Неродено бебе умря. Лекарите не уточнили термина......

  • 6 854
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 240
знаете ли кое е най-лошото от всичко?
че се га се дрънка и се пише и се вдига шум и възмущение се изказва и чудеса, а точно след 1 седмица хората няма да си спомнят за това.
и така, до следващия път. и до следващия.
къса е паметта на този загубен народ, за това ни се случват такива ужасии...

# 76
  • София
  • Мнения: 12 560
Жалкото е, че това тъжно нещо се е случило и е поредната медийна клюка, която дава повод да се почесват клавиатурите в Клюкарника.

Жалкото е, че възприемаш случилото се като медийна клюка. Първо изобщо не е клюка, защото се е случило, а както всички знаем клюките са нещо, което не е потвърдено и второ грешките на Скочев са минимум 8. Поне толкова ми изброи моята гинеколожка, като й изчетох обясненията на този лекар.
Съгласна съм, че не трябва да се зачерква цялата болница, но като че ли много станаха грешките там. И твърде начесто. От смъртта на 23-годишната Диана Стефанова е минал само месец.
Пострадалата вчера майка е останала без матка, защото по време на секциото е срязан основен кръвоносен съд и тя получа масивен кръвоизлив. Ако това не е лекарска грешка, здраве му кажи.
Жалко е и поведението на Скочев, който тръгна да обяснява на събралите се на пресконферецията журналисти как виновна е жената, защото имала аборт и матката не й била заздравяла. Аз не съм лекар, но веднага бих го попитала, ако това е истина как тази жена ще износи бебе с тегло 3700? Една невъзстановена матка би изхвърлила плода много по-рано.

# 77
  • Мнения: 17 414
Какво общо има смъртта на Диана? Нана, в темата за нея обясняваш що е то ДИК и как се стига до него. Тук пишеш, че лекарите са я уморили...

# 78
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
знаете ли кое е най-лошото от всичко?
че се га се дрънка и се пише и се вдига шум и възмущение се изказва и чудеса, а точно след 1 седмица хората няма да си спомнят за това.
и така, до следващия път. и до следващия.
къса е паметта на този загубен народ, за това ни се случват такива ужасии...
Напротив - сигурна съм, че първо много майки и бъдещи родилки вече имат едно на ум и може би ще предпочетат друга болница и второ - ще се постараят да се информират по-добре за евентуалните усложнения и ситуации, в които биха могли да попаднат.
Ще изискват повече от лекарите, ще следят поведението им под лупа.
Аз заради подобни случаи много внимавам, когато предписват на мен или децата ми някакви манипулации. Разчитам на лекари, на които имам доверие.

# 79
  • Мнения: 17 414
Във Варна няма десет болници, а само 3. И в трите има смъртни случаи. Е, и? Да раждаме вкъщи, предлагам аз. Вие кажете кой ще е виновен при евентуални усложнения или фатален изход.

# 80
  • София
  • Мнения: 12 560
Какво общо има смъртта на Диана? Нана, в темата за нея обясняваш що е то ДИК и как се стига до него. Тук пишеш, че лекарите са я уморили...

Общото е разследването за лекарска грешка, което все още продължава и не е прекратено и след излизането на резултатите от аутопсията. ДИК-синдромът е състояние, което в 90 процента от случаите не може да бъде овладяно, но въпросът е какво е предизвикало кръвоизливът, довел до ДИК?
И да, напълно съм съгласна, че има смъртни случаи навсякъде, но нещо последните години тези в МБАЛ Света Анна много зачестиха.

# 81
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
За мен си е медийна клюка, защото се е случило нещо лошо и медиите го подхващат, а народът е жаден за глад и зрелища, не го приемам лично или го приемай както искаш  Tired. Защо не се пише за хубавите неща, защо не се пише за това какво е направил за много жени доктор Скочев, колко бебета е спасил и защо е завеждащ отделение, защото не си ли звезда или не си ли пострадал от нещо, кой го интересува какво се е случило с теб.

Мен лично доктор Скочев ме спаси с прееклампсията, но както и да е...

И е права Дренка, болниците са 3 и в 3-те има трагични случаи, предполагам, че във всяка болница има неприятни инциденти, което е тъжно, но такива неща се случват за съжаление.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 840
Клонке, убедена си, но не звучиш убедително. Съжалявам за това, което се е случило на теб, и на останалите в подобни ситуации. Несериозно е да твърдиш, че нещастието се е случило, защото не е платила.  

На мен, слава богу, не ми се е случвало нищо, за което да съжалявам. Един-единствен път съм влизала в болница като пациент - за да родя - и бях предоволна. Отношението към мен беше изрядно до съвършенство. Професионалното изпълнение беше достойно за учебник. Доволна, благодарна и щастлива съм, че можах да родя детето си живо и здраво, макар да исках нормално раждане. Благодаря на бога, че моят лекар ме прие извън времето за преглед само защото АЗ настоявах, макар вероятно да съм изглеждала просто истерична. Благодаря за това, че ми направи секцио на сутринта, въпреки термина и така спаси детето ми. Благодаря и на себе си, и характера си, че не се поддадох на внушението, че съм една изнервена бременна, която няма търпение да роди и всичко е наред, а настоявах, че нещо не е нормално.

Още навремето, в дира, а и тук, когато бяхме няколко души, съм споделяла колко добре минаха при мен нещата и колко съм доволна.

Относно плащането - не казвам, че трагедията се е случила, защото жената не е платила. Напротив, казах, че според мен е лекарска грешка, некомпетентност и немърливост. И подчертах, че ако евентуално си е плащала, са щели да й обърнат внимание поне, а не да я мотаят, докато плодът умре.

Относно мен, държа да кажа, че моят лекар не ми поиска пари!!! Радвах се на компетентност и грижи, защото бях НЕГОВА пациентка. А парите си ги дадох при изписването и то доброволно, той даже се дърпаше, което си е някакъв ритуал. И да не бях платила, пак щяха да стоят така нещата, щото бях с препоръки и т.н. колкото и нелепо да звучи.

Моят случай не е от значение, а изводите, които си направих. Именно въз основа на тези изводи съм изказала своето предположение по случая.

Ако в България не си "специален" пациент или не си плащаш, най-добре е да не се разболяваш изобщо. А ако си такава родилка, единственият ти шанс е да родиш като по учебник - без усложнения, без никаква необходимост от някакви специални манипулации и усърдия от страна на лекарите. В противен случай рискът да се окажеш част от печалната статистика никак не е малък.
Особено неприятно е, че даже и да си плащаш, вероятността да те уморят изобщо не е изключена.
Та, печалната ми констатация е, че за жалост в България има твърде много некомпетентни лекари. Значително повече отколкото корумпирани.А не всички са корумпирани, защото не всички имат шанса някой да пожелае да ги подкупи.

А за самата болница във Варна изобщо нищо не съм казала, защото според мен положението навсякъде е направо печално.

# 83
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Във Варна няма десет болници, а само 3. И в трите има смъртни случаи. Е, и? Да раждаме вкъщи, предлагам аз. ...
To не е задължително да се ражда във Варна. Тук например е на мода да се ражда в Сливен(на 28км от Ямбол е).

# 84
  • Мнения: 1 560
To не е задължително да се ражда във Варна. Тук например е на мода да се ражда в Сливен(на 28км от Ямбол е).
Ами добре, живея във Варна, в момента съм с контракции и разкритие и трябва да лежа (описвам точното си състояние сега). Според теб къде да родя? Ако можех да пътувам щях да ида в една клиника в Пловдив в моя квартал, но сега съм във Варна - в Шумен ли да тръгна да раждам?

Жената е била докарана в Окръжна от варненско село, логично е да я докарат тук в една от трите болници.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 840
Ама наистина, не разбирам защо свеждате проблема до някакво регионално ниво?
Това се случва навсякъде.
Или аз съм пропуснала нещо?

# 86
  • Мнения: 12 687
Няма да е медийна сензация, ако нещата се разнищат, уточнят, обяснят. Но обикновено такива неща свършват точно с първоначалната сензация.
Как решихте, че е лекарска грешка, немърливост... Без да сте медици и без да сте запознати с цялата информация.

# 87
  • Мнения: 4 892
Ама наистина, не разбирам защо свеждате проблема до някакво регионално ниво?
Това се случва навсякъде.
Или аз съм пропуснала нещо?

Напротив, нищо не пропускате.
Навсякъде се случва.
Не ми се пише, твърде дълго е, иначе и аз бих понаписала за одисеята си, започнала с грешка на резус фактор на кръвната група, преминавайки през аборт, спонтанен, пропускайки да ми сложат анти Д и щастливо завършила все пак с раждането на дете, живо и здраво.
В София, в няколко от най-големите АГ болници се оклепаха, но така или иначе ми казаха, че на баба ми никой не и е гледал резус фактора, та да не се кахъря много.  

# 88
  • София
  • Мнения: 2 840
Как решихте, че е лекарска грешка, немърливост... Без да сте медици и без да сте запознати с цялата информация.
Ама, разбира се, що за импровизации?!
Бебето се е самоубило, много ясно.

# 89
  • Мнения: 585
преди 10 год моя позната постъпи в тази същата болница с направление за секцио , с изтекли зелени води преносила 17 дни и я държаха и мъчиха почти два дни в предродилна въпреки че разкритие не получаваше , като междувременно от всяка смяна лекар е идвал при нея и и е искал пари за да направи секцио , като е казала че не разполагат с толкова пари близките са и казали че така ще си я оставят , и да има едно наум че е може и да почне и дуща да бере , накрая след почти 48 часа и няколко обяснения че няма пари наистина почва да бере душа и завеждащия отделение им се скарва че не са я оперирали досега,не я ли видяхте че вече е пътник , казва им айде да я режем че вече е почнала да бере душа , ще ни създаде куп проблеми ако умре тука . Така че правете си изводи за какво става въпрос , щом един същ доктор идва за втори път да я пита кога ще донесат парите и като отговаря че още първия път е казала че в момента роднините и нямат пари и няма от каде да вземат той и отговаря абе ти не разбрали че ако не платиш няма да те режем , а сама не можеш да родиш , така може и да си умреш , не ти ли е ясно , бе момиче .

Общи условия

Активация на акаунт