Деца с очни проблеми

  • 48 562
  • 431
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 914
Здравейте,мами.Минахме днес прегледа и детето има отлепяне на очната леща и на двете очички.Казаха,че не е препоръчително да се слагат изкуствени,защото оченцата растят и да изчакаме като стане на 20г.тогава да се прави операция.На 07.06 ще отидем до София да го види още един специалист и ще видим какво ще правим.Още веднъж благодаря за подкрепата. Hug
Здрасти Hug
Това пак е несериозно,защото очите растат до към 9 годишна възраст,вътреочната леща се развива до 20,но при положение че е отлепена,незнам защо не искат да сложат искуствена,затова препоръчвам да отидете в очна клиника Ден при доц.Андреев,който е най-добрия в лещите Peace
Тел.за записване,ако решите-02 983 20 28 Hug

# 391
  • Мнения: 3 914
В бързината забравих да кажа,че свършихме със зъбките.В 8,30 ни беше часа,упоиха я и в 9,30 си бяхме вкъщи.Сега пак павръща но не е като онзи ден,добре е.Радвам се че приключихме Grinning

# 392
  • Мнения: 413
Здравейте,мами.Минахме днес прегледа и детето има отлепяне на очната леща и на двете очички.Казаха,че не е препоръчително да се слагат изкуствени,защото оченцата растят и да изчакаме като стане на 20г.тогава да се прави операция.На 07.06 ще отидем до София да го види още един специалист и ще видим какво ще правим.Още веднъж благодаря за подкрепата. Hug
Здрасти Hug
Това пак е несериозно,защото очите растат до към 9 годишна възраст,вътреочната леща се развива до 20,но при положение че е отлепена,незнам защо не искат да сложат искуствена,затова препоръчвам да отидете в очна клиника Ден при доц.Андреев,който е най-добрия в лещите Peace
Тел.за записване,ако решите-02 983 20 28 Hug
При моето дете на 2 годишна възраст го оперираха от Катаракта и на двете очи смениха лещите.
Вики и Мама Hug, радвам се че приключихте със зъбките, по точно с упойките  bouquet

# 393
  • Мнения: 11
Здравейте,мами.Минахме днес прегледа и детето има отлепяне на очната леща и на двете очички.Казаха,че не е препоръчително да се слагат изкуствени,защото оченцата растят и да изчакаме като стане на 20г.тогава да се прави операция.На 07.06 ще отидем до София да го види още един специалист и ще видим какво ще правим.Още веднъж благодаря за подкрепата. Hug
Здрасти Hug
Това пак е несериозно,защото очите растат до към 9 годишна възраст,вътреочната леща се развива до 20,но при положение че е отлепена,незнам защо не искат да сложат искуствена,затова препоръчвам да отидете в очна клиника Ден при доц.Андреев,който е най-добрия в лещите Peace
Тел.за записване,ако решите-02 983 20 28 Hug
А може ли да отидем с направление от личен лекар понеже сме от Бургас?Значи така ни обясниха-очната леща я държат нишки,а на него тези нишки са скъсани и лещата виси.Детето вижда 10% с лявото оче и 30% с дясното.Лекаря каза,че зрението му няма да се влоши и дори не се налагат очила за коригиране на зрението.Ако сега сложим изкуствена леща каза,че след няколко години пак трябва операция за смяня и каза,че сега вкарали някакви американски лещи,които били без прешиване и когато стане на 20г.тогава да се сложат постоянни.Това каза в общи линии и затова с тати искаме да отидем в София за да чуем още едно мнение.

# 394
  • Мнения: 3 914
Здравейте,мами.Минахме днес прегледа и детето има отлепяне на очната леща и на двете очички.Казаха,че не е препоръчително да се слагат изкуствени,защото оченцата растят и да изчакаме като стане на 20г.тогава да се прави операция.На 07.06 ще отидем до София да го види още един специалист и ще видим какво ще правим.Още веднъж благодаря за подкрепата. Hug
Здрасти Hug
Това пак е несериозно,защото очите растат до към 9 годишна възраст,вътреочната леща се развива до 20,но при положение че е отлепена,незнам защо не искат да сложат искуствена,затова препоръчвам да отидете в очна клиника Ден при доц.Андреев,който е най-добрия в лещите Peace
Тел.за записване,ако решите-02 983 20 28 Hug
А може ли да отидем с направление от личен лекар понеже сме от Бургас?Значи така ни обясниха-очната леща я държат нишки,а на него тези нишки са скъсани и лещата виси.Детето вижда 10% с лявото оче и 30% с дясното.Лекаря каза,че зрението му няма да се влоши и дори не се налагат очила за коригиране на зрението.Ако сега сложим изкуствена леща каза,че след няколко години пак трябва операция за смяня и каза,че сега вкарали някакви американски лещи,които били без прешиване и когато стане на 20г.тогава да се сложат постоянни.Това каза в общи линии и затова с тати искаме да отидем в София за да чуем още едно мнение.
Вярвай ми,за първи път чета подобна глупост ooooh!
В "Ден" не може с направление,но 30 лв. едва ли са проблем,когато говорим за дете Peace
Лещите никога не се пришиват и не се сменят,освен ако не се налага,т.е. ако помътнее.
Ще ти пусна тук клип ,да погледаш каква е операцията.В БГ тази процедура вече е рутинна Peace

Ето едно клипче:
http://www.youtube.com/watch?v=poGJSFLmrnc

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 13:24 от Viki i mama

# 395
  • Мнения: 143
Момичета, някой знае ли какво е формуляр Е 112 и кой го издава ?

# 396
  • Мнения: 3 914
Момичета, някой знае ли какво е формуляр Е 112 и кой го издава ?
Това е формуляра,даващ ти право да се лекуваш където искаш в ЕС, на цените които са за всеки,тоест не са за частни пациенти.Мисля че се издава от здравната каса,но от сега да ти кажа,че ако е за детето ще те отрежат,защото ще трябва да минете комисия при доц.Христова-националния ни консултант и обикновенно мотива за отказ е че в БГ още не са изчерпани възможностите Wink
Нали знаеш,лайняна държава сме си Twisted Evil

# 397
  • Мнения: 143
Така си и помислих. Благодаря , Viki i mama!

# 398
  • Мнения: 908
В блога си днес качих нещо по въпроса за Е 112:
http://mmka.blog.bg/lichni-dnevnici/2009/04/29/na-vnimanieto-na- … bolni-deca.328381

И тук го има същото:
http://www.save-darina.org/content/view/414/39/1/2/

Но... както Ина е писала... много им се свиди този формуляр и не го дават току така  Confused

# 399
  • Мнения: 143
Благодаря Ви за отговорите!

# 400
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Влизам  да похваля детето, че откакто сложихме очилата преди седмица ,не ги е махал изобщо. Слагам ги като се събуди и заспива после с тях.
 И като ги няма вече си трие очите. Освен това явно разликата е голяма, макар, че са само към 2 диоптъра, защото много повече почна да се дърпа към разни неща- врати, ключове и всичко ,що е сивичко.
 Права е била може би д-р Николова като ги даде, макар че и тя не мислеше ,че ще ги търпи.
 Дано и като почнем закриването да свикне така.
 

# 401
  • Мнения: 3 914
Влизам  да похваля детето, че откакто сложихме очилата преди седмица ,не ги е махал изобщо. Слагам ги като се събуди и заспива после с тях.
 И като ги няма вече си трие очите. Освен това явно разликата е голяма, макар, че са само към 2 диоптъра, защото много повече почна да се дърпа към разни неща- врати, ключове и всичко ,що е сивичко.
 Права е била може би д-р Николова като ги даде, макар че и тя не мислеше ,че ще ги търпи.
 Дано и като почнем закриването да свикне така.
 
Браво,радвам се много,наистина Hug
Ще свикне и със закриването,явно е спокоен и податлив Peace

# 402
  • Мнения: 467
Охрид, браво на твоя мъник. Заслужава една голяма целувка  Heart Eyes Дано и с лепенката е така лесно.
Моят синковец счупи първия чифт две седмици след като го купихме. Даже дълго изкара  ooooh! Постоянно ги сваляше и кривеше дръжките, докато едната се пречупи.

# 403
  • Мнения: 1 341
Влизам  да похваля детето, че откакто сложихме очилата преди седмица ,не ги е махал изобщо. Слагам ги като се събуди и заспива после с тях.
 И като ги няма вече си трие очите. Освен това явно разликата е голяма, макар, че са само към 2 диоптъра, защото много повече почна да се дърпа към разни неща- врати, ключове и всичко ,що е сивичко.
 Права е била може би д-р Николова като ги даде, макар че и тя не мислеше ,че ще ги търпи.
 Дано и като почнем закриването да свикне така.
 

И Елица беше така - сложихме очилата без никакъв проблем, макар че нейните диоптри са о.75 само. От лепенките адски много се притеснявах и отлагах, и отлагах кога да пробваме. Представях си как пищи и се тръшка, но не, никакъв проблем! Показах й картинката на кутийката с дечицата, дето имат лепенки, избрахме и каква картинка да сложим на самата лепенка и тя сама поиска да й я лепна на очето. И нито я е дърпала, нищо! И все си питаше за тях. Само дето при нас няма никаква полза от закриването. Успех и на вас, оказа се, че на мен ми е трябвало време да се престраша, а не на детето да свикне.

# 404
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
"Включ" и аз за лепенките - мен също ме беше много страх, но никакъв проблем - лепнахме я и готово Peace.
И ме изумява това дете понякога - сякаш има някакъв вътрешен часовник - маха си я сам точно когато дойде времето - след час...според мен колкото по-рано се открие проблемът и се започне с лечението - толкова по-добре. Мисля си, че 4-5-6 г. дете тепърва по-трудно би приело и очила, и лепенка.

Really, стискам палци операцията да мине много бързо и леко, да е 101% успешна и с това да се изчерпат завинаги проблемите с очичките Praynig!!!

Като мине всичко и имаш време ще очаквам да разкажеш подробно за всичко, че знам ли, може и на нас да ни се наложи, макар засега Николова и дума не дава да се каже за операция Rolling Eyes...


Може ли и малко "мрън-мрън" - днес в парка една бегла позната така ме ядоса - "Ауууу, оуууу, ужассссс, горкото дете" - изсъсках и само "Мдамммм, след 4-5 г. ние ще махнем очилата, пък ако знаеш какви по-страшни болести се отключват в пубертета например...Ти откъде си сигурна, че твото дете няма проблем, като не си го водила на профилактичен преглед.".
Е писна ми от нетактични малоумници #Cussing out!

Общи условия

Активация на акаунт