Защо се върти бебе и спи неспокойно? Нощно кърмене?

  • 23 040
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 356
Здравей нашата слюнка се увеличи чакв края на 3-тия месец, но знам че при бебенцата с диагоза рефлукс отделят доста повече слюнка. Понеже ние отдавна се борим с тази диагноза, мога да те успокоя да не се притесняваш, ако бебчо наддава добре. При нас проблема с кърменето (той се дърпа от втория месец от гърдата, засуква и веднага я пуска, вследствие на което се хранимсамо заспали) не знам дали не дойде и от често повръщане след ядене на което той се дразнеше. По време на ядене му се качваше кърма в гърлото и като го вдигна да се оригне се оригва но после не иска да засуче. Така сме и до днес, но не се притеснявай, надявам се при вас да не се появи подобен проблем. А иначе бяха ни предписали по една лъжичка оризова каша да сгъстява кърмата преди кърмене и Мотилиум, но мога да ти кажа от опит, че нямаше полза (освен известно време с оризовата каша) и не ти ги препоръчвам. Аз отдавна ги спрях. Не се притеснявай, мисля че постепено нещата се оправят и израстват. По важно е да внимаваш с къменето че ние сега имаме голям проблем. Вчера съм му мерила памперсите - не знам как ти се струват - 450 гр. за денонощие тежат - не е ли малко? Опитвам се възможно най-често да го кърмя, но при него понякога е във вреда и рефлукса се връща като прекаля.

# 16
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Здравей Мария, за кърменето не съм голям специалист, макар че кърмя, но ми хрумна щом бебето не иска да суче може да изцеждаш и да му даваш с капкомер или с чашка. Зарежи тези биберони, че децата съ объркват. Вярно, че тази работа с цеденето е голяма хамалогия, но така може да се поуспокоиш, че му даваш достатъчно кърма. Давай му да суче колкото иска и после поизцеди малко и го дохрани. Знам, че много мами така правят и е много трудоемко, но...това работим в момента  Laughing За памперсите 450 гр. в денонощие нямам представа много или малко е, но все пак ако бебето изпива 700-800 мл на денонощие все нещо трябва и в него да остане. Не може всичко да изпишка. Дали наддава - само тегленето му е майката. Моята дъщеря също качи 1500 гр. първия месец, но сега видимо спря да "дебелее" така интензивно. Смятам, че ще сме в същата схема като тебе.
Един въпрос - при рефлукс бебето чисто мляко ли повръща или пресечено (такова дето е престояло в коремчето)?

# 17
  • Мнения: 356
Може да повръща и чисто и пресечено. Пресеченото означава че е било в стомаха, защото там киселината веднага го пресича. Колкото до изцеждането от самото начало не мога да изцедя и 50 мл. а видимо изпиваме повече, така че това не е вариант. Но ще продължавам борбата с кърменето - докарах до 5 месеца, ще се справя. Благодаря за подкрепата и не се притеснявай за рефлукса. Израства се. Не се шашкай като повръшате, почти не може да се избегне, ако искаш вдигни матрачето на 30-45 градуса.

# 18
Здравейте и от мен!моето бебе е на 5 месеца и 13 дни,от както се е родил не спи нощем!от месец,месец и половина е ужас!ляга към 20;30 и към 24/01 4аса започжа да се буди на жсеки 30,40 мин,с плач-мрънкане и така до сутринта(6/6;30)!през деня също не спи по много по 30/40 мин,два пъти максимум 3!нощем вече не се храним!сутрин хапва АМ после плодово пюре,после зеленчуково,каша и после АМ с PLASMON!моля ако някои има идея как да се справя със спането нощем нека да кайе,че то и той няма така здрав и пълноценен сън!  newsm78

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ели-иво, а вие кърмите ли се изобщо? Ако не - по-добре попитай в другия подфорум.

# 20
  • Мнения: 1 770
Когато Никола започне да се върти насън и да става неспокоен (издава едни типични звуци) го кърмя и заспива. Залъгалка никога не е искал. А колкото до нощното хранене, едва напоследък ги разреди - подчертавам "разреди", а не премахна. Ако искаш да кърмиш по-дълго, нощното кърмене си е необходимо условие  Peace

Общи условия

Активация на акаунт