планувам нещо гадно

  • 11 056
  • 170
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 22 473
подло е но го мисля, е, след последният пост и аз съм на мнение, че трябва да потърсиш помощ.
Или този човек не е подходящият за теб, или ти наистина имаш проблем. А и каква връзка е това, в която той идва за събота и неделя, и ти в неделя вече не можеш да го понасяш?
Има нещо много сбъркано в цялата работа, да искаш дете, само защото си станала вече на 30г, от мъж, който твърдиш че обичаш, но не можеш да понасяш повече от 2дни?....
И последно....дете не се "планува" по такъв начин с мисълта как ще преебеш биологичният баща.

# 106
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
С приятеля си говорила ли си за страховете си? Които не са никак незначителни и неоснователни... Ако сте говорили и ако той е мъж на място, не би трябвало да те притиска с женитба и "заплахи", че ще се пренесе при теб. По-скоро трябва да ти помогне да решите проблема, а не да го задълбочава с предложения за брак. Все си мисля, че май не си му обяснила по този начин нещата newsm78

# 107
  • Мнения: 734
no_name ,това ,което  прочетох за мен ме накара да се  смея с  глас:
 "Опитвам се да се поставя на мястото на жената която беше споделила, че мъжът й я е напил и е направил бебе. Отвратителна постъпка!   Нерешителността или както тя го нарича, не се "лекува" по този начин! Това не е "на ти - дай ми", става въпрос за човешки живот. "

Аз съвсем не мисля, че съжаляваш. Разбрах какво имаш предвид, но си казах мнението - за мен това е откачено. Натрисането на бебе на човек, който на някакъв етап не иска това, е отвратително! И ако това те е накарало да узрееш за идеята да създадете семейство, нямам думи... doh Поздравления, че сте създали семейство, в което сте щастливи! Обаче, ако посегателството върху чудо тяло и ако щеш го наречи "чужд генетичен материал" с цел собствено облагодетелстване е начинът за създаване на деца... Sick Sick Sick

Що се отнася до самата тема - вече се  изказах. Смятам, че подло е но го мисля трябва първо да се пребори със собствените си проблеми, преди да пристъпи към раждането на дете. Ако го стори, независимо дали сама или с мъж до себе си, ще бъде много по-пълноценна майка и жена.

# 108
  • на Север
  • Мнения: 503
Явно ти не си щастлива с този мъж, щом изпитваш " подобни страхове"  от това, че ще се "грижи " за теб?!
Кажи все пак какво точно в съвместното съжителсто те притеснява, или може би в неговите качества има нещо за което не споделяш?!
Той в най-скоро време ще го осъзнае това и тогава ще пускаш теми "Моля ви, помогнете ми да си го върна".
Пък дори и да забременееш и да родиш, ще се намери някоя която да иска да се събужда до нея и тогава дори и детето няма да успее да го върне при теб.
Успех ти желая, каквото и да решиш Simple Smile

# 109
  • Мнения: 2 111
Аз не бих насърчила авторката да забременява на този етап от този мъж. Не само заради начина. По-скоро ме притеснява нейния страх от обвързване. Някой преди мен беше казал, че детето е най-голямото обвързване. Мисля, че "подло е" си мисли, че иска да има дете, просто щото не знае какво значи да имаш дете. Тя в момента не иска да има мъж, защото вече знае какво представлява да имаш мъж - има приятел, той я обича и т.н. И ако вземе, че забременее и роди, а след това изведнъж детето породи пристъпите на задух или каквото там е, какво ще направи - ще го захвърли в дом ли, що ли? Или може би ще го натресе на таткото, когото не желае за свой партньор...

# 110
  • Мнения: 293

 аз засега категорично не мога да живея с мъж.

Обясни малко повече за това.Какво ти пречи от петък до неделя? Какво те притеснява? Как се чувстваш? От кое те е срах ?
Кажи ни страха си-може да ти олекне.Ако успееш да превъзмогнеш това-всичко друго ще е супер и ще се нареди както и двамата го искате...

# 111
Авторката на тази тема не е ли случайно и авторка на тази?  newsm78

# 112
  • Мнения: 293
Защо така мислиш?? newsm78

# 113
  • Мнения: 2 448
Авторката на тази тема не е ли случайно и авторка на тази?  newsm78

Никаква връзка не намирам, ако е само това да намекнеш, че мъжа е може би женен, вече се изясни, че не е.

# 114
  • София
  • Мнения: 932
искам дете, но без да ме карат да давам обещания, за които не съм готова  Tired
Еми спираш хапчетата и с малко късмет си готова. Обещания никой не може да те накара да дадеш.
  smile3521, съвсем вярно.
както е и вярно , че детето е най-голямото обвързване, за цял живот - независмо дал живеете заедно с бащата на детето или не , то ще и на двамата.

# 115
  • София
  • Мнения: 2 217
А къде ще денеш детенцето, когато след два дни ти писне от рева му, цоцането, акитата и пикитата, будуването денонощно, моментите, когато се разболее и е с 40 градуса, които не спадат от никакви лекарства, от плача му да е гушнато постоянно в тебе, от хилядите нещица покрай него, които ще те карат от време на време да си спомняш колко добре ти е било само преди няколко месеца, колко свободна си била и независима от всичко... Възможно е всичко това да ти се отрази и обратното - да събуди в теб истинска нежна обич, но ако не стане - къ я мислиш ти таз работа?
Всеки път като гушна бебето си и го гледам как суче и се мъчи с малките си лапички да ме гали и мърка като котенце си казвам: Боже, а има и такива малки душички, които никога няма да бъдат така обичани, милвани и гледани с любов във всяка секунда от живота им....
Аз лично ти препоръчвам да създадеш добро приятелство с мъжа до себе си и когато почувстваш, че можеш да му дадеш всичко от себе си без да те дразни, тогава да мислиш за деца. Според мен не си готова.

# 116
  • Мнения: 355
Здравей, правилно си написала в темата си "гадно". Аз съм жена и майка и се опитвам да разбера твоята позиция и някак не успявам. Отглеждането на дете е голяма отговорност (не казвам нищо ново) и въпросът не опира само до финансовата част. Това детенце ще има нужда от мама и тати и най-доброто стечение на обстоятелствата е да може да ги има в комплект. Ако си избрала да имаш дете е добре да помислиш и за въпросите извън финасовата част на отглеждането му. За възпитанието, за примера и модела, който това дете ще види и ще възприеме. Не прочетох някъде да му има нещо на приятеля ти, нещо, което да те спира да искате да бъдете заедно, освен твои лични проблеми и наслагани лоши модели от твоето детство. Помисли, че това дете, ако го отгледаш по начина, който си решила сега, ще има същите дилеми някой ден....Самият факт, че пишеш тук, показва, че не ти е никак леко да направиш такъв избор. И те поздравявам, за което. Рядко хората в днешно време се замислят за така какво причиняват с постъпките си, дори още преди да са ги направили. Добре е да се разбереш себе си и ти пожелавам да вземеш най-доброто решение. Не забравяй, че това решение обаче обвързва и поставя пред свършен факт двама други - един човек с туптящо сърце и едно бъдещо малко същество, което един ден ще порасне и може би чрез себе си ще се опита да поправя грешки на родителите си...
Не искам да съм в положението на приятеля ти по никой начин - да знам, че имам дете, което мога да виждам отвреме навреме и да не съм част от живота му всеки миг, да съм на една ръка разстояние, когато заплаче или е щастливо и да споделяме заедно моментите от живота му. Това не е подло, ами е направо жестоко. Един човек, който обича, не би постъпил така....

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 4 067
не го прави

# 118
  • Мнения: 1 559
Добре ще го обясня максимално ясно.
Причината да обмислям това е,че докато се реша да живеем заедно ще стана на около 100 години.
Никъде ама никъде не съм казала че няма да го уведомя за бащинството му или че няма да му давам да вижда детето. Нямам нищо против, ако се стигне дотам, и да го пиша като баща в акта за раждане.
Проблемът е че той категорично отказва да има деца по такава смахната схема, която предлагам, а аз засега категорично не мога да живея с мъж. Пробваме постоянно - например остава от петък вечер до понеделник сутрин при мен - до неделя как да е, ама след това направо се побърквам  ooooh! Иначе почти всяка вечер сме заедно, но само като почне да се шегува как щял да се премести при мен защото му е на 5 мин работата и започват онези симптоми със стискането за гърлото/доста приличат на клаустрофобия, или на онези смешните сцени от филмите, в които мъжете пребледняват и започват да се потят преди сватбата/
Пак повтарям - нямам никакво намерение да се разделяме, но той няма да се съгласи на такова положение. Иначе е много мил и грижовен.  
Колкото за разговора - водили сме го. Все се стига до момент, в който той започва да ми казва как ще ме заведе в Италия и ще ми предложи брак в Рим пред незнам си кой фонтан и как тогава не можел да си предстви как ще му откажа  Cry
не може и не може да ме разбере, че проблемът е напълно нерационален и не е свързан с неговите качества.

Преди всичко те съветвам наистина да се обърнеш към специалист Peace.Пък оттам нататък си прави квото щеш и си сърбай след туй САМА попарата Tired.Живота си е твой,и можеш сама да решаваш кое и как искаш......Ситуацията не е нормална obache(сега някои ще скочат "кой определя кое е нормално и кое не"....ами кой,мой...то се вижда и от самолет,че момичето има нужда от помощ Crossing Arms)
На мен ми се вижда много гадно наистина..И то погледнато от страната на мъжът Thinking...Но ако тоя мъж както е много добър и мил и се заинати след такава подлост,може адски много проблеми да създаде наистина...Ми представи си и спечели попечителството(щото има вероятност при една среща с психоаналитик да не изкарат много в час...и тогаз да останеш и без дете и без мъж и да продължаваш да си и живэш сама.Абе малко филм стана Joy Joy,ама на нищо не се учудвам аз вече)

# 119
  • Мнения: 4 965
ма и още нещо. Аз лично, ако съм на мястото на този мъж, а след време разбера, че имам дете, което не са мидали право да познавам, да обичам, за което да се грижа и т.н. ...
100% в момента, в който разбера, ще заведа дело за родителските права и ще се боря за детето си и за правото да е мое (дори в подобна ситуация сигурно бих изкарала майката ненормална и бих я лишила изобщо от правото да контактува с детето).
Не знам как стоят нещата законово, но вярвам, че в подобна ситуация законът също ще защити бащата...
Все пак, бащите също са хора и също имат силен родителски инстинкт (даже при тях често е още по-сложно)...

Общи условия

Активация на акаунт