Носенето на ръце?!

  • 8 496
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 817
Това май си го диктува детето.Първото ми дете беше свикнало на ръце и си виках,че ако имам второ няма да е така,но уви....Няма да го оставя да се дере.Докато поотраснат така ще е.Не си само ти ако това ще те успокои.

Подкрепям. много правилно. Не ние ги учим, а детето ни учи. И аз така си бях казала след първия ревльо"Никога няма да допусна това", но не се получи. Положението беше много по-сериозно с втория ми син.постоянно реве, ако го оставя.
Така, че вече никога не казвам никога. Naughty

# 76
  • Мнения: 45
Явно аз съм случила на кротко бебе! Никога съм нямала такъв проблем и не мога да дам адекватен съвет, но от приятелки знам, че се е израствало....., когато започнело само да си играе, да се забавлява ..... Rolling Eyes. Успех от все сърце желая! Peace

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Единственото, което успях да  избегна в бебешкият период е да не се носим на ръце. Имах ревливо бебе, но не съм си и помисляла да я разнасям на ръце.

# 78
  • София
  • Мнения: 98
Извинявай,не съм погледнала какво са написали другите майки преди мен,затова няма да обобщавам.Само ще ти кажа какво се случи при мен и детето ми: не слезе от ръцете ми до към 1г. и 3 м. Момче е,тежеше си,а и работата около него трябваше да ви върви...,а като по-малък и  кенгуро не понасяше!Ръцете ми буквално стигаха до земята:) Обаче в един пекрасен момент спрях да го нося и го отклонявах когато искаше...Е,сега и да искам да го нося-не ми дава:)

# 79
  • Мнения: 991
Установих че, бебето може да заспива и само като го сложа в леглото му.

Аз пък установих, че моето не може... Confused Върти се търка очички, докато станат съвсем червени, мята се, почва да плаче и после ми костваше 3 пъти повече време да я приспя. Затова си я приспивах на ръце - не съм я носила, люшках я в люлеещото се кресло. Изобщо не съжалявам - времето, когато детето е мъничко и има нужда от такава близост е толкова малко, а тия часове ще си ги спомням цял живот.

# 80
  • Мнения: 3 453
Шезлонга е чудесен вариант Peace

# 81
  • Плевен
  • Мнения: 239
И аз я носих много на ръце,обаче казват че до 6м. бебе не може да се разглези и да привикне. Не знам. Не понасям да реве и тъй като то си иска да бъде гушкано си я нося. Като се изморя много я разкарвам със слинг.Даже заспива там. Удобно е.Пробвай.

# 82
  • Мнения: 4 555
Затова си я приспивах на ръце - не съм я носила, люшках я в люлеещото се кресло. Изобщо не съжалявам - времето, когато детето е мъничко и има нужда от такава близост е толкова малко, а тия часове ще си ги спомням цял живот.
newsm10 smile3501

И аз така.

# 83
  • Мнения: 292
времето, когато детето е мъничко и има нужда от такава близост е толкова малко, а тия часове ще си ги спомням цял живот.

И аз бях така. Докато беше малка си я носих аз на ръце. По точно аз я взимах, не че тя искаше и е плакала, а по мое желание. Не съм съгласна с това че децата свикват. Особенно когато са толкова малки. Те горките незнаят на кои свят се намират, пък камо ли да привикват към дадено нещо.
Спокойно, това ще го израстете. И да , шезлонга и количката и слинга и столчето за кола, всичко това е много добър вариант.
И да поплаче малко, колкото да отидеш до тоалетната ....... нищо няма да му стане. Най много да му се отпушат беблите дробчета. Гушкай си бебето и му се радвай, че след време ще търсим това, но за жалост тогава децата няма да искат   bouquet

# 84
  • Plovdiv
  • Мнения: 587
И аз мисля, че е още мъничко за "пристрастяване" Laughing, всичко зависи от детето. Надявам се, че ще се успокои положението при вас. Можеш да пробваш съвсем целенасочено да го отделяш от себе си, пък то ще се види дали е възможно. Hug Шезлонг, слинг, даже и количката. Предполагам, че иска да те усеща и вижда.

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 14:57 от N i y a

# 85
oh, tova s noseneto si e golqmo breme. moqt sin e na 5 meseca i go raznasqm o6te ot wtoriq. problema mislq, 4e doide ot babite, za6toto vupreki ukorite mi samo da propla4e i hukvaha da go nosqt. kolko prikazki izprikazvah, ama bez rezultat. taka svikna s noseneto, 4e i za minuta ne stoi legnal. ne moga nito da se naqm, nito da otida do toaletna, da se izkupq puk suvsem. ako nqma nikoi pokrai men napravo sum zagubena... ako go ostavq legnal reve do pulno izto6tenie, po4ervenqva, ne mu stiga vuzduh, 4ak vse edno 6te se zadu6i. i sus zaspivaneto ima problem. zaspiva na ruce, no izpraven sled rev okolo 4as. nqma zna4enie dali 6te e zaspivane prez denq ili ve4er. reve ta se kusa.
molq vi, ako imate nqkakuv suvet, pomognete mi. ostanah bez ruce i bez krust. blagodarq

# 86
  • Мнения: 37
Ох , ние се справихме с това  Whistling
По съвет на педиатъра оставихме беба да поплаче (беше на 4 месеца и колики очевадно вече нямаше) . След 1 ден изпълнен с доста плач тя разбра за какво иде реч .На втория ми се струва ,че почти  не е плакала и до днес я оставям да играе в леглото й .Вика 5-6 минути и заспива  Laughing

# 87
  • Мнения: 89
Според мен на 43 дни бебе не си го свикнала ти да е на ръце. Просто бебо има нужда от гушкане, да се чувства сигурен до мама. Моя бебо е на два месеца и половина и го разнасям навсякъде с кенгуруто. Хем си върша работа хем му е интересно и на него. Може да опиташ да го разнасяш със шезлонга из стаите заедно с тебе и да си общуваш с него докато вършиш разни неща - да му говориш, да му показваш какво правиш. При моя син действа.
Успех  Hug

# 88
  • Мнения: 153
Аз съм за носенето на ръце. Според мен така се успокояват. breastfeeding

# 89
  • Мнения: 27 524
Не съм носила никога. При колики и плач - гушвах и лягах или сядах. Но да дундуркам, да нося и разнасям и да оставам без време за тоалетна, баня или без кръст от умора - как не  Stop Всичко си има граници. Затова отначало си имах правила и си ги спазвах. Като те не са равнозначни на бездушие или пренебрежение на бебето. Но бабешките разнасяния и друскания с часове на бебетата - не  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт