Допълнителни ваксини

  • 6 306
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Да, слагахме Превенар и Ротарикс

# 16
  • Мнения: 2 111
Гласувах с 4 опция.На този етап мисля,че са достатъчни.Евентуално ако боледува често след като тръгне на градина може да помисля за Превенар.

# 17
Здравейте мами!
Гласувах само с опцията за Преванар. Със сигурност ще поставя и ваксина Ротарикс и Хепатит А (ако бъркам вида хепатит, пояснявам, че става въпрос за хепатита, който се хваща от мръсотия и не ваксинират децата).
Друга ваксина, която съм поставяла е Пентаксин, която включва вирусен менингит, вирусна пневмония.
И съм поставила ваксина за менингококов менингит.
Това мисля, че е по английския имунизационен календар.
Тъй като съм била свидетел на това как се изготвя Имунизациония календар на БГ и съм слушала доводите за и против дадена ваксина, определено смятам, че трябва да следвам някой чужд календар.



 

# 18
  • Хасково
  • Мнения: 995
Цитат
И съм поставила ваксина за менингококов менингит.
Как се казва тази ваксина?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 555
Ще сложа Превенар, даже съм я поръчала и утре трябва да я взема. За Ротарикса разбрах късно и вече няма смисъл да слагам. Пък и при него са по-противоречиви мненията.

Иска ми се да сложа и ваксина против варицела малко преди малката да тръгне на ДГ, но за съжаление още не се внася в БГ. Sad

# 20
  • Мнения: 3 116
Живеем отскоро в Австралия. Тук освен тези от БГ имунизационен календар задължителни ваксини са:
Преванар;
ActHIB;
Ротарикс;
Варицела;
Менингококи.

Бих ги сложила всичките.

Иначе за пневмококите откакто Мая тръгна на ясла преди 2 години почти при всеки по-тежък вирус ги изолират в гърления секрет. Така че Преванар се надявам че ще помогне. Ще й го слагат на 21 март.

# 21
  • Мнения: 5 393
Не, не сме слагали допълнителни ваксини, само тези по имунизационния календар. Смятам, че са достатъчни.

# 22
  • Мнения: 9 483
За съжаление се оказва, че не са достатъчни...иначе ето това нямаше да се случи:
http://dnes.dir.bg/2009/03/06/news4097896.html
...за съжаление с всяка година се увеличава броя на разболелите се и починали деца Sad-мерки не се взимат.
------------------------
Има и ваксини за варицелата/ritka е писала/
, но в БГ дори не са узаконени, а в "нормалните" държави са в задължителния им.календар-или иначе казано-са поети от държавата.

# 23
  • Мнения: 4 414
в "нормалните" държави са в задължителния им.календар-или иначе казано-са поети от държавата.[/color]
само да уточня, че в нормалните държави няма задължителен календар - препоръчителен е! иначе, не на всякъде ваксината срещу варицела се поема от касата. моето лично мнение за тази точно ваксина е, че е абсолютно безсмислена.

# 24
  • Мнения: 4 753
Не слагам никакви ваксини на детето си... Не бих му причинила такова нещо умишлено...

# 25
  • Мнения: 541
в "нормалните" държави са в задължителния им.календар-или иначе казано-са поети от държавата.[/color]
само да уточня, че в нормалните държави няма задължителен календар - препоръчителен е! иначе, не на всякъде ваксината срещу варицела се поема от касата. моето лично мнение за тази точно ваксина е, че е абсолютно безсмислена.

100% съгласна

Мисля че ваксинити от имунизационния календар на България са предостатъчни.
Трябва и тук да се напрявят препоръчителни, а не задължителни както сега.

# 26
  • Мнения: 2 908
Сложила съм само задължителните ваксини,но въобще не смятам,че са достатъчни-смятам,че някои от тях са излишни,а на тяхно място определено Превенар може да бъде включен-дъщеря ми откакто тръгна на ясла е постоянен носител на стрептокок пневмоние-до тогава не беше боледувала дори веднъж,за 4 месеца направи две ангини,една гнойна и пневмония.В момента е с постоянни задни секрети и жълти сополи-изкапах какви ли не антибиотични капки и антибиотици по антибиограми-не се махат-ами трябва си ваксина-само майките,дето си патят го казват-другите си мислят,че ваксините са достатъчни,ама да им опре до дупетата викам....

# 27
  • Мнения: 405
Не слагам никакви ваксини на детето си... Не бих му причинила такова нещо умишлено...
Подкрепям с две ръце! Peace

# 28
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Тази анкета за каква представителност претендира? Всъщност, каквато и да е, няма да е различна от всички данни, ползвани в подкрепа на пропагандата за ваксиниране. Защото не е пълна! Защото отговорите за формулирани тенденциозно. Защото липсва отговор "Не, не ваксинирам изобщо детето си!". Хайде бройте, ако искате, естествено, още една майка, която няма да позволи да вкарват в организма на детето й коктейл от отрови.
Отговор на въпроса от анкетата: НИКАКВИ ВАКСИНИ!

# 29
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Не слагам никакви ваксини на детето си... Не бих му причинила такова нещо умишлено...
newsm10 newsm10
в "нормалните" държави са в задължителния им.календар-или иначе казано-са поети от държавата.[/color]
само да уточня, че в нормалните държави няма задължителен календар - препоръчителен е! иначе, не на всякъде ваксината срещу варицела се поема от касата. моето лично мнение за тази точно ваксина е, че е абсолютно безсмислена.
newsm10
НЕ слагам ваксини и няма и да слагам, независимо от агитката която тече!

Общи условия

Активация на акаунт