Деца с очни проблеми

  • 48 503
  • 431
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 914



Може ли и малко "мрън-мрън" - днес в парка една бегла позната така ме ядоса - "Ауууу, оуууу, ужассссс, горкото дете" - изсъсках и само "Мдамммм, след 4-5 г. ние ще махнем очилата, пък ако знаеш какви по-страшни болести се отключват в пубертета например...Ти откъде си сигурна, че твото дете няма проблем, като не си го водила на профилактичен преглед.".
Е писна ми от нетактични малоумници #Cussing out!
Оооо,това не е мрън-мрън,ми си е в реда на нещата.Добре дошла в отбора Mr. Green Joy
Аз ако тръгна да разправям,ще напълня една тема от 30 страници Joy
Ако им обръщах внимание,до сега щях да съм в лудницата.
Само едно ще ви кажа момичета:Господ гледа и знае на кой ,кога и какво Peace

# 406
  • Мнения: 467
Ох Мариета, все на теб се случва да се сблъскаш с такива коментари. ConfusedЕ, ти добре си и обяснила, дано поумнее.
Аз пък не ги чувам тези неща (само веднъж ми се случи), но съм и много разсеяна де. Пък и мразя да седя до някого в парка, просто за да не ме занимава с глупости  Whistling Кибича си права.
За лепенките да споделя и аз, че си зависи от нрава на детето, не толкова от възрастта. Виктор започна на четири и половина и беше трудно само първият ден. Носи ги по 6 часа,ни гък, ни мък.

# 407
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Тони и Тото, мдаммм, но аз живея в България, при това в малък, еснафски, провинциален град Confused...

Затова пък ми прави впечатление, че възрастните хора /пенсионерите да речем/ го приемат много добре и страшно много му се радват. Явно от висотата на годините си, от преживените радости и болки гледат над тези неща...той пък като е в количката е винаги сериозен, обикновено с книжка или някоя рекламна брошура от магазин и те го задяват - "професор, умник" и други подобни, но с едни меки и топли нотки в гласа, които погалват душата ми...

Днес в парка се скъса да носи всякакви буболечки и мравки, които лови без никакъв страх Sick, на две баби, седнали да починат на пейка...те с умиление протягаха сбръчкани, старчески ръце да уловят живинката, със същите ръце го милваха по главицата, а на мен ми идеше да коленича и да ги целуна същите тези ръце...

# 408
  • Мнения: 91
здравейте мами и аз имам такива случки наистина възрасните хора са много и по чуствителни към такива деца гледала съм отстрани как малката  ги пипа и се закача стях и те и отвръщат с усмивки при нас всичко вървеше много бавно тя проходи много късно едва сега почна да говори  но имам една комшийка тя има внуче колкото диди и все изтъка че то всичко прави само а тя е родена два пъти колкото диди и това ме дразни много и никога не се Twisted Evil усеща че моето дете има проблем и че при нас всичко се развива бавно #2gunfire Mr. Green

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 19:16 от didi_koko1968

# 409
  • варна
  • Мнения: 1 395
 А ние скоро ходихме в София на контролни прегледи и отсядаме там при приятели на майка ми. Като погледнаха детето и даваха заето 2 мин. ,но нищо не казаха.
  После аз взех да ги разпитвам за операцията на дъщеря им ,защото и тя имаше много силен страбизъм и те с облекчение ми казаха, че "Веднага забелязали, но решили да не ми казват." Grinning
 Тъкмо вече се забелязват разликите между моето детенце и другите, хората като го вземат почват да го люшкат като бебе на 3 мес., защото им изглежда мъничък.
 И разбира се започват с въпроса ходи ли, кога ще ходи? А защо си криви очите? А клапата кога ще я махнете от главата, нали вече е добре? И някои близки роднини не ни посещават," за да не притесняват детето".
 Но да ви кажа толкова съм щастлива че от 2-3 дни вече се придвижва като червей по пода и е пораснал с 200 г, и си носи очилата,  че не могат да ме засегнат.

# 410
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Орхид, браво на детенце! Нека напредъкът му е с часове, не с дни Peace!

# 411
  • Мнения: 3 914
Орхид, браво на детенце! Нека напредъкът му е с часове, не с дни Peace!
И аз пожелавам същото и се радвам за вас Hug

Искам да ви разкажа една комична случка Laughing,по отношение на възрастните хора:
Седим си в парка,Вики иска да ходи,но аз я държа под мишниците,всъщност това тя го прави от както навърши годинка,както и да е,ходим двете и в един момент се спира една баба и ми казва:-Момиче,къпи детето в орехова шума,сигурно има рахит.
Аз в тоя момент вече едва сдържах смеха си и се опитах спокойно да и обясня ,че проблема не е рахит ,а малко по-друг,затова орехова шума едва ли би помогнала,но все пак благодаря за съвета.Тя обаче пак:-Нищо ти я къпи,ще се оправи детето. Joy Joy Joy

# 412
  • варна
  • Мнения: 1 395
 И аз го къпах 1-2пъти в орехова шума като беше на 3 мес. Joy  Joyс цел увеличаване на апетита, ама файда няма. После прочетох, че повишава тонуса, пък на нас не ни трябва това и спрях.

# 413
  • Мнения: 467
Охрид, браво на бебокът. Не се тревожи за ходенето мило! Ето го моят Антон, на 12 месеца седна сам  ShockedВсички ми казваха, че има огромно изоставане в психомоторно отношение. На 13 мес. пролази, на 17 проходи и сега качва стълби сам. Навакса изостаналото напълно, съвсем самичък. Знам, че децата са различни, но това го имай за пример, да ти дава кураж.
Пък за намеците какво да кажа ? При нас е по-скоро обратното-ако може да се отрече очевидният проблем. Ако кажа че детето ми не може да говори-ми то и тяхното така било на тази възраст. Ако кажа, че дрънка неадекватни неща-о, то и тяхното така, да не се тревожа. Всички наши болежки и те ги били изкарали и нямало страшно, пък за останалото-лекарите нищо не разбирали. Престанах вече да говоря, никакво удовлетворение не ми носи. А не че искам да се оплаквам и да преувеличавам, просто да се погледне реално на нещата...

# 414
охрид браво на малкото слънчице :peace:15 дена след раждането на диди направи  тазобедрена инфекция  слагаха и дренажи и ни направиха две операции казаха че няма да проходи тя не пропълзя а се суркаше по дупе но на 2г и 3 месеца проходи  Hugсега сама слиза и се качва по стълбите в къщи ние се бяхме отчаели но незнаеш какви изненади ще ти поднесе детето успех във всичко Peace

# 415
охрид браво на малкото слънчице :peace:15 дена след раждането на диди направи  тазобедрена инфекция  слагаха и дренажи и ни направиха две операции казаха че няма да проходи тя не пропълзя а се суркаше по дупе но на 2г и 3 месеца проходи  Hugсега сама слиза и се качва по стълбите в къщи ние се бяхме отчаели но незнаеш какви изненади ще ти поднесе детето успех във всичко  Peaceизвинявам се за грешната публикация  охрид извинявай писах по погрешка тойто име Praynig

# 416
  • Мнения: 91

охрид браво на малкото слънчице :peace:15 дена след раждането на диди направи  тазобедрена инфекция  слагаха и дренажи и ни направиха две операции казаха че няма да проходи тя не пропълзя а се суркаше по дупе но на 2г и 3 месеца проходи  Hugсега сама слиза и се качва по стълбите в къщи ние се бяхме отчаели но незнаеш какви изненади ще ти поднесе детето успех във всичко  Peaceизвинявам се за грешната публикация  охрид извинявай писах по погрешка тойто име Praynig
днес немога да се оправя с компютара извинявай те  newsm78

# 417
  • Мнения: 146
Viki i mama имам познат които ме помоли да те попитам  можеш ли да му помогнеш с инфо за неговия проблем.Заболяването му е кератоконус,той е на 21г.Носи твърди лещи които са му доста неудобни.Молбата му е да му препоръчаш добър лекар за заболяването му и за корекция(смяна) на лещите.Благодарности!

# 418
  • Мнения: 3 914
Viki i mama имам познат които ме помоли да те попитам  можеш ли да му помогнеш с инфо за неговия проблем.Заболяването му е кератоконус,той е на 21г.Носи твърди лещи които са му доста неудобни.Молбата му е да му препоръчаш добър лекар за заболяването му и за корекция(смяна) на лещите.Благодарности!
Веднага Hug
Ето ви сайт,специално за това заболяване,има и форум към него,където споделят хора само с този проблем и си помагат Peace
http://keratoconus.atspace.com/
По стечение на обстоятелствата,и тук отново ще препоръчам клиника"Ден",в сайта пише защо Peace,за Варна е "Св.Петка".
Успех на момчето Hug

# 419
  • Мнения: 146
Viki i mama невероятен човек си!Благодаря! newsm51

Общи условия

Активация на акаунт