ИУ-Варна (ВИНС) - проблем с липсваща оценка в протоколите за един изпит

  • 10 660
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 230
Момичета, много ви благодаря за отговорите и бързата реакция. Имаше доста добри съвети като този да си намеря свидетел, че съм била на изпита, за което аз самата не се сетих, както и това за Студентския съвет. А и за първи път чух за тази „изпитна тетрадка” нищо, че таквоз животно у родния ВИНС май няма почва и скоро няма и да има..
Слава богу, не се стигна до нито едно от гореизброените и с облекчение мога да кажа, че нещата се решиха и то доста благоприятно. Въпросната асистентка, на която оставих книжката, се оказа точна (но аз това си го знаех и преди) и наистина говорила с доцента, и мисля, че е ударила и едно рамо, защото той се е съгласил да ми впише оценката така да се каже на доверие. Сещате се – няма я в протокола, няма я в компютъра, информацията в Интернет отдавна я няма, само онези списъци, които асистентката спомен и които обаче не се знае къде са…
Както и да е, подписът на доцента е вече факт, както и това, че успях да си подам молбата за държавен изпит. Като се замислиш, егати иронията – през какви мъки минава човек, за да … иде на изпит и пак да го мъчат. Simple Smile
В случая мисля и две други неща изиграха решаваща роля, а именно:
- факта, че оценките ми от всички останали изпити са доста високи и рядко падат под 5. (Невнесената оценка беше отличен.) Все пак, по-правдоподобна, или поне по-лесна за вярване, е подобна ситуяция, отколкото, ако имах само 3-ки и 4-ки само.
- положително отношение – на мен към асистентката, на мен към доцента и въобще на мен към всички. Simple Smile Мисля, че да се усмихнеш и да бъдеш ведър до колкото е възможно дори в подобно положение е много важно за това как хората ще те възприемат и дали ще са предразположени да ти съдействат. Е, аз си знам колко весело и ведро ми беше отвътре..

Но най-важното – КЪСМЕТ. Голям късмет изкарах, голяма обица ще ми е на ухото….

Пожелайте ми успех на изпита по-другата седмица. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 984
scorpita, стискам палци. Simple Smile Ще се справиш, както винаги!

# 17
  • Мнения: 2 180
Радвам се, че нещата са се решили. И аз завърших ИУ-Варна и моя колежка беше в твоето положение. Мисля, че действат в полза на студента и веднага оправят нещата, щом оценката я има в книжката. Е, твоята я е нямало и там, ама си била задочно, има известно обяснение....
Възхищавам ти се на усмивката, защото аз щях да хвърлям змии и гущери на твое място. Това си е изцяло тяхна грешка, от която късаш собствените си нерви!
Успех на изпита!
П.П. Днес и моя колежка си подаде документите за защита на магистратура, та се наслушах на винсаджийски изпълнения.  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 300
Да се повторя с молбата си за нормативния акт, все пак. Предстоят ми изпити, важно ми е, повтарям.

# 19
  • Мнения: 984
Рокси, нито ти дължа обяснение, нито услуга. Още повече отношението ти към мен е заядливо и цинично. Помогни си сама, ти можеш. В Студентсксия ви съвет би трябвало да имаш достъп до всички заповеди на Ректора ви, свързани с провеждането на изпитите. Оправяй се. И късмет на изпитите.

П.П. Не знаех, че доучваш...а така компетентна изглеждаш понякога. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 300
Ненужно беше  това  Rolling Eyes
Спомена нещо, което не знаех. Опитах се да го намеря сама и не успях. Предполагам информацията щеше да е полезна не само на мен. Някакси не мога да вляза и да питам "Абе трябва да има заповед на ректора за някакви тетрадки, една жена така ми каза, ама не знам къде е регламентирано че трябва да я има, нито какво представлява."
Ще си пиша на листи, както ми казват преподавателите и се надявам, че няма да имам проблеми, още повече че нямам студентска книжка, а разчитам само на информацията в изпитните протоколи.

Сполай ти.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ами аз по-нагоре цитирах каквото можах да намеря от сайта на МОН. Никъде не се споменава за задължителни изпитни тетрадки, изобщо това понятие не го срещнах. Гугъл също не го е чувал. В закона пише, че всеки ВУЗ сам определя реда за провеждане на изпити. Щом в ИУ се провеждат на листи, значи такъв е реда там. Мисля, че нямаш основания за притеснение, Рокси Peace

# 22
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много съжалявам за това, което ти се е случило. Не мога да ти дам съвет, но пък да споделя в същия университет какво ми се случи. Вземам си един изпит с 6, имам си оценка в книжката. Минава целият курс на обучение, минава защитата на дипломната работа. Настъпва дългоочакваният момент- получавам си дипломата , разглеждам с интерес и.. Изненада. Оценката по въпросния предмет- 4. Не ч еима значение, но ми стана криво. Отивам в университета. Ровят, търсят- в  протокола се мъдри 4-ка. Имах адашка, състудентка, предполагам при писането на оценките е станала размяната. Е, уреди се момичето с  6-ца. Казаха ми, че не е важно какво пипше в книжката, важно е в протокола какво има. А и като си помисля, че щяха да ми сменят дипломата с дубликат, едва ли щях да се наема- исках си оригинала, не се занимавах повече със случая.

Обаче ме учудва ужасно много това, че няма протокол в твоя случай и някакви данни за изпита. Работя в системата на образованието и смело мога да кажа, че не може да бъде да няма протокол. Или по-скоро, не може да е чак толкова занемарено положението във висшите учебни заведения.

П.П Сега видях, че всичко се  е разрешило благополучно. Стискам палци за изпита.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 18:13 от Джемма

# 23
  • Мнения: 984
Джемма, трябвало е като подадеш молба за писане на дипломна работа /държавен изпит/ първо да си свериш оценките в Главната книга и книжката. Така си можела да реагираш преди да ти издадат дипломата.

# 24
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, трябвало е като подадеш молба за писане на дипломна работа /държавен изпит/ първо да си свериш оценките в Главната книга и книжката. Така си можела да реагираш преди да ти издадат дипломата.

Да, но кой да се сети тогава за подобна възможност и изобщо да предположи, че може да има нещо объркано.  Сега, когато съм в системата много неща знам, ама тогава...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 230
Мниги съжалявам за това, което ти се е случило. Не мога да ти дам съвет, но пък да споделя в същия университет какво ми се случи. Вземам си един изпит с 6, имам си оценка в книжката. Минава целият курс на обучение, минава защитата на дипломната работа. Настъпва дългоочакваният момент- получавам си дипломата , разглеждам с интерес и.. Изненада. Оценката по въпросния предмет- 4. Не ч еима значение, но ми стана криво. Отивам в университета. Ровят, търсят- в  протокола се мъдри 4-ка. Имах адашка, състудентка, предполагам при писането на оценките е станала размяната. Е, уреди се момичето с  6-ца. Казаха ми, че не е важно какво пипше в книжката, важно е в протокола какво има. А и като си помисля, че щяха да ми сменят дипломата с дубликат, едва ли щях да се наема- исках си оригинала, не се занимавах повече със случая.

Обаче ме учудва ужасно много това, че няма протокол в твоя случай и някакви данни за изпита. Работя в системата на образованието и смело мога да кажа, че не може да бъде да няма протокол. Или по-скоро, не може да е чак толкова занемарено положението във висшите учебни заведения.

П.П Кой е доцентът? 


Джемма, имаше протокол. Просто оценката ми не беше нанесена там, както всъщност и никъде. На въпросната дата, освен страничните обстоятелства, че резултатите излязоха със закъснение, имаше и това, че единствена аз от нашата група се явявах на изпита. Останалите бяха оставили за следващи дати. Та така...
Не знам дали си видяла, нещата при мен се оправиха, но общо взето на късмет. Доцентът е един от малкото хора, които не просто не харесвам, а ненавиждам (след тази случка, още повече), но предпочитам да не пиша имена.
Мда, и твоята случка не е от най-забавните. Много е гадно, когато си положил труд и усилие, а накрая нещо подбно го "омаловажи"... Не знам ти какво мислиш като вътрешен човек, но моите впечатления са, че цялата система ни е такава.
Влязох във ВИНСа с желание и честно казано исках да се науча. След 5 години бюрокрации, закостенялост, безсмислени диктовки и арогантно отношение, единственото, което искам е час по-скоро да се отърва.

# 26
  • Мнения: 1 517
2002 подавам молба за държавен изпит в същото учебно заведение и секретарката ми казва, че нямам право  Shocked , щото две оценки не са нанесени в протокола. Едната беше от скорошен изпит, а другата...от 2-ри курс  ooooh! Голямо ходене по мъките беше, докато издиря преподавателите, докато се разберем...всичко се оправи накрая, но точно на финала големи ядове брах.

# 27
  • Мнения: 189
Здравей.Не съм прочела всички мнения, но темата ме заинтригува,защото наскоро и аз имах подобен момент, само че ставаше въпрос не за една, а за цели 7....Имах оценка,която липсваше от първия семестър на първи курс, като се има в предвид, че втори курс взимах и стипендия,нямам идея как става номера.Хорицата от учебен отдел казаха,че няма как да се явя на държавен изпит и,че трябва да презапиша годината,и да си взема въпросните изпити като условни,т.е да плащам по 15 лв за всеки от тях.Не бях единствения случай,от 23 човека допуснаха 2ма на държавен изпит,което за мен това е смешно.Голяма част от колегите си презаписаха година,но аз реших да се боря докрай и писах и говорих с ректора,като директно му казах,че ако не се обърне внимание на проблема,ще бъда принудена да се обърна към Министерство на Образованието и да предизвикам проверка.След седмица получих отговор,че няма да презаписвам годината и ще мога да се явя на тези изпити до края на декември 2008г.Когато започнах да уговарям дати с преподавателите се оказа,че 3ма от тях си пазят протоколите преснети и съм се явявала на изпитите им.Но останалите 4ма просто не бяха от подредените и пазещи и наистина държах изпитите пак.Напоследък все по-често започнаха да се случват такива неща, може би с цел печалба,поне в Шуменски университет.
Поста ми стана прекалено дълъг,но се надявам,че ти ще успееш да се пребориш и ще си намериш оценката.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 357
Имам един въпрос-уча във ВИНС-А,4-ти курс,по стечение на обстоятелствата имам 3 поправки този семестър.Въпроса ми е ,ако немога да ги взема прекъсвам ли или мога да запиша летния семестър и с тези 3 невзети и да ги влача.Четох правилника ,че 4ти курс не се прекъсва,но нещо противоречиви мнения има по този въпрос Thinking
Ако някой учи във ВИНС-А и знае или е чувал нещо по въпроса моля да пише.

Между другото и аз тази година имах проблем със записването ,защото преподавателя забравил да нанесе в протокола оценката ми,а в книжката ми също не е нанесена,защото беше в посолството на САЩ.Но нещата се оправиха.С много търсене,уговаряне и с месец закъснение преподавателя нанесе оценката в протокола и така записах.

# 29
  • Мнения: 4 300
Не можеш с три поправки  Shocked Бих те посъветвала да намериш един от тримата и да поискаш да ти направи компромис, като не впише оценката от изпита, а ти се явиш отново на изпит с индивидуален протокол.
Поне за мой колега в подобна ситуация това беше изходът. Иначе доколкото ми е известно по правилник при трета двойка за един семестър или прекъсваш или губиш студентски права.

Общи условия

Активация на акаунт