Мопс или Бигъл?

  • 39 065
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 118
На мен бигълчетата са ми любими кучета. Харесват ми ушите им и са сладички с тези петна.  Simple Smile
 Аз съм за бийгълче Simple Smile Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 622
Аз лично предпочитам мопс и мисля съвсем скоро да си взема, но имам един проблем! Аз и майка ми сме алергични към прах, пух и т.н. Може би повечето от вас знаят за какво говоря! Наскоро бях на гости на роднини и кака ми имаше мопсче - но когато го гушках и галех нямаше никакъв проблем. Една позната ми каза, че ако ако се полагат редовните грижи и се реше всеки ден няма да има проблем. Но въпреки това след като галя котките ми - почвам да кихам. Да наистина котките ми не са някаква специална порода, а и живеят на вън защото когато се опитах да ги гледам вътре - късаха мрежите и пак излизаха! Но ме притеснява това, че мопсчетата постоянно си сменят козинката. Вие какво бихте ме посъветвали? Да си взема ли или не?!
За пристигането на нашия бъдещ мопс се готвим и чакаме от три години  Crazy Остава още една- преценили сме много сериозно нещата и просто тогава ще имам по-малко ангажименти и синът ми няма да е бебе (не за друго, а времето няма да ми стига за душичката). Харесвам големите породи, но след едногодишно проучване се спрях на мопса, просто отговаря на нашия начин на живот. Изчела съм всичко за всички породи, а за мопса съм направо  #Crazy спец. Бих си взела единствено и само от лицензиран развъдник. Цените не са надути, просто никой не е наясно с разходите и т.н. по селектирането на която и да е порода. Хората го правят от любов към породата и не за пари, със сигурност са на минус хората даже. Говоря за развъдник, а не т.нар. ферми за кучета.
Към nineeto- ако сте алергични с майка ти, дори и към прах, мопсът не е за вас, той си сменя козинката ежегодишно, всеки ден и всеки час. Йоркитата са най-подходящата порода са хора с алергии, косъмът им е със стуктура на човешкия и не линее.

# 47
Az mislia 4e i dvete ku4eta sa mnogo mili i dobri, wse pak kakto go waspitash, nali !!! Grinning
Imam bigal mnogo dobro ku4e, toi beshe malko palaw
no, mu kupihme strog nashiinik.
stana krotak kato kotence, razhodkite stanaha po kratki sas 10 min. !!!
animal037

# 48
 Аз имам бийгъл, много съм щастлива! Ето ги и мойте препоръчвания: бийгълът е по красив, но въпрос на вкус. Нали? Един път беше взел жаба. голям мйтап! Отиде до един боклук и там я намери. Направо се стрелна и я взе! После на няколко крачки от боклука я изплю и беше жива!
 Един път когато го вземахме от лечебницата защото беше на хотел, ветеринарите казаха:
 - Изключително ентелигентно куче!- Казвам го защото има по голям шанс да е умно куче, Разбир се като изключим жабата!
 И запомнете: Без бои умно куче не став!
    animal037

# 49
http://www.sokai-dogs.hit.bg/gon4eta/gon4eta_bigal.htm
http://mops-bg.com/forum/viewtopic.php?t=458
 Вижте тези снимки на бийгъл и мопс ако не ги познавате и сами преценете какво куче ви харесва повече. Ако искате моето мнение : аз сам за бийгъл и имам бийгъл.
Инещо важно: бигъл се пише бийгал. По-праволно е!

# 50
# 51
аз имам мопс и мога да кажа 4е са невероятни и пове4е го предпо4итам когато има дете!!!а колкото до грижите всяко животно си иска внимание!!!!!мопса е по малък,но и по скъпа за отглеждане порода!изберете според възможностите ви!!!!!!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyesако имате пове4е въпроси пи6ете!!!!!!!!!!

# 52
  • Мнения: 0
Хммм незнам, но ако наистина искаш дребни кученца можеш да си вземеш чихуахуа. Сладки са и са много приятелско настроени, но стават за по-големи деца, които внимават с него. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 0
Но иначе и двете ме кефят! Simple Smile

# 54
  • Мнения: 118
Имам бийгълче на 6 месеца. Като детенце е - обича да играе и да бяга, не обича да е сама. Трябва да ви предупредя че са доста изобретателни и правят доста белички. Нашата принцеса ни махна и огриза лайсните в коридора Simple Smile
Много е упорита и умна. Обучаваме я без бой - само с наградки и похвали. Тя много обича да изпълнява команди и да я хвалиш когато е направила каквото и казваш - чувства се горда и и личи.
Ако някой има бийгълче, може да ми пише съобщение да му пратя една мн хубава книжка. А защо не и да обменим малко опит в отглеждането.

Общи условия

Активация на акаунт