Епилепсия - тема 5

  • 38 316
  • 459
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 040
Момичета наистина няма внос на радедорм и никой не знае докога няма да има днес обиколих нашия град целия и никаде няма едвам с връзки намерих за два месеца,защото бях много настоятелна пред аптекарката и тя ме направи на две стотинки но премълчах защото тя си беше права за нея си аз за мен а и много ни помага но и тя си пази гърба стиснах зъби и нищо не казах.Бебоче сажалявамче не мога да ти помогна дано намериш миличка успех Peace

# 16
  • Мнения: 249
Здравейте!
tedka*
Доколкото знам от моя позната тия дни е ходила на консултация при доц.Божинова и си е в България дори ги е приела в отделението за изследвания.
bebo4e по повод радедорм преди половин година и на мен в аптеката ми казваха нещо подобно но са ми го докарвали ,да се надяваме да има внос че и ние сме останали с 1/2 блистер и трябва да ходим за рецепта.честно казано не ми се среща с личната лекарка на Кевин че постоянно ме кара да го имунизираме newsm61Вие в момента много ли се нуждаете за лекарството.

# 17
  • Мнения: 204
Момичета наистина няма внос на радедорм и никой не знае докога няма да има
Това прилича на нова заигравка на великата ни Здравна каса. За съжаление, къса нервите на много от нас, а онези нехаят... Дано бързо се оправи проблема! Дечицата имат нужда от спокойни майки. Късмет!

П.С. Ако наистина не намерите лекарството и ако се купува на свободно, може да проверя в нашия град дали се намира. Ако се отпуска само с протокол, тогава е невъзможно, защото има райониране и няма да мога да помогна.

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 16:53 от plamak

# 18
  • Мнения: 1 040
Благодаря Пламак за подкрепата радедорм се издава с зелена рецепта,защото е наркотично вещество преспивателно доколкото знам на свободно не може да се вземе и е месец за месецза сега съм спокойна защото нашата аптекарка ще ни садейства и за 5-6 месеца ще имам но не иска да ми ги дава наведнъж защото ако и направят проверка изгаря и ми каза:Колкото и да настояваш и да се тръшкаш нама да ти дам!
И при нея ще стояват и всеки месец ще ми дава необходимото за сега ми даде за два месеца,абе ква да кажа много съм и благодарна!Успех момичета дано намерите Peace

# 19
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Момичета,чета ви и немога да повярвам......как може да живеем в такава дьржава? Как може да покрият и спрьт внасянето на лекарство,което мн добре знаят в какви случай се използва.Това не е аналгин за да го замениШ с неЩо друго.....просто  немога да го проумея. Ако не мислят за друго ,то поне за здравето на децата ни да се сеЩат....няма оправия тази наШа Бьлгария smile3515
Искрено ви сьчувствам ,но един ден и аз Ще сьм в сьЩото положение като вас. Само сьжалявам ,че немога да помогна,само мога да ви пожеля успех и да не губите кураШ. Малко ни е другото ,че всеки месец да треперите дали Ще може да си добавите медикаментите.

# 20
  • Мнения: 3 540
Teдка ,засега няма промяна на медикаментите в лекарствения списък,най-рано промяната може да е от 1ви февруари!
Покрай проблемите на Нели се наложи да звънкам в РЗОК и от там ми дадоха и това инфо. Понеже питах за тяхния протокол,ми казаха че за това лекарство -депакина ,няма причина да се назначават нови изследвания ,щом епикризата им от Унивирситетска Болница е от 2 седмици!
И друго ,което ме учуди ,че засега са спрени заверката на протоколи за скъпоструващите лекарства!Дано наистина от 1ви февруари нещата се наредят! newsm78

# 21
  • Мнения: 209
Момичета мисля да пускам писмо да здр каса защото ми писна дайте съвет да го пускам ли или е прекалено Thinking ето го
Здравейте,
Извинявам се ако писмото ми стане много дълго ,но ми писна от отношението на лекарите.
1. Сина ми е с диагноза Епилепсия поставена от детски невролог от Университетска болница грВарна.Трябваше невролог от нашия град да издаде протокола за Депакин. Невроложката при която отидох отказа категорично да го изпише, на въпроса защо ми отговори, че просто няма да го напише, без повече обяснения за причината.Та въпроса ми е има ли право да отказва да издаде протокол?
2 .Следващия лекар при когото отидох пък реши да прави всички изследвания на ново. Изследване на кръвта ЕЕГ и консултация с психиатър.При положение, че последните изследвания са от преди 2 седмици.Направих консултация със служител на здр каса и се оказа, че никъде няма такова условие за издаване на протокол.Психиатърката при която отидохме го е преглеждала преди около 2 месеца, сега реши, че трябва да мине на ТЕЛК и да му прави някакви изследвания при положение, че предния път установи, че детето е добре и няма психични проблеми. Естественно аз откзазах защото детето ми не е опитно зайче и се развива добре за възраста си.Това за ТЕЛК било защото така детето щяло да получава двойни детски.Преди време имахме поставена диагноза Астма и лекаря ми каза, че детето няма астма ,но така ще получавам повече пари на месец а и той щял да вземе пари защото е открил астматикИсках да подам оплакване в здр каса ,но ми казаха че няяма смисъл защото не мога да го докажа.Ужасно е лекари да си играят така със здравето на децата ни.

# 22
  • Мнения: 204
Мила, nellito, не е прекалено, но няма да свърши работа  Sad Вярваме ти тук! Ще повярват и в ЗК, но нищо няма да направят  #2gunfire, защото както казваш не може да се докаже  #Cussing out Затова, ако още нямате издаден протокол за лекарството, тръгвай и търси лекар-невролог или какъвто може да го стори (по едно време можеше и педиатрите да диспансеризират за епилепсия)! Може да споделиш проблема си в РЗОК и да поискаш препоръка. Няма гаранция, че ще ти съдействат, но ако отидеш нападателна и афектирана, шансовете ти намаляват. По-добре се покажи отчаяна и в безизходица. Wink Преди 3 години съм била в такъв шах и какво- получих от служители на РЗОК разбиране (уцелих майка на дете с проблем!), съчувствие и препоръката цитирам "Намерете лекар и го натиснете да ви направи протокола!Ние никого не можем да принудим!" На излизане оттам имах нова формулировка на задачата: щом те не могат да накарат никого, как аз да го направя? Все пак успях! Вярвам, че ще успееш и ти!!! Peace Само че на тая географска ширина е така- трудно и абсурдно!  Sick
Колкото до други предложения, като на споменатия в поста ти лекар, внимавай с какво се съгласяваш, то ест като печелим какво губим? Понякога за целите на ТЕЛК-резултата може да пишат малко по-чести пристъпи, ама чак пък и астма (или друго заболяване) това, според мен, е прекалено.
Аз изписах повече и от теб, но беше добронамерено, дано съм ти помогнала в дилемата! Ти си решавай какво ще предприемеш!

# 23
  • Мнения: 3 540
Нели,ако го мислиш наистина това писмо,сподели случая с представителката ни за Търговище! Peace

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 19:47 от Vanq 66

# 24
  • Мнения: 209
Взех протокола и лекарствата даже, но не мога да се примиря, че си позволяват така да си играят с хората и с децата най вече. психиатърката иска да го диспансеризира да си попълни бройките  #Cussing outНяма да го водя нито на ЕЕГ нито при нея повече пък каквото стане най много да спрат депакинна ще си го купувам не е болка за умиране но няма да позволя да си играят с детето ми.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 20:04 от nellito

# 25
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Момичета за съжаление цялата ни държава е такава.Уж здлавеопазването ни е безплатно,а се плаща за всичко.Най -много се ядосва човек когато се отнася до децата ни.nelito  хубаво е ,че си успяла да си вземеш протокола и лекарствата въпреки всичко.

# 26
  • Мнения: 48
На нас Христова също ни изписа Радедорм през август.Когато отидох в аптеката и на мен ми казаха,че спират вноса и че нямат.Аз така и не започнах да го давам.Караме на Диазепам от време на време.Ние също сме на конвулекс(депакин)и си го купувам.Той и без това е само частично заплатен от здравната каса,така че не ми се разправяше и реших да си го купувам.

# 27
  • Мнения: 1 040
Здравейте незнам за вас но на мен ми е важен радедорма,защото комбинацията конвулекс,топамакс и радедорм ни спаси от проклетите пристъпи.Тинче защо не си пробвала с радедорм може да има ефект,аз всичкко пробвам за което чуя разбира се след като се консултирам и обсадим с нашия невролог д-р Литвиненко.Нели радвам се че след толкова разправии от изкукалите доктори вече си взела протокол,дано занапред нямаш проблем успех Peace

# 28
здравейте
понеже често чета тук и често изниква въпроса дали нашите деца ще се излекуват реших да ви напиша ,че в малкия град ,в който живея имам два нагледни случая на деца ,които вече не пият лекарства и не правят пристъпи.едното ги е пило близо осем години, а другото -три години.не се хващам за сламка ,но това все пак е искрица надежда,че е възможно.

# 29
  • Мнения: 204
Възможно е! Дай боже всекиму!

Общи условия

Активация на акаунт