на 9 мес. и ми го дадоха на 3-я ден.Нямаше сила и желание да суче от препълнените ми гърди,но го приучих с настояване.Цедих се,постепенно спрях АМ и останахме на кърма.Ако зърната са ти хлътнали,ползвай силиконови зърна.Не се отказвай,бебчо ще хареса най-много кърмата на мама Heart EyesИма периоди,в които бебето отказва гърдата,но те бързо минават.ще успеете,не се отчайвай Peace

# 229
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Данче ..стига бря...трябва да устискам до секциото,че не ми се ражда 4 кила бебе Tired

# 230
  • Мнения: 3 861
Хайде честити ни бебоци на Мини, Весито, Галчето и Деница!!!
Анна днес е малко по-активна. Днес говорих с педиатърката ни, според нея няма опасност да се вдигнат тново нивата на билирубина. Въпреки всичко  в понеделник вероятно ще я заведем в педиатрията да я погледне микропедиатър и да каже има ли нужда от фототерапия и все пак още едно мнение да чуя.
В понеделник ще я водя и на пробно кърмене за да видим колко изяжда и наддава ли изобщо.
Преди малко си направих ашуре, Митко ми купи овесени ядки, варя си компот, увеличих лактогонния чай  двойно, пия по 2-3 литра вода на ден и слагам на гърдата през час-два...Незнам какво друго мога да направя за увеличаване на кърмата. Само нощем я оставям на поискване, въпреки че миналата нощ почти не спах...
Иначе ака много, което вероятно означава, че и си хапва добре.

Абе няма да сее дам без бой!!!

Спомням си, че и с Калоян се бях вкарала в някакви филми в началото за кърменето и все се притеснявах, яде ли достатъчно, не яде ли...кърмих го до 6 месеца и след това го отбих защото се върнах на работа, но той поне нямаше жълтеница...

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 22:55 от доня КОПРИВА

# 231
  • Мнения: 524
Честити бебчета на Веси, Деничка, Елена, Галчето, дано да не пропускам някой!!! да са ви живи и здрави и много да ви радват!

zozima, мерси мила за отговора, вече си мислех, че само аз имам такива усещания...

# 232
  • Варна
  • Мнения: 932
gal4etto да е жив и здрав малкия Дани! Пиши ( може и на лични ) какви проблеми точно имате с кърменето

# 233
  • София
  • Мнения: 3 249
Сакън с тъй пълнолуние, че моя дзвер се е разбушувал, та знае ли се....искам водолейче. Че не ща да чакам до 1-ви не ща, а и дето вика Алекс да вземе да се пръкне на 02.02...А доктора каза, че по плаценти, води и други му там докторски работи може да издържи(заради термина, който той ми изчисли според зачеването)
Зозима, утре ще ги изгледам клипчетата по-обстойно, че сега няма как Wink

# 234
  • софия
  • Мнения: 30
Честито на  Деничка, Елена, Галчето!!!!!!!!!!От тук нататък само радостни моменти!

# 235
  • Мнения: 45
С това пълнолуние се вкарах в някакви филми как през нощта ще започна да раждам и сега сън не ме хваща. А нали съм се спекла и от шубе - та чудесно се получи....

# 236
  • Мнения: 1 542
Здравейте и то мен.
Както винаги ви чета, но муза за писане трудно ми идва. Blush
Аз и принцеса Дария Laughing сме си вкъщи от 02.01. - подарък за 30тия РД на татито...  Sunglasses Трябваше да ни изпишат на 31.12, но заради жълтеницата ни задържаха още.
Засега да чукна на дърво, яде, спи и ака... колики май вчера се опитаха да я морят, наддала е 370гр. откакто е изписана, което е супер добре според педито. Много ми е лесно кърменето този път, кърмата ми се регулира и дори няма нужда да изцеждам. На мамите, които изпитват затруднения с тази част, мога само да кажа, да са много упорити и да не се отказват лесно. В кърмаческия има тонове инфо, аз си бях принтирала около 50 стр. и ми бяха станали като библията - Марти беше сънливо бебе и едва го будех за кърмене. Имаше много проблеми, но когато знаеш, че е нормално и получаваш поощрение и подкрепа, по - лесно се приемат нещата.
Почнала съм закаляване с отваряне на прозореца, засега сме на 10 мин.
За раждането - аз съм живия пример, за това, че можеш да родиш нормално след секцио... Марти е секцио и това по план също трябваше да е така., но нещата се случиха нормално и за 45 мин. си имах дъщеричка...
Поздрави на всички, стискам палци на чакащите мами и им пожелавам леко раждане, а на вече родилите - Честито..

# 237
  • Мнения: 7
elli q  и аз имам болки ниско долу, но си мисля, че мускулатурата вече й идва много  ......та, утре ще питам доки , ще си видим разкритието, дали още е 2см  Thinking  , но нямам контракции, поне не усещам  newsm78 newsm78 newsm78
не съм вярвала,че така ще доближа термина си Simple Smile
Днес бяхме канени на сватба , но с моето положение...едва ли Simple Smile а ми се искаше  Heart Eyes

# 238
  • Мнения: 63
Момичета, влизам да ви пожелая лека нощ! И стига сте се притеснявали, не сме останали 5-6 неродилите , а към 50  Laughing Ще излязат бебчетата ни, няма къде да отидат. От нас се иска спокойствие и позитивна нагласа.
 Лека нощ!  Hug

# 239
  • Мнения: 387
лека и от нас...ами момичета нормално е да оставаме все по-малко...ама какво от това...анли знаете, че се помнят винаги първите и последните...това е научно доказано...питайте психолога  Wink Wink Wink

Нането поздравления за нормалното раждане... Hug много се радвам за теб...тя и Доника така искаше да пробва, ама да видим...успех на всички...

Общи условия

Активация на акаунт