Прохди преди няколко дни, а сега не иска!

  • 1 526
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 367
Благодаря ви! Вдъхнахте ми доза оптизимизъм, или може би по-скоро реализъм  Laughing. Зная че не трябва постоянно да се опитваме да накараме децата да напрявт нещо, ама пусто му родителство...а и се притесних да не се оплашил наистина. Имам приятелка, на която детето й беше паднало веднага след като се научи да ходи и чак след 3 месеца преодоля страха. А и честно казано много ми се иска да ходи сам, да се гоним из вкъщи, да върви след мен, от 4 месеца вече се водим за ръка и останах без кръст...

# 16
  • Мнения: 6 274
Ами не го карай, остави го и бъди спокойна. Скоро пак ще се престраши. Само не избързвай, да не се задълбочи страха.
Точно това щях да ти кажа...  Peace
Щом виждаш, че го е страх, просто не го насилвай...

# 17
  • Мнения: 2 242
с дъщерята така се водихме 3 месеца. можеше да ходи, но не искаше без ръчичка
според мен се беше изплашила при едно от паданията
каквато и да е причината остави детето само да прояви желание! иска се търпение и здрав кръст, ще го преодолее  Peace

# 18
  • Мнения: 9 973
не го насилвай,дай му време

# 19
  • Мнения: 1 045
Благодаря ви! Вдъхнахте ми доза оптизимизъм, или може би по-скоро реализъм  Laughing. Зная че не трябва постоянно да се опитваме да накараме децата да напрявт нещо, ама пусто му родителство...а и се притесних да не се оплашил наистина. Имам приятелка, на която детето й беше паднало веднага след като се научи да ходи и чак след 3 месеца преодоля страха. А и честно казано много ми се иска да ходи сам, да се гоним из вкъщи, да върви след мен, от 4 месеца вече се водим за ръка и останах без кръст...
Ами след като тръгне пак ни пиши дали още искаш да го гониш или ще питаш как да го накараш да седне Mr. GreenЗащото моето наблюдение е че всяка майка иска да види детето да ходи а после цял ден вика да седне.Иска да говори,а постояно вика да мълчи.
Започвай да разтребваш всичко на последния рафт,защото докато го водиш ще започне да си бута столчето и да подрежда,ако не си подредила ти. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 438
Горе главата!
Детето само ще реши кога е готово да тръгне отново.А и щом си върви като го държиш за ръка нямаш никакъв проблем (представи си съвсем да се беше отказало да ходи Thinking).
А за гоненето - сега много ти се иска, но като започне и това да се случва не само, че няма да ти се бяга след него всеки път, когато той поиска, но и доста често ще ти се "изправя" косата от маневрите, които ще прави... Grinning

# 21
  • Мнения: 1 558
Не се притеснявай!И с моя син беше така,но след седмица-две тръгна без проблем.

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Спокойно!  Hug
И моето дете е така в момента. То само ще реши кога да се пусне.

# 23
  • Мнения: 1 303
Не се притеснявай,явно още не е съвсем сигурен.Пак ще тръгне,не го насилвайте Peace Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 804
малката проходи на 10 месеца,след това пътувахме 30 4аса с автобус ,и за две седмици спря да ходи,след това се отпусна и тръгна пак,и при вас ще е така дай му време да привикне

# 25
  • Сливен
  • Мнения: 894
Не се притеснявай,явно още не е съвсем сигурен.Пак ще тръгне,не го насилвайте Peace Simple Smile
явно,му трябва още време Peace

# 26
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми проходи преди месец и първите 10-15 дни ходеше хваната за ръчичка само и така силно ми стискаше ръката,не искаше да я пусне.Обаче сега вече не мога да я спра и ако я хвана за ръката започва едно пищене и сърдене,иска само сама да ходи.
Търпение,ще се отпусне детенцето,все пак е нещо ново за него.

# 27
  • Мнения: 22 432
Съвсем нормално е и според мен.
Дъщеря ми също в един момент проходи сама, обиколи един път апартамента и след това 3-4седмици ходеше само за ръка.
В един момент отново се пусна и сега си ходи самостоятелно.
Е, когато реши пак се хваща за един пръст.
На някой деца им трябва малко време да се отпуснат напълно, това не бива да те притеснява. )))
Когато е готов отново ще тръгне сам. )

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И моята дъщеря обиколи апартамента сама. Аз се юрнах да правя питка а тя взе, че падна и се изплаши. После почти месец се страхуваше да се пусне.

# 29
  • Мнения: 544
Сигурно е паднал и се е стреснал. Ще се отпусне след време, не се притеснявай

И аз така мисля.

Общи условия

Активация на акаунт