планувам нещо гадно

  • 11 040
  • 170
  •   1
Отговори
# 45
На мен ми е интересно за къде си се разбързала, нали си само на 30? Приличаш на някоя от тези, които си мислят, че като имат дете от някой той доживотно ще ги гледа и издържа. И ми е странно как искаш дете от него, но не и него. Този мъж има ли друго семейство? И май вече те питаха дали се явяваш любовница в момента Laughing

# 46
  • Мнения: 919
На мен ми е интересно за къде си се разбързала, нали си само на 30? Приличаш на някоя от тези, които си мислят, че като имат дете от някой той доживотно ще ги гледа и издържа.И ми е странно как искаш дете от него, но не и него. Този мъж има ли друго семейство? И май вече те питаха дали се явяваш любовница в момента Laughing
И на мен това ми е много интересно. Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 2 448
Е какво ви е странно, може да го харесва като генетичен материал, може да е Убав чиляка, пък съвместния живот с него да не я блазни.
Има и друг вариант, бърза за бебе, а никой друг не ще за спи с нея.  Mr. Green
Все пак трябва и да става за секс без предпазни мерки, с една дума да е здрав, не да и лепне някоя  болест.  Laughing

# 48
  • Мнения: 919
Е какво ви е странно, може да го харесва като генетичен материал, може да е Убав чиляка, пък съвместния живот с него да не я блазни.
Има и друг вариант, бърза за бебе, а никой друг не ще за спи с нея.  Mr. Green
Все пак трябва и да става за секс без предпазни мерки, с една дума да е здрав, не да и лепне някоя  болест.  Laughing
Laughing Laughing

# 49
  • Мнения: 388
не съм се изразила добре. Не ме притеснява кой ще ми помага в отглеждането - финансово независима съм.
Той на шега е споменавал за дете. Не мисля,че ще има против. Проблемът е че като се заговори за каквото и да било той иска някакви обещания, които не съм сигурна,че мога да дам в момента - от типа идвам да живея при теб, но искам да се оженим. А аз не съм сигурна,че искам това. Знам че неговата реакция звучи малко женска, но е  факт.

Мисля че ще постъпиш изключително подло спрямо него.
1. Защото искаш да го използваш буквално за донор и
2. Защото така както ми звучи, след като с възползваш от него смяташ нещата да си останат постарому или дори да го разкараш, защото вече не ти е нужен.

Искам да ти кажа обаче, че за отглеждането на детето няма да имаш нужда само от пари. Ще имаш нужда и от някой, който да ти помага, да го успокоява докато ти се опитваш да се нахраниш например,... т.е.да те отменя в някои задачки, защото времето ти ще е изцяло обвързано с детето, да те отменя с детето когато искаш да отделиш малко време за себе си или да свършиш нещо друго...
И не само - едно дете не се нуждае само от пари. Всъщтност докато е малко за него парите не означават нищо. То ще се нуждае от любов, нежност, внимание... и то не само от твоя страна, но и от страна на баща му!!! И не можеш просто ей така да му отнемеш бащата, само защото така си решила... ако искаш да родиш дете, трябва да помислиш първо за неговите нужди и после за своите.... ако не го направиш, значи не си готова да бъдеш майка независимо на колко години си.... Детето не е аксесоар който трябва да имаш преди да си навършила определена възраст!!! Да не говорим че едва ли ще убедиш бащата да стои настрана предвид че реакциите му са "малко женски" (въпреки че на мен ми се струват съвсем нормални за един зрял човек).

Страх те е да се обвържеш с този човек.... и затова смяташ да го направиш по възможно най-сериозния и необратим начин  newsm78
Че ти от един разговор за бъдещето ви се страхуваш... а представи си какво ще стане ако му кажеш че си бременна... не само че няма да го избегнеш този разговор, но той ще бъде още по-сериозен заради връзката която смяташ да създадеш между двама ви... Ти мислиш ли че след като той ти предлага сериозни неща само като му споменеш да живеете заедно, няма да ти предложи нещо още по-сериозно ако разбере че си бременна... Сама казваш че споменеш ли му за бебе, той ще поиска да се ожените например... а какво ще каже според теб, ако му кажеш че бебето е факт? И тогава вече ще трябва да му дадеш обещанията които сега не искаш, и то не заради себе си, а заради детето!

Ако искаш бебето, но не и бащата, по-добре се обърни към някоя банка за сперма... по-добре ще е и за трима ви.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 042
Такааа,
разбира се пиша анонимно  Tired
Имам връзка от 2 години която по една или друга причина няма да доведе до никъде.
.......
Вече съм на 30, не ми се очертава нормална връзка и това май е единствения начин.
.......
Мислите ли че съм отвратителна? Всъщност не съм убедена, че ще го направя, доста голямо шубе съм, но си го мисля ...

а и да подчертая - темата не е пързалка! Доста е идиотска за да е измислица  Tired
Прекрати си връзката щом е безперспективна. Мисля че още 5(и повече) години да изчакаш дори, за да си сигурна в човека до себе си, не е никакъв проблем
Детето трябва да има татко, но такъв който да живее и да се обичат с мама.

# 51
  • Мнения: 2 471
Аз не съм убедена, че авторката е на 30г. На тази възраст не би трябвало да се разсъждава толкова наивно и глупаво. И не разбирам идеята на темата, какво очакваш? Аплаузи и подкрепа? Ще си краднеш сперма, ще си оплодена и после ще си родиш дете, ще го отглеждаш сама и о рай!!!! Я по сериозно. Да не мислиш, че бебето е кукла и можеш да си го избереш от магазина.

# 52
  • Мнения: 6 619
Не е яко ,подло е.
Всеки баща има право да бъде с детето си.Дали си съгласна да не живеете заедно ,но да си разделите попечетелство  newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 395


Мисля че ще постъпиш изключително подло спрямо него.
1. Защото искаш да го използваш буквално за донор и
2. Защото така както ми звучи, след като с възползваш от него смяташ нещата да си останат постарому или дори да го разкараш, защото вече не ти е нужен.
Искам да ти кажа обаче, че за отглеждането на детето няма да имаш нужда само от пари. Ще имаш нужда и от някой, който да ти помага, да го успокоява докато ти се опитваш да се нахраниш например,... т.е.да те отменя в някои задачки, защото времето ти ще е изцяло обвързано с детето, да те отменя с детето когато искаш да отделиш малко време за себе си или да свършиш нещо друго...
И не само - едно дете не се нуждае само от пари. Всъщтност докато е малко за него парите не означават нищо. То ще се нуждае от любов, нежност, внимание... и то не само от твоя страна, но и от страна на баща му!!! И не можеш просто ей така да му отнемеш бащата, само защото така си решила... ако искаш да родиш дете, трябва да помислиш първо за неговите нужди и после за своите.... ако не го направиш, значи не си готова да бъдеш майка независимо на колко години си.... Детето не е аксесоар който трябва да имаш преди да си навършила определена възраст!!!

Абсолютно съм съгласна тук.
Нямаш право да отнемаш нито на детето бащата, нито на бащата детето заради прищявак до навършване на определена възраст.
Ако си го намислила да раждаш дете ползвай донор,на който няма да го интересува дете и няма да го закачат за издръжка  Mr. Green например.Така даже ще имаш право да избираш генетичния материал.
Аз съм изгледана само от майка (вдовица), не че не се е справила, но аз не познавам баща си.Само по себе си това е гаден факт

# 54
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Аз пък си мисля, не, сигурна съм направо, че когато забременееш и хормоните забушуват в теб, ще искаш този мъж да е до теб. Много е трудно да си бременна без мъж. Не го знам от опит, но пък помня каква опора беше мъжът ми, когато бях бременна - той е човекът, който търпи всички твои изблици и крайности. Определено ще го погледнеш по друг начин, ще започнеш да се нуждаеш от него. И ще се съберете Grinning
В тоя ред на мисли, аз съм за.
Една комшийка вика: "Каква жена си, ако не можеш да излъжеш мъжа си?!" /за бебе/ Laughing А дали е нечестно спрямо мъжа - ми той целият живот е нечестен Mr. Green

# 55
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
     Може и да не съм права,но си мисля,че авторката просто се прави на  интересна "виж те ме колко съм силна и независима и желана" приятелят ми колко  ме   иска пък аз не (не съм готова).Като иска да си роди дете и без общ живот с таткото,няма да е нито първата нито последната .Какво нечестно има тук??? newsm78аз имах същите идея,но........и сега си мисля,че сбърках като не я осъществих.На 30 год. трябва да си зряла и разумна жена ,за да прецениш  за и против,и да действаш,....а дали си права животът ще покаже.

# 56
  • Мнения: 299
Аз не разбирам съвсем ясно какво точно искаш и какво точно плануваш-искаш дете от него,но пък знаеш,че връзката няма да стигне доникъде,той също искал дете,а ти пък не искаш да се жените... ThinkingХубаво е,че искаш дете,но как възнамеряваш въобще да го гледаш-сама ли?Едно дете е хубаво да има и баща,и майка.Да не говорим,че съвсем сама ще ти бъде трудно.Май първо трябва да уточниш какво точно искаш за себе си,а не как точно да му причиниш на него нещо...Възрастта ти е нормална и не смятам,че е късно за каквото и да било-едно дете трябва да дойде желано,а не просто защото смяташ,че вече "изпускаш влака".А и щом искаш детето да е от въпросния човек,а се плашиш просто от плановете МУ за живота ви по-нататък,просто седни с него,поговорете си как виждате съвместния ви живот,какво НЕ искаш да се променя,искаш ли/не искаш ли да подписваш и така.Ако го обичаш и наистина искаш дете от НЕГО,просто му го кажи,сподели притесненията си и ако нещо не ти хареса,тогава взимай решение какво да правиш.И все пак-съветът ми е-не прибързвай,за да не съжаляваш впоследствие! Simple Smile

# 57
Нека отговаря на въпросите.
1- Приятелят ми не е женен.
2. И на мен ми се иска да бях на 22, ама за съжаление съм на 30
3. писах че съм финансово независима само защото ме попитаха как ще го гледам детето.
4. не, не е беден - нормален човек, като мен
5. Обичам го - това автоматично означава че не го използвам само за донор.

Хора, наясно съм че мислите ми се въртят в извратена посока.... не съм очаквала изобщо да ми ръкопляскате - иначе нямаше да пиша анонимно.

Основната причина е в мен - незнам какво ми става но само като си помисля за съвместно съжителство или брак ми причернява и откачам - започват някакви истински физически признаци на задушаване, все едно някой ме стиска за гърлото. Аз знам причината да саботирам живота си - имах родители които докато навърших 15 ме подмятаха по домовете на бабите и после съвсем ме забравиха ... предполагам че оттам съм се стресирала жестоко, незнам ...
Иначе идеята да не му кажа предварително е че той няма никога да се съгласи на моите условия - тоест ако заявя че искам така и така, просто той ще взима мерки това да не се случи по моя начин.

# 58
  • Мнения: X
Дори и да му кажеш,когато си в 4 месец,примерно,той пак ще държи на своето...тогава как ще го отблъскваш?!
Честно,според мен дори на 22 не си,разсъждаваш като 15 годишна ученичка...която иска маркови дънки,ама ако може мама и татко да не разберат колко струват...глупаво е ,както и да го погледнеш...Предполага се ,че на 30 години човек е вече осъзнат и поне малко социално възпитан...

# 59
  • Мнения: 2 751
Според мен трябва да постигнете някакъв компромис с твоя човек. Не да е неговото или твоето...да измислите общо решение и да си направите бебе.
Дори да забременееш, няма как да не му кажеш. Тогава ще е същото, ще ти постави същите ултиматуми и, ако го загубиш (понеже го обичаш), ще си още по-огорчена.
Аз мразя лъжата. Готова съм всичко да приема в брака, но не и ако ме лъжат  Peace
Ако започнеш нещо с този човек, не започвай с лъжа.  Peace Все някой ден може да разбере и тогава кофти.
В живота постоянно се правят компромиси, така че смятам, че един от двама ви трябва да направи такъв  Peace

Общи условия

Активация на акаунт