Пълниме памперса на 4-5 дни

  • 2 049
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
А това, което аз мисля е, че не е нормално дете на тази възраст да е "предимно на кърма"....  Shocked
Не знам, моето мнение е това...
Защо не сте преминали на общо хранене вече ?
Или най - малкото, което е, да му даваш по - рядко да суче ?
Уважавам майките, които кърмят до когато те си преценят, но това не означава, че детето няма нужда и от твърда храна вече....
Не искам да те плаша, но можеш да си докараш големи ядове до главата, с това "неядене на нищо друго"...

Абсолютно споделям мнението на Джуличка.Не мисля,че му е достатъчно това,което се съдържа в кърмата.Та чак и ''предимно''.....няма да пиша повече

# 16
  • Мнения: 46 528
Предполага се, че храносмилателаната система е станала по-зряла ...

Кърмата се усвоява почти на 100%, т.е. детето няма какво да изхвърли. А това, че храносмилателната система е по-зряла, ни трябвали да значи, че се усвоява в още по-голяма степен  Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
Почти само на кърма  newsm78 това така ли е принципно или никнат зъбки и е период?
Аз бих повече се притеснявала, ако до момента е предимно на кърма. Отивай на консултация с педиатър - вече трябва да хапвате предимно обща храна.

# 18
  • Мнения: 6 274
Предполага се, че храносмилателаната система е станала по-зряла ...

Кърмата се усвоява почти на 100%, т.е. детето няма какво да изхвърли. А това, че храносмилателната система е по-зряла, ни трябвали да значи, че се усвоява в още по-голяма степен  Thinking
Което би означавало това, което вече казах - крайно недостатъчно, даже опасно за здравето на детето е, то да е все още само на кърма и "почти нищо друго"...

# 19
  • Мнения: 46 528
До 1 г. кърмата/млякото е основната храна на бебетата, кое му е недостатъчното Rolling Eyes
А, да, някои лекари го отричат - нещо, което е факт, откакто свят светува, но ... тяхна си работа Peace

# 20
  • Мнения: 7 723
Олллеееееееее, горкото дете ooooh!
Почти на година, а все още не е опитало сладостите от живота Crazy
Моите на тая възраст вече ядяха сами с лъжичка непасирана храна... Crazy

Учудвам се, че изобщо ака...

# 21
  • Мнения: 6 274
До 1 г. кърмата/млякото е основната храна на бебетата, кое му е недостатъчното Rolling Eyes
А, да, някои лекари го отричат - нещо, което е факт, откакто свят светува, но ... тяхна си работа Peace
Говориш глупости, извинявай...

# 22
  • Мнения: 46 528
Основна е, което не означава единствена. Пусни гугъла, нямам време за линкове ...

# 23
  • Мнения: 4 292
Никол е казала вече. Кърмата се усвоява и е нормално детето да се изхожда по-рядко. А относно твърдата храна, насилственото и въвеждане, тогава, когато кърмачето не е готово, може да е много по-голям проблем и да направи детето злоядо.
Авторката, не се притеснявай, бъди търпелива, аз не виждам да имате проблем.

# 24
  • Мнения: 1 045
Здравейте! Синът ми е почти на 11 месеца, пълни памперса на 4-5 дни. Коремчето му не е твърдо, но има газове. Предимно е на кърма, не иска да яде много друго, предлагам всичко, давам и от нашата храна, но няма голяма разлика, хапва когато, колкото и каквото иска, вода не пие. Знам, че има значение какво ям и внимавам, но не му помагам. на пеглед сме чак февруари. Ако някой има същия проблем, моля за съвет.
Благодаря
поздрави Hug
Къде пише че не е захранено?Пише че не иска да яде от другата храна много.Аз така разбрах нещата.
Мисля че не е нормално да ака на 4-5 дни.Защо ще чакаш до февруари?Обади се поне по телефона на педито да ти каже дали е притеснително това.

# 25
  • Мнения: 6 274
Основна е, което не означава единствена. Пусни гугъла, нямам време за линкове ...
Да, обаче в този случай, като гледам означава единствена...
За това говорим от самото начало...
За мен изречението "почти нищо друго не яде", означава това...

# 26
  • Мнения: 46 528
Почти нищо друго може да значи само ... почти нищо друго. Основно кърма и по малко твърда храна. 

Племенницата ми беше по същия начин, вече си яде нормално, въпреки, че още е на поискване (1 г. и 7м.), но не живее в БГ и никой не го счита за странно Laughing

# 27
  • Мнения: 6 274
Не ми се спори, а и няма смисъл...
Лека нощ....

# 28
  • Мнения: 1 045
Защо виняги се хващате за една дума.Може да не се е изразил правилно човек или вие да приемате нещата по-различно.Аз разбрах че детето не харесва храна за възрастни.

# 29
  • Paris, France
  • Мнения: 14 041
А откога е така? Има ли промяна, тоест, преди да е ходил по-често и сега изведнъж? Дъщеря ми беше почти само на кърма на 11 месеца, но ходеше по голяма нужда всеки ден. Не се притеснявай излишно! Щом детето се чувствува добре, всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт