планувам нещо гадно

  • 11 038
  • 170
  •   1
Отговори
# 30
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
Дано да нямаш късмет да иззвършиш тази измама.
Каквото и да си говорим, децата са най-щастливи с двама родители (които се разбират, есествено)
Не намесвай хората, които се развеждат, ясно е, че ситуацията е съвсем различна.
Егоистоично е и спрямо бащата,
след като не те кефят вариантите, н които той ти предлага някакъв вид обвързване,
просто незнам защо си с него, та и тази каша си готова да забъркаш.
Ако тоя идея не ти изхвърчи от главата в скоро време, както предполагам, че ще стане, защото ми прилича по-скоро на моментна приумица,
се обърни към някоя спермобанка. Поне с един ще са по-малко наранените.

# 31
  • Мнения: 2 723
В един момент, ще видиш черти от осеменителят в детето си и да не казвам голяма дума, но може и да намразиш собственото си дете.
Това е най-голямата глупост, която съм чувала ooooh!
Всъщност изобщо не е глупост, особено пък ако изначално не обичаш човека и не виждаш бъдеще с него.

Ами аз ти казвам, че е пълна глупост, защото аз живея в такаваа ситуация... можеш да попиташ и всичките си разведени приятелки дали децата им не са най-ценното нещо в живота им.
Това, че не понасям бащата (а точно ти смятам знаеш и защо) няма нищо, ама нищо общо със чувствата ми към децата.
Е, обичах го някога, но вече не помня кога и защо.
Големмият ми син е копие на баща си, всякак и визуално, и по темперамент, и по характер...
Е ако щеш ми вярвай, ама не го мразя, а дори и не изпитвам отрицателни емоции към него.

Да не говорим, че момичето не е казало, че не го обича...

А колко е грешно решението да забременее без негово знание, е нещо, което дори не ми се коментира ooooh!


# 32
  • София
  • Мнения: 1 735
Мислиш само за себе си,но в тази игра сте трима.Всяко дете има право на пълноценни отношения с баща си/още повече,ако и той иска това/.За мен това е доста грозна постъпка.

# 33
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
добре де, а жена му знае ли?

# 34
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Никси Hug, хората са различни.
Това, че при теб нещата стоят по този начин не означава, че е точно така и при останалите.

ПП. Раждането на дете като самоцел, 'щото си навършил определен брой години (със или без знанието на бащата) и аз не го разбирам.

# 35
  • Мнения: 7 474
Не бих го направила, ако нямам намерение да живея с този мъж.
На 30г. не е късно да срещнеш истинският мъж и
да започнеш отначало. Не е честно и спрямо мъжа.

# 36
  • Мнения: 1 559
яко - не яко грубо казано е така  Rolling Eyes
тоест - обичам го , но не искам да живея с него /засега/
а той ако спомена за бебе и ще иска да му  обащая предварително че ще се оженим и ще се нанесе веднага.

Да не би,ти да си финансово независимата,а приятелят ти не????

# 37
  • Мнения: 2 448
Кое е гадно? Искаш дете, направи го. Само че отглеждането не е шега работа, ако си сигурна, че ако се наложи би се справила и сама, давай.  Peace

# 38
  • Мнения: 1 559
За мен пък най благоприятната атмосфера за отглеждане на дете е с двама родители.Естествено,че никой не е застрахован ..но чак пък да се тръгва от самото начало така,не го разбирам.

# 39
  • Мнения: 4 841
Познавам една мацка с мислене като твоето. Само дето тя нямаше "сериозен" приятел - направи една бърза "селекция" сред наличните си (и сравнително многобройни) сексуални контакти, избра "най-достойния" и успя да зачене. Детенцето и е живо и здраво, тя - също. Изглеждат щастливи, и може би са - няма как да знам, след като не съм на нейно място.

За мен подобно поведение обаче е признак на сериозни личностни проблеми. Не мисля, че човек със страх от обвързване, който отрича семейството и прилежащите му ценности, би бил пълноценен родител. Но това си е мое мнение, разбира се. Както си е мое мнение и това, че жена, която не иска мъж в къщата си, трябва да се замисли за сексуалните си предпочитания по принцип.


Не бъркайте разведените жени с тези, които не желаят обвързване. Двата случая нямат нищо общо.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 5 647
добре де, а жена му знае ли?
И аз това се чудя  Mr. Green Mr. Green

# 41
  • Мнения: 919
Такааа,
разбира се пиша анонимно  Tired
Имам връзка от 2 години която по една или друга причина няма да доведе до никъде.
Напоследък се усещам,че мисля как да престана да пия хапчета и да забременея.
Вече съм на 30, не ми се очертава нормална връзка и това май е единствения начин.
Не ме разбирайте погрешно, ако му кажа че мисля за дете, той ще е за, просто колкото и егоистично да звучи, не искам да попадаме в блатото на големите очаквания. Просто си го знам, ако му спомена за дете ще се почнат едни планове, едни нареждания на бъдещето, които искам да избегна  Outta Joint

Мислите ли че съм отвратителна? Всъщност не съм убедена, че ще го направя, доста голямо шубе съм, но си го мисля ...

а и да подчертая - темата не е пързалка! Доста е идиотска за да е измислица  Tired
Никога не бих го направила!!!

# 42
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, има нещо гадно, и това е отношението към евентуалния татко. Но... това е най-голямото предимство на жената - че може да има деца сама и когато реши. Със смесени чувства съм към тази история, не бих го направила, ама знае ли човек, светът е шарен и не можем да съдим с лека ръка.

п.п. Не мисля, че си отвратителна, мисля, че имаш проблем.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 992
Много ми е трудно да си представя как точно очакваш да сработи плана...? Неминуемо, след като стане ясно, че си бременна, трябва да решиш какво правиш с таткото - разделяте се или се събирате...Макар и жена, макар и с изключително свободно мислене, ми е трудно да си представя как мъж, който държи на теб и иска дете, ще се навие ти да си си у вас, пък той - у тях...
След като толкова не ти харесва таткото, че да живеете заедно, ми смени го... На 30 нито светът е свършил, нито мъжете. Не забравяй, че след като таткото иска дете, то той ще търси контакти и това дете ще ви свързва цял живот.

# 44
  • Мнения: 2 229
Сценарият ми взучи като латино-американска сапунка, пиши какво е станало! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт