Носенето на ръце?!

  • 8 473
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 312
Използвай слинг.
Може и период да е.
Моята щерка като бебе също е разнасяна много на ръце.

# 16
  • Pb
  • Мнения: 1 183
В реда на нещата е да иска да е в теб. Най-доброто решение е да го носиш в слинг. Ще имаш едно спокойно и доволно бебе, а ти ще може да свършиш нещичко. Друго, което съм правила е да слагам сина ми в кошницата и така да може да наблюдава какво правя, но това вече като беше на 3-4 м. Иначе като новороден - на ръце, в слинг, в кенгуру.
Успех!

# 17
  • Мнения: 6 713
Значи ние сме на 9 месеца и е същото положение, което описваш и ти. Не може да седи сама в стая, няма такъв вариант. Вече я носа навсякъде с мен, например слагам я в проходилката и отиваме и двете в банята. В столчето седи за малко, докато готвим нещо в кухнята. Няма мърдане. И аз се притесних защо е такова детенце, ама явно е нормално. Има и по-чувствителни дечица.
Сега я чакам да проходи, поне ще е по-лесно да ходим тук и там, че сега само разнасям столове, кошари, проходилка Laughing Laughing Laughing

# 18
  • Мнения: 5 940
Най-важната ти работа на този етап,  е да си гледаш детето. Бебето просто иска близост, най-нормалното нещо за новородено.
Взем си слинг.

# 19
  • Мнения: 489
 Няма как да се разглези, децата имат нужда от близост в определени периоди и трябва да ги гушкаме.

# 20
  • Мнения: 800
Знам, че е много трудно, ама  .... търпение. Бебчето има нужда от това. Дъщеря ми така заспиваше до 1г., а пък синът ми не искаше въобще да го нася ... Децата са различни и трябва да има даваме това, от което имат нужда. Сами в стаята не съм ги оставял докато бяха будни като малки, а навсякъде с мен - има начини, момичатата са ти казали повечето. Успех и търпение

# 21
  • София
  • Мнения: 537
здравей, мойта дъщеря е почти на 6 месеца, но до преди месец заспиваше само на ръце , а на всичкото отгоре като я оставех на леглото и веднага се събуждаше... и аз по цял ден неможех да ида до тоалетната  Embarassed .от 1 месец обаче не иска да я нося хич, стана някакво чудо  newsm78 . Имай търпение ще премине всичко и здрави нерви миличка... много ти съчувствам.  bouquet

# 22
  • Мнения: 306
благодаря ви много, момичета! за съветите и за подкрепата!   bouquet

# 23
  • Мнения: 85
Ние имаме същия проблем.До скоро постоянно я носех и вършех всичко с нея на ръце.Сега я оставам в
 шезлонга като аз съм в стаята с нея и си върша работата и и говоря през това време  тя поплаква и спира след малко

# 24
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
А пробвала ли си да го кърмиш, като ревне?
Близостта за толкова малко бебе често значи и храна.
Не бой се това не е глезене. Първо иска да усеща възрастен, за да е защитено, второ, може да му е по-леко на корема, като го гушкаш, щото сте на възраст за колики, и може и да е гладно.
Глезене е когато 3 годишно дете се тръшка в магазина и вика Купииииииииииии единакво си! макар че у дома има няколко такива...

# 25
  • Мнения: 306
firebird , пробвала съм. понякога иска, понякога- не. ей сега например плака много, още не беше дошъл часът ни за кърмене (колкото и да е условно това, защото не съм особено стриктна) ама половин час по- рано реших да я накърмя. сука не повече от пет минути и заспа,ама така, че изобщо не можах да я събудя. и съм сигурна, че след малко ще се събуди и ще е гладна. и тогава какво да правя? а на поискване ме е малко страх да я кърмя, да не преяде и да започне да повръща...

# 26
  • Мнения: 236
Майчета, помагайте. Научи се само на ръце да стои, сам да я носим, да я разхождаме из апартамента и... сега не може за минутка да стои в кошарата или в коша. Голям рев... Не може да не сте се сблъсквали с тоя проблем. Не ме разбирайте погрешно- обичам си детето, искам да сия гушкам, но никаква работа не мога да си свърша, до тоалетната дето се вика не мога да ида. Пък си мисля, че и после като вземем да излизаме навън, тя и в количката няма да иска да стои. Та затова...Помощ  Laughing
Все едно виждам себе си!ние сме по съ6тия на4ин-като ревне ,само да има мир и ти6ина,и айде на ръце,но тя иска не само това,а и постоянно разхождане насам -натам.На 4.5 мес е,надявам се с времето не6тата да се оправят.И на мен ми харесва да я гу6кам,но наистина не може6 да свър6и6 по4ти ни6то,освен в малкото време в което спи.Само търпение-това е на4ина според мен.
И ние сме абсолютно по същия начин. 1 към 1 ooooh! Ние пък сме на 5 месеца и 10-тина дни, а откакто се е родила все се надявам да се кротне... но надеждите не се оправдават. Просто дечицата ни са такива - по-нервни, неспокойни, искащи цялото ни внимание! Почти съм се примирила с идеята, че ще си е такава винаги Hug Но пък затова си ги обичаме толкова - и за хубавото, и за не чак толкова хубавото в тях, наши са си newsm53

# 27
  • Мнения: 249
firebird , пробвала съм. понякога иска, понякога- не. ей сега например плака много, още не беше дошъл часът ни за кърмене (колкото и да е условно това, защото не съм особено стриктна) ама половин час по- рано реших да я накърмя. сука не повече от пет минути и заспа,ама така, че изобщо не можах да я събудя. и съм сигурна, че след малко ще се събуди и ще е гладна. и тогава какво да правя? а на поискване ме е малко страх да я кърмя, да не преяде и да започне да повръща...
Някъде на тази възраст и мойта буба правеше така, но само вечер. Не се притеснявай, че ще преяде, те бебчетата си знаят колко им е нужно. Тереза от раждането още ядеше за 5 мин, много рядко се задържаше повече. Хранех я на поискване. Случвало се е и през половин час да яде.

# 28
  • Мнения: 991
Слинг или кенгуру. Когато расте естествено малко по малко вниманието му ще се ангажира с игри и ще се откаже постепенно от носенето.

# 29
  • Мнения: 3 092
Винаги съм била за носенето на бебето, даже понякога съм се питала - носих  ли я достатъчно .
Бебето ти е малко и сигурно се чудиш кога ще свърши всичко това ...и аз така си мислех и се питах изморена от неспане и грижи.
Честно казано ми се струваше безкрайно .
Е , свършва се .
Сега , когато се прибирам вечер копнея да я гушкам и знам че скоро и това ще спре - ще има други интересни игри , малки приятели ... не не искам да пропусна тези моменти на близост - а ти ? 

Общи условия

Активация на акаунт