Отговори
# 15
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=117 - Това е вече друго нещо!

Lovi - татко, приветствам те!  Hug

jijip , струва ми се, че да...  newsm78

# 16
  • Мнения: 382
Това "Уточнение за активацията на предварителните кандидатствания"трябваше доста по-рано да го направят.
  Анкетата е уж ,без ограничение на броя критерии за гласуване, поправете го.И друго, вижте се като ви дават възможност да гласувате за 1 критерий само, какво правите , гласувате за себе си.От всички изброени , най справедлив е "социално слаби семейства, регистрирани в служба "СП"", според мен.Смешни сте,критерия"постоянна адресна регистрация в гр. София", го имат грубо 90% от кандидатстващите , което го прави "не критерий".Нямам за цел да обиждам, но сте субективни.

# 17
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Лови вече ми е задал въпросите Simple Smile

 Ще изчакам да се оправи анкетата .Не че вече не сме попълвали такава...

# 18
  • Мнения: 9 990
Тепърва Нови критерии Отново ли ще се нищят?
Моят отговор го няма-нито един!
За протокола-бия почти по всички критерии-т.е.-взимам почти по всички критерии точки, но това е безумно.Дайте да направим и критерий кой си е ял закуската... Tired

# 19
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Всяко дете трябва да има право да постъпи в детска градина. Единственото условие за това трябва да бъде възрастта му.
Всеки друг критерии, би разделил децата на категории и това означава, че те с раждането си са неравно поставени, което е в разрез  с българската конституция.

Ако все още има някой грамотен човек в тази община нека да прекратят този проект и. Едно обсъждане на така поставената тема е излишно губене парите на данъкоплатците!

Всички деца са равни независимо от положението на родителите им в обществото.


Ето това е истината! Аз лично ще се опитам да намеря добър адвокат и ще съдя общината, ако приемат тези безумни критерии за приема на 2рото ми дете.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 715
Анкетата още не е оправена. Има само една опция newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 8 932
Това "Уточнение за активацията на предварителните кандидатствания"трябваше доста по-рано да го направят.
  Анкетата е уж ,без ограничение на броя критерии за гласуване, поправете го.И друго, вижте се като ви дават възможност да гласувате за 1 критерий само, какво правите , гласувате за себе си.От всички изброени , най справедлив е "социално слаби семейства, регистрирани в служба "СП"", според мен.Смешни сте,критерия"постоянна адресна регистрация в гр. София", го имат грубо 90% от кандидатстващите , което го прави "не критерий".Нямам за цел да обиждам, но сте субективни.
Защо "социално слаби семейства..." да е най-справедлив. ДГ не са социални заведения, пък и в София знаем кой е социално слаб. Хич не сме смешни, просто искаме срещу парите си (данъците си) да получаваме полагащата ни се общинска услуга.

# 22
  • Мнения: 3 205
Не мога да гласувам - анкетата все още не е оправена така, че да може да се гласува за повече от една опция.
Иначе бих гласувала за следните групи да имат предимство при прием:

 - Сираци и полусираци
 - Родители, или дете от семейство с инвалидност от 71% до 100%
 - Близнаци
 - Многодетни семейства (с три или повече деца до 16 години)
 - Семейство с един родител
 - Социално слаби семейства, регистрирани в служба "СП"
 - Деца със специални образователни потребности 

# 23
  • Мнения: 9 973
моля,поправете анкетата-право на 1глас

# 24
  • София
  • Мнения: 1 163
запис , ще гласувам по-късно

# 25
  • Мнения: 766
.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 12:35 от Там-там

# 26
# 27
  • Мнения: 1 809
Гласувах така:

 - Сираци и полусираци
 - Родители, или дете от семейство с инвалидност от 71% до 100%
 - Близнаци
 - Многодетни семейства (с три или повече деца до 16 години)
 - Семейство с един родител
 - Социално слаби семейства, регистрирани в служба "СП"
 - Деца със специални образователни потребности 
  - Деца с брат / сестра, посещаващи съответното детско заведение (това го няма в анкетата, но смятам че е справедливо)
Не ми се струва нормално да водя сурин двете си деца в различни градини, само защото не са родени " в една и съща година или две последователни "

Опцията за деца, с родители, работещи в системата на народната просвета ми се струва безмислена.
По същия начин би могло да се пише за всички деца на родители с професия медицина или  работещи в системата на мвр и куп други.

"Постоянна адресна регистрация в гр.София" би трябвало да не е предимство, а задължително условие , тъй като в крайна сметка кандидатстваме за гр.София.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 11:10 от doll_

# 28
  • София
  • Мнения: 2 437
Няма да коментирам, а ще изчакам авторката да коригира анкетата за да има някакъв смисъл от въпроса.
Надали някой ще започне да си записва и отброява всеки един отговор и кое предимство се предпочита.
Несериозно е.

Колкото до въпроса с неравнопоставените, дори и не ми е дошло на ум да се сетя да съдя дете на инвалиди, или самотна майка, или изобщо по подобен критерий.
Абсолютно не съм съгласна с подобен начин на мислене!

# 29
  • София
  • Мнения: 581
 newsm78работещи родители, социално осигурени newsm78

Това не го разбирам и не бих го приела.Аз ако ходя на работа значи съм намерила начин детето ми да бъде при някого,едва ли има вероятност то да си е само у дома, да седи и да  чака евентуален прием в детско заведение.
В момента съм безработна точно по тази причина гледам си детето няма на кого да го дам, а и нямам възможност да плащам за детегледачка.

Общи условия

Активация на акаунт