Отговори
# 30
  • Мнения: X
Редактирах анкетата, за да може да се гласува с повече гласове. Някои от критериите са недомислени - наппример този, за социално слабите семейства, регистрирани в СП. Сещайте се кой ще е на най-голяма далавера от цялаат работа. Това с многодетните семейства също не ми допада.  За работещите в просветата пък съвсем.
Не ми е ясен и критерия "работещи родители". Аз, чакайки детето да тръгне на ясла/градина, за да се върна на работа работещ родител ли съм или не съм?

# 31
  • София
  • Мнения: 537
Не ми е ясен и критерия "работещи родители". Аз, чакайки детето да тръгне на ясла/градина, за да се върна на работа работещ родител ли съм или не съм?
Работещ си

# 32
  • София
  • Мнения: 2 437
Редактирах анкетата, за да може да се гласува с повече гласове.

Мерси!

Сега вече  гласувах за критериите, с които съм съгласна...отново  Crazy

# 33
  • София
  • Мнения: 537
Благодаря, pandora, сега вече гласувах.

За протокола - следните 2 критерия смятам за несправедливи, както са формулирани, затова не съм гласувала за тях. Но веднага бих ги подкрепила при алтернативна формулировка:
- Постоянен адрес (бих подкрепила постоянен ИЛИ настоящ)
- Деца на работещи в системата на народната просвета (така е ужасно дискриминативен, но веднага бих подкрепила деца/внуци на работещи в съответното ОДЗ/ЦДГ)

# 34
  • Мнения: 48 007
Аз ли бъркам, или вече сме обсъждали критериите и сме ги внесли в общината?
И освен това, искам да кажа че не се губят ари ан данъкоплатците за обсъждане на критериите, защото ги обсъждат директорите и родителите, общината не участва изобщо , даже не са гледани от юрист тези критерии, а пък Джонев от Сирма има съвсем други предложения...моля , който има време, да ги напише, защото явно в тази тема ще трябва да напишем всичко наново...

# 35
  • Мнения: 3 146
Одобрявам всичките, без последното и без това за работещите в просветата. Що за привилегия?!

Важното е как ще бъдат разпределени точките - за неща, като регистрирани по СП и многодетните, както и осигуряващи се родители не може да се дадат отлкова точки, колкото за сираците, сещате се.

Иначе, подкрепям това с адреса, наистана само ако е - Постоянен адрес (бих подкрепила постоянен ИЛИ настоящ. Защото сещате се колко студенти имат деца и са с настоящ адрес, например.

# 36
  • Мнения: 172
Плодова Феичке Искам да те попитам сега като ти е активна кандидатурата за 1група на ЦДГ можеш ли да кандидатстваш и за 1-вите групи, които са с текущ прием в момента. Ако те затрудних извинчвай  Embarassed Hug

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 13:16 от ninyo

# 37
  • София
  • Мнения: 1 020
Запис

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 849
Простете, може да  е тъп въпрос, но какво се разбира под "семейство с един родител"? Деца на разведени,  деца, които имат неизвестен баща или деца, чийто  родители не са сключили граждански брак?

# 39
  • София
  • Мнения: 1 163
не съм гласувала за последните три, и за работещи родители и редовните студенти. За работещите родители не ми стана ясно как майката ще е на работа, като детето й не е на ясла/градина. И за студентите не е ми е много ясно. Ако е заради това че не са работещи, те си имат други облекчения като половин такса  например. Това със социално слабите също не ми се вижда уместно, ще стане като при  детските, ако имаш 10 ст над 300лв за член от сем. и не взимаш детски.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 13:45 от sillsav

# 40
  • Мнения: 654
Гласувах за:
постоянна адресна регистрация в гр. София 
Сираци и полусираци 
родители, или дете от семейство с инвалидност от 71% до 100% 
работещи родители, социално осигурени 
близнаци 
брат/сестра, родени в една и съща година или в две последователни 
многодетни семейства (с три или повече деца до 16 години) 
семейство с един родител   
социално слаби семейства, регистрирани в служба "СП"   
деца със специални образователни потребности - тези са справедливи критерии.
Със следните корекции:
1.Постоянна регистрация в София през последните 5 години- иначе всеки, регистрирал се в деня,преди да се прави кандидатстването, ще влиза.
Критерият се обзсмисля.
2.Добавям критерият за дете с инвалидност (не се припокрива с децата със спициални образователни потребности, които могат да са с психични проблеми, но да не са инвалиди)- тези с над 71 % трябва да влизат автоматично за мен.
3."работещи родители, социално осигурени  "- не ми харесва- отново да се въведе времеви критерий- например осигуряващи се за всички социални рискове поне за 6 месеца, защото може някой да започне да се осигурява само здравно и да се включи по този критерий и така и той се обезсмисля.
4."многодетни семейства (с три или повече деца до 16 години)"- според мен трябва да е до 18 г или до завършване на средно образование.
5."семейство с един родител"- да се замени със семейство с починал родител- защото иначе се насърчават хората да се разведат, за да им влезе детето и се патронизират т.нар.-"самотни майки", които живеят на съпружески начала с бащата. Още повече, че е дискриминационен критерия така.
 
Тези-деца, с родители, работещи в системата на
народната просвета  и
 родители, който са редовни студенти -
въобще няма да ги коментирам, защото са крайно несправидливи и водят до несправедлива дискриминация отново- защо тогава и децата на аспираните да не влизат? Така всеки полуидиот може да запише един семестър в Нов Български (нищо против университета, но се плаща там и критерият за прием не е много завишен) и после да прекъсне.


Извинете за дългия пост.

# 41
  • Мнения: 654
Пуснах това запитване към кг., вижте го и ми го изтълкувайте ,ако още някой е писал по повода и са му отговорили:
Здравейте! В сайта ви в раздел новини прочетох следното: Бихме искали да уточним, че предварителните кандидатствания на деца за яслените и 1-ва градинска група с прием от септември 2009 г. ще бъдат активирани автоматично в момента на прилагане на новия регламент.

Автоматичната активация в деня на навършване на съответната възраст се отнася само до групите с текущ прием. Там продължава да важи регламента от 2008 г. и съществуващите опашки се запазват
- това означава ли,че предварителните кандидатури ще се активират с влизане в сила на новия регламент, а не когато детето навърши съответната възраст???

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 849

5."семейство с един родител"- да се замени със семейство с починал родител- защото иначе се насърчават хората да се разведат, за да им влезе детето и се патронизират т.нар.-"самотни майки", които живеят на съпружески начала с бащата. Още повече, че е дискриминационен критерия така.


Този случай отива в графа "Сираци и полусираци". Май ще е най-добре да отпадне този критерий. Ще ми е по-евтино да се разведа, отколкото да плащам частна детска градина Joy Joy Joy

# 43
  • Мнения: 295
Защо няма критерий брат/сестра, посещаващ същото детско заведение???!!!

родители, или дете от семейство с инвалидност от 71% до 100%   и деца със специални образователни потребности - за тези деца няма ли специализирани детски заведения, които да отговарят на специалните им потребности? Не искам да звучи злобно, но деца със специални нужди или инвалидност над 71% не се ли нуждаят от специалисти, каквито учителите в детските ясли и градини не са?
 Peace

# 44
  • Мнения: 804
Тези критерии са дъвкани и обсъждани в поне 2 теми от по над 100 страници всяка. Места няма да има за поне 8 000 деца - факт.

деца със специални образователни потребности[/b] - за тези деца няма ли специализирани детски заведения, които да отговарят на специалните им потребности? Не искам да звучи злобно, но деца със специални нужди или инвалидност над 71% не се ли нуждаят от специалисти, каквито учителите в детските ясли и градини не са?
 Peace

Според мен тези деца трябва да растат с връстниците си, ако заболяването им го позволява (да не са на легло примерно). Стига сме ги забутвали като бесни кучета по разни специализирани уж Центрове. Нали това дете трябва да стане пълноценен до колкото е възможно член на нашето общество. Как ще се случи това ако до 18 годишна възраст сме ги държали изолирани.  Аз все още се шокирам като видя инвалид, човек с увреждане и т.н. Искам дъщеря ми да среща такива хора всеки ден, за да знае че те са част от населението и редом с нас се борят с ежедневните трудности.
За жалост персонала в детските заведения не стига и този проблем се размива на фона на хилядите ощетени от Общината деца, за които нямат места в детските заведения.

Общи условия

Активация на акаунт