Неродено бебе умря. Лекарите не уточнили термина......

  • 6 836
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 784
To не е задължително да се ражда във Варна. Тук например е на мода да се ражда в Сливен(на 28км от Ямбол е).
Ами добре, живея във Варна, в момента съм с контракции и разкритие и трябва да лежа (описвам точното си състояние сега). Според теб къде да родя? Ако можех да пътувам щях да ида в една клиника в Пловдив в моя квартал, но сега съм във Варна - в Шумен ли да тръгна да раждам?
Ами в Сливен, бе! Mr. Green

# 91
  • Мнения: 319
Коментарите под статията са ужасни!Такива писаници има...
Аз също си зададох въпроса,защо са чакали чак до 31 декември за да идат в болница!Все пак е преносвала /според термина си/ повече от 2 седмици!И аз останах с впечатленията,че бременността се е следила доста немърливо!Според д-р Скочев пъпната връв на бебето е била много къса,ами в такъв случай не се ли налага секция по медицински причини да й назначи Аг-то?
Тук някой се беше изказал ,че се  е стигнало дотук,понеже родилката не била ничия пациентка и не била бутнала някой лев!Това са глупости!Жените отиват и си раждат без предварителни уговорки,без да са ничии пациентки,без да плащат стотинка!Аз съм много доволна от отношението на всички акушерки и лекари в Св.Анна!Аз родих за 6-7 часа, от приемането ми,до изплакването на малкия и през тези часове до мен имаше стажантки,акушерки ,които следяха тоновете редовно,лекари /включителни и Скочев/ ,които ме проверяваха за разкритие...не са ме оставяли с часове да се превивам от болка!Скочев присъстваше на раждането ми,после ме ши,през 3-те дни престой идваше да ме види как съм!После при него ходих да ми маха конците,както и на преглед няколко месеца след раждането!Винаги е бил много внимателен!Второ ми дете ,живот и здраве пак в Св.Анна ще го родя и пак към д-р Скочев ще се обърна!

Много съжалявам за жената и семейството й!Дано случая се изясни и ръководството се погрижи ако вината е в лекарите да си понесат последствията!Нека тези трагични случаи спрат!!!

П.П. Да не започваме отново да плюем Скочев и да го обвиняваме ,че е коруприран,некадърен и т.н.!Човека е голям професионалист-лично мнение!

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 13:26 от *Сиска*

# 92
  • Мнения: 319
преди 10 год моя позната постъпи в тази същата болница с направление за секцио , с изтекли зелени води преносила 17 дни и я държаха и мъчиха почти два дни в предродилна въпреки че разкритие не получаваше , като междувременно от всяка смяна лекар е идвал при нея и и е искал пари за да направи секцио , като е казала че не разполагат с толкова пари близките са и казали че така ще си я оставят , и да има едно наум че е може и да почне и дуща да бере , накрая след почти 48 часа и няколко обяснения че няма пари наистина почва да бере душа и завеждащия отделение им се скарва че не са я оперирали досега,не я ли видяхте че вече е пътник , казва им айде да я режем че вече е почнала да бере душа , ще ни създаде куп проблеми ако умре тука . Така че правете си изводи за какво става въпрос , щом един същ доктор идва за втори път да я пита кога ще донесат парите и като отговаря че още първия път е казала че в момента роднините и нямат пари и няма от каде да вземат той и отговаря абе ти не разбрали че ако не платиш няма да те режем , а сама не можеш да родиш , така може и да си умреш , не ти ли е ясно , бе момиче .

Написаното ми се струва безумно!!!Не вярвам,че лекарите могат да постъпят така и да казват неша от рода на :"Започнала е  да бере душа,ще ни създаде куп проблеми ако умре ...."!!!Твоята приятелка да не е "оцветила" това -онова?!?

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 13:20 от *Сиска*

# 93
  • Мнения: 585
не  е украсила нищо , много близка моя позната е и я знам че не лъже , нито украсява .Бебето беше в доста лошо съсътояние от преносването , и го лекуваха , но слава богу не беше задушено , въпреки че пъпната връв е нацяло увита около него .След 9 година тя роди и със секцио  второто си дете в същата болница , но вече с предварителна уговорка с лекар на когото плати , а затова че си доволна от екипа без да платиш от голямо значение що за човек е лекаря , който ти се пада , има такава меркантилни типове , които пръста си не мърдат ако не са фианнасово мотивирани , но има и много свестни лекари  които  добре ще се погрижат за всеки пациент

# 94
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
не  е украсила нищо , много близка моя позната е и я знам че не лъже , нито украсява .Бебето беше в доста лошо съсътояние от преносването , и го лекуваха , но слава богу не беше задушено , въпреки че пъпната връв е нацяло увита около него .След 9 година тя роди и със секцио  второто си дете в същата болница , но вече с предварителна уговорка с лекар на когото плати , а затова че си доволна от екипа без да платиш от голямо значение що за човек е лекаря , който ти се пада , има такава меркантилни типове , които пръста си не мърдат ако не са фианнасово мотивирани , но има и много свестни лекари  които  добре ще се погрижат за всеки пациент

Извини ме, но това е случка от преди 10 години, много вода изтече от тогава. Времената се менят. И меркантилни типове има не само сред лекарите, ами във всяка една прослойка, това не ни дава право, обаче да категоризираме и обощаваме, че болницата е боклук и лекарите в нея. Пълно е с момичета родили там без уговорка и безкрайно доволни от отношението и облслужването.

Дано да се разреши случая, ако има виновни да се накажат, но да оплюваме всичко наред за мен е проява на лош вкус.

# 95
  • Мнения: 293
Искрено съжелявам за това момиче.Голяма трагедия.
Лекарите са виновни.
Да нямало е показатели.
Но защо и какво са чакали????
Можеше да има и бебе и матка...
Защо ги няма ?
Нека те дадат отговор!
Сили и много кураж желая на майката,бързо възтановяване и ....нямам думи...

# 96
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не искам да хвърлям камъни и да обвинявам хора...съжалявам много за детето и за злополучието на майката.

Това което ми се иска аз да споделя е моето лично наблюдение от тази болница преди 2 години.
Влязох с направление за секцио по мед.причини, като приемащият "доктор" Колев така и не си направи труда да ме прегледа. Облякох нощницата в 10.00 часа и до 18.00 никой от лекарите не влезе да ме види как съм,въпреки, че бременността ми беше рискова...тоновите ги чуха към 20.00, когато ми направиха и тестовете за алергия.
Операцията, Слава Богу, мина добре, детето ми също бе добре, но 3 дни никой не можеше да ми информация дали е необходимо да ми се бие Анти-Д (заради разликите в RH-то).Молех се на акушерките и педиатрите от всяка смяна, но всички вдигаха рамене, а срока е 72 часа.
След операцията, никой не дойде при мен да ми каже как сама трябва да се грижа за раната...как трябва да кърмя детето си.
За 7 дни престой единствено д-р Тодорова ме прегледа обстойно, всички останали доктори провеждаха консултациите си от прага на вратата.
И като капак на всичко ми се скараха защо съм влязла да си взема детето, при условие, че се скъсваше да реве.(сега разбирам, че поне  този проблем там е разрешен)
С моите оплаквания до тук.

В моята стая пък имаше момиче, което бе държано 24 часа  с достигнало до 5см разкритие и голямо бебе.
С хиляди молби се уговори секцио, след което последва усложнение за майката.
Близките и купуваха лекарства за по 100 лв ампулата, за да я спасят при условие, че това можеше да стане само с едно-две кръвопреливания.....
"Оправданието" на лекарите беше, че близките й не били съгласни да се прелива кръв.....абсолютна лъжа..тях никой нищо не ги беше питал, просто на никой не му се занимаваше...Старшата сестра беше абсолютно арогантна и долна жена....


# 97
  • Мнения: 17 409
 Мама на фъстъче, не бързай д аму отнемаш титлата на човека. Simple Smile
Имам някои забележки единствено към педиатрите в тази болница. НЕ виждам защо продължавате да си разказвате историите, случай със лучай не си прилича. Няма смисъл от това нахъсване.

# 98
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Мама на фъстъче, не бързай д аму отнемаш титлата на човека. Simple Smile

Правя го с ясното съзнание, че той наистина за нищо не става..не съм първата, нито последната майка която е на това мнение. Случаите ги описах не за да се оплача, а за покажа, колко безхаберие има в тази болница...и то за елементарни неща...и колко грижа се полага на родилките...(при условие, че аз носех подлогата на гореспоменатото момиче).....
Не оспорвам компетентността на някой от лекарите, както и грижовността на някой от сестрите, но повечето от тях не са за там.

# 99
  • Мнения: 1 233
За съжаление трагедиите, породени от некадърни лекари продъжават http://www.borbabg.com/10.htm
Бог да прости малката душичка, съболезнования на близките  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт