ЗА и ПРОТИВ ОТКРИТАТА ОМРАЗА КЪМ ДРУГ НАРОД ВЪВ ФОРУМА

  • 5 088
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 552
Това не е расизъм.Ако не се лъжа му се вика русофобия.

# 16
  • Мнения: 212
Това не е расизъм.Ако не се лъжа му се вика русофобия.

Е каква е разликата между расизъм и русофобия. Расизмът е нещо лошо, а русофобията лошо ли е или добро. И на тоя принцип омразата към циганите трябва да се нарича "циганофобия"

# 17
  • Мнения: 2 161
Е,какво толкова е казала?Не е ли вярно,че ви близахме задниците?Преди време имаше тема за рускините.Ако беше я прочела,щеше да падладееш.Имаше замечателно грозни изказвания.

# 18
  • Мнения: 552
Това не е расизъм.Ако не се лъжа му се вика русофобия.

Е каква е разликата между расизъм и русофобия. Расизмът е нещо лошо, а русофобията лошо ли е или добро. И на тоя принцип омразата към циганите трябва да се нарича "циганофобия"
Не става на въпрос кое е лошо или добро,ако въобще може да е добро нещо,чието тълкование по презумция е лошо.
Това е поставяне на точен термин по зададената тема,т.к. аз определено не съм русофоб,но имам леки расистки мнения в друга област,породени от лични преживявания и мнение,които не са свързани с темата.

# 19
  • Мнения: 320
Точното тълкувание на дъмата расизъм е:
дискриминация спрямо личности, обществени групи, части от населението или групи хора, политика на преследване, унижаване, опозоряване, насилие, подстрекаване към вражда и омраза, разпространяване на опорочаващи сведения и нанасяне на вреди според цветът на кожата, етническата, религиозната или националната принадлежност.
От поста на natia, в цитата на 10cent`s аз не намирам никаква форма на расизъм. Няколкото обиди ми звучат по скоро като изхвърляне в тази изнервена действителност. Но и обстоятелството, че сме притиснати до стената със свалени гащи хич не е за подценяване. Въпросът според мен не е дали сме нагласени така от Русия, Украйна или друга държава, а в самата ситуация.

# 20
  • Мнения: 656
Въпросът не е чий ще го лижем, а в това че чийто и да го лижем все задник ще е...
Така погледнато и руския задник, и европейския, и американския - все задници са, няма лошо срещу тях стига да са обути, стига нашата уста да не е залепнала там.

# 21
  • Мнения: 3 634
Аз мислех, че "русофил" и "русофоб" се използват конкретно за политически пристрастия. Неможе да кажеш, че си русофил защото харесваш руска музика. Явно съм грешала!  Blush

# 22
  • Мнения: 25 620
Много любопитна тема.
От пръв прочит на изказването се сещам за поне 5-6 съфорумци, които, ако бяха негови автори, вече отдавна щяха да са баннати. Без много обяснения.

ПП Да разбирам ли, че въпросното изстъпление е провокирано от многоуважавания вестник "Капитал"? Тц, тц, тц...

# 23
  • Мнения: 5 940
http://vbox7.com/play:2a54b965 поздрав
А после им  изпя  "Меня к себе зовут большие люди, чтоб я им пел "Охоту на волков". Русофил съм, има ли значение ... Май говорим за политика.

# 24
  • Мнения: 4 841
Не знам защо се правите, че не разбирате ЛИЧНАТА ОБИДА на потребителката... Пак философстване и хващане за всяка конкретна дума... Нещата са много прости и човешки. Почувствах се по подобен начин преди няколко години, когато попаднах в един македонски форум. Уж съм човек с дълъг стаж в интернет-общуването, обръгнал на всякакви простотии, ама не - почувствах се направо омърсена, отвратена и ... абе, гадно е. Много.

# 25
  • Мнения: 2 161
Аз не се правя,наистина не разбирам какъв й е проблемът.

# 26
  • Мнения: 2 032
Девушка, имаше си отделна тема колко нежен, мил и справедлив е Съветският Съюз. Ако си си поставила за задача да браниш мужичата чест, не ти ли държи още влажно патетиката в онази тема?
И какво всъщност очакващ, пускайки тема с тъпо заглавие и лични нападки към потребителка, като си извадила мнението й от контекста му? А контекстът е темата за газта и поведението на замесените правителства; аз намерих мненията на 10цент за осведомени и адекватни, така че да мъкнеш парченца от тях тука и да искаш линч е доста смехотворно.

# 27
  • Мнения: 2 375
Искам да благодаря на всички ИСТИНСКИ ХОРА и ИСТИНСКИ БЪЛГАРИ...за това, че ви има! Hug Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 2 161
Ама че лиготии.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
Искам да благодаря на всички ИСТИНСКИ ХОРА и ИСТИНСКИ БЪЛГАРИ...за това, че ви има! Hug Heart Eyes
Истински българи няма, ако това те успокоява. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт