Излишна ли е Фолиевата киселина?

  • 15 347
  • 275
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 150
Бъни, най-добре е да попиташ лекар. Въпросът ти е прекалено сериозен, а и отговорността би била прекалено голяма за да може някой тук да отговори.

 
 

# 241
  • Мнения: 521
Бях спряла фк в 4тия месец-лекаря каза че вече съм я пила достатъчно време.Вече съм в 8мия месец и онзи ден другата лекарка ми каза че е хубаво да я пия по време на цялата бременност че и след това.

# 242
  • Мнения: 804
Аз приемах фолиева киселина през първите три месеца от бремеността.Знам от моята лекарка а и от това,което съм чела че това е достатъчен период за прием.Иначе може да се приема 6месеца преди забременяване-доколкото съм информирана е полезна.

# 243
  • Мнения: 213
Бъни, така е,  mnbvcx е права  Peace Добрите ендокринолози трябва да са запознати. Фолиевата киселина отговаря основно за деленето на клетките в ембриона, но за всеки случай  Peace
 Hug

# 244
  • Мнения: 4 358
Ясно е че точно аз попадам в неясна рискова група по отношение на тези таблетки.
Изчетох тонове информация
Ето една преведена статия - http://www.bebemamabg.com/index.php?option=com_content&task= … =87&Itemid=28
Препоръчва се таблетките да се изписват от лекар newsm78
Само да ви кажа че не целя да ви объркам.Просто разсъждавам тук.
Ако ми нямаше нищо нямаше да търся допълнителна информация и щях да си пия таблетките Peace
Ако някой разполага с хубава таблица за количеството фолиева киселина в различните храни моля да ми прати.
Аз си направих нещо подобно и май клоня натам.
Но ще отида и на лекар де Peace
ThracianLina ,mnbvcx - благодаря ви за отделеното време  bouquet

# 245
  • Мнения: 213
Така е, Бъни  Peace И аз в началото се интересувах живо от количествата, на своя глава не бих взимала количествата, които иначе се предписват на други мами с установена необходимост за това. Дори в Гърция не продават Неофолик (от 0,4 мг), а таблетки с по-големи количества и аз си взимам специално Неофолик или от БГ, или от Турция  Peace
Знам, че фолиевата не влияе на хормоналния баланс (а мои познати с гуша имат проблеми точно с тях), но... иди, иди  Peace

# 246
  • Мнения: 1 167
Само да вметна, че фолиева киселина се съдържа и във витамините за бременни. Не мога да разбера защо толкова се плашите?  Thinking

# 247
  • Мнения: 4 358
Само да вметна, че фолиева киселина се съдържа и във витамините за бременни. Не мога да разбера защо толкова се плашите?  Thinking
Не се плашим.Разсъждаваме.Освен това коментара за прием на витамини под формата на таблетки не важи само за фолиевата киселина.
За всички витамини важи.
Дилемата ако правилно съм разбрала  newsm78  е правилен хранителен режим или ако това е невъзможно, противопоказно или ви изнервя - хапче и това е Peace.
Нали така или греша newsm78

# 248
  • Мнения: 1 167
Въпросът е "Излишна ли е Фолиевата киселина?". И според мен не е, даже напротив - трябва да се пие  Peace

# 249
  • Мнения: 4 358
Въпросът е "Излишна ли е Фолиевата киселина?". И според мен не е, даже напротив - трябва да се пие  Peace
Няма да споря. Да така е - но за теб  Peace.
Колкото повече чета се убеждавам че такова нещо като - ДА ТРЯБВА ДА СЕ ПИЕ  в еднакви дози за всички малко е newsm78.
Каквото и да кажа важното е ,че форум не мястото човек да си отговори на този въпрос или на който и да е свързан със здравето му.
Информация има доста - всеки да прочете и да прецени.
Ако трябва да съм коректна към авторката бих и казала - ако си напълно здрава жена и очакваш бебе или вече си бременна ДА ЗАДЪЛЖИТЕЛНА Е.
Ако имаш съпътстващи заболявания - консултирай се с лекар.
Вярвам ще се съгласите с това Hug

# 250
  • Мнения: 1 167
Ми да съгласна съм. Освен това не знаех че спорим двете с теб  Grinning . Естествено, че ако човек има някакво заболяване трябва да предупреди доктора. Освен това някои медикаменти не са съвместими и може едновременния прием да влоши нещата. На една здрава бременна жена фолиевата киселина може само да и помогне  Peace

# 251
  • Мнения: 4 358
не знаех че спорим двете с теб 
И аз не знаех Laughing.Все пак това  е форум  Hug
Но наистина по отношение на фолиевата киселина има информация която аз тук не съм я чула нито от един лекар.Никой дори не ме пита като ми препоръчва да пия Фолиева киселина - имам ли нямам ли някакви заболявания newsm78.
На мен лично този подход ми е леко странен - всички като на конвейр Sick.
Спирам вече Sick защото излизам от темата на авторката.
Само пак да помоля - разполага ни някой с достъпна таблица или линк за количеството фолиева киселина в различните хранителни продукти Praynig

# 252
  • Мнения: 1 167
Заповядай http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=744  но бая трябва да си похапнеш за да получиш дневната доза  Laughing . Тук също има полезна инф. http://bg.wikipedia.org/wiki/Фолиева_киселина

# 253
  • Мнения: 4 358
Ninia    Hug .Може би ще се наложи да пия но в по малки дози newsm78 не знам - ендокринолог ще каже надявам се.
Във всички случай едно и също за всички не е най добрия вариант.
Като гледам 4 чаши  на ден фреш от портокал вършат работа Peace - точно 400 микрограма
Приятен следобед на всички  bouquet

# 254
  • Мнения: 3 016
Мисля че не е излишна.И в момента я пия.

Общи условия

Активация на акаунт