(*)(*)~Кърмачки Обличам Всякакви! Темата за записване~(*)(*)

  • 45 520
  • 1 231
  •   1
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 688
за сега всички идеи ми харесват с изключение на мъжки тениски,може би според вас ще прозвуча ограничено,но не смятам че точно в кърменето бащата има някакъв принос и отношение,смятам че това красиво нещо е само между бебето и мама макар и мъжът да пръства на този ритуал и да се възхищава,но до там,освен да е за бъзикня,а иначе на мен ми дойде идея за каскети и момичешки летни шапчици с надпис примерно "пази се,идва кърмаче" или нещо подобно

# 1 201
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Катя, а според мен бащата има огромна роля в кърменето! Той не може да усети магията меумама и дете,но подкрепя кърменето. Особено когато детето е пораснало вече.
Нищо не пречи един баща да настоява да се въведе ранното захранване и ранното отбиване, за да са "ненките" сеамо за него.
А и за бъзик идеята за подобни тениски си е суперска за мен Peace

Ако имаше как съм сигурна че нашия татко би поел кърменето на 50%

# 1 202
  • Мнения: 2 614
Абсолютно подкрепям Мимито за кърменето и бащите. Ако една кърмеща майка няма подкрепа на първо място от мъжа до нея, често кърменето, гарнирано с мърморенето на лекарката и бабите, може да приключи с пълен провал.
Мъжът ми, например, много си харесва тениските и с радост си ги носи. И никога, дори и сега, не спира да ме подкрепя за дългото кърмене!  Peace

Нека има и мъжки тениски, а който иска ще поръчва, който не иска..... - свободен избор, нали  Peace

Извинявам се за тъпия въпрос(може да има отговор на него някъде из темата,но неми се рови Embarassed),но като направя заявката и внеса парите..после по какъв начин си получавам красотите Flutterпо куриер..по пощата..нз),къде трябва а си напиша адреса..бла бла.И колко горе долу трябва да чакам за доставка.Благодаря много Hug

Преди това си пишеш във въпросната тема поръчката, превеждаш парите по банков път и като станат готови си ги получаваш по пощата, или по куриер, ако си от София, обикновено има отговорници по квартали  Peace

ЗА доставка се чака толкова, колкото време отнема доставката на територията на БГ, ако си в чужбина, пак зависи от предпочетената от теб услуга. ЗА куриерските услуги се заплаща също!  Peace

Предполагам си разбрала, че първа серия приключи, сега започва подготовката за пролетно-летните облекла, чанти, шапки и каквото още ни хареса  Peace

# 1 203
  • Бургас
  • Мнения: 723
Абсолютно подкрепям Мимито за кърменето и бащите. Ако една кърмеща майка няма подкрепа на първо място от мъжа до нея, често кърменето, гарнирано с мърморенето на лекарката и бабите, може да приключи с пълен провал.


Мдам при нас ситуацията беше така и се кърмихме само 4м Sad
Но аз си нося блузката с кеф и се фръцкам-пиклата също Grinning
За второто живот и здраве ще си знам урока
и нещата ще бъдат по друг начин Grinning

# 1 204
  • у нас
  • Мнения: 5 741
Недялка, вие отбихте ли се или се дохранвате?  Rolling Eyes

# 1 205
  • Мнения: 688
като идея за бъзик е чудесна и абсолютно сте прави,че който ги харесва ще ги купува,който не,не,аз просто си споделям своето мнение,аз от подкрепа никога съм нямала и нямам нужда,въпреки че е имало безброй нападки,но аз знам че това е единственото най-доброто за моето дете,има неоспорими доказателства за това и в нета и в някои книги и ако на някой това не му харесва или не му обръщам внимание и подминавам коментари с високо вдигната глава,или ако ми е в къщата си отстоявам позицията.Съпругът ми знае много неща за кърменето от мен   и няма нищо против да кърмя и сега,никога не ми е пречил в това начинание,с мен е.Друг е въпроса ако всички те нападат и той също,тогава наистина е  зле

# 1 206
  • Мнения: 1 266
Без да искам да опонирам (споря) на екатерина, искам просто да споделя, че според мен подкрепата на баща е супер важна.
Свидетел съм на много случаи, където липсата на подкрепа прецаква нещата - бащи, които настояват за даване на добавка вместо кърмене на поискване и такива, които настояват жена им да кърми единствено и само вкъщи...
Ако не беше мъжът ми в началото, сто процента щях да се поддам на натиска на майка ми и други разни "компетентни" като нея. Или поне да ме изнерви и да ми вгорчи удоволствието от първите дни с бебето.

Затова се радвам, когато има широко скроени бащи, които биха носели такива тениски, за да разчупят малко обществените нагласи.

# 1 207
  • Мнения: 30
Ние вкъщи си имаме надъхан татко на кърмаче и горд носител на тениска. newsm68 И дай Боже все повече и повече и повече такива!
И въпросът наистина не е само в тениската, в слагането на етикета, а в задължителната подкрепа. Защото идеалната среда за мъничетата е ДО мама и татко, а не МЕЖДУ мама и татко.

# 1 208
  • Мнения: 422
И аз да се вклю4а-Абсолютно таткото е 4овека който трябва да подкрепя най-много майката в кърменето и да е съпри4астен във вси4ко.При нас в на4алото мъжа ми постоянно ми казваше не се притеснявай за да не ти спре кърмата,хапваи си и си по4ивай-това много ме радва и сега,и на вси4ки познати все казва ' тя малката си е на естествено хранене'гордо Hug

А ина4е и на мен идеята за ленти4ки на главата и летни шап4ици много ми хареса PeaceСега не взех тениска за нашия татко но за лятото ще му взема 4е като ходим да играем тенис да ни видят вси4ки.......

# 1 209
  • София
  • Мнения: 438
Ами нали всяко малко слънчице е дошло на този свят благодарение на мама и татко Simple Smile
За мен всичко свързано с бебето е отговорност и на двамата и кърменето не прави изключение Wink Таткото трябва да подкрепя и да създава условия, за да има спокойствие.
Преди 2 седмици се оказа, че организацията ни за билетите за Мадона се е провалила и няма да имам билетче за пред сцената, въпреки че ни бяха потвърдили... а вече бяха останали билети само за наааааай-затънтениата част Cry Cry Много се разстроих, защото така се бях надъхала и му хвърлих един рев - за първи път откакто се е родил малчо.  Embarassed А таткото веднага отиде да вземе каквито имаше останали и през цялото време вървеше с Ники след мен и ми повтаряше да се взимам в ръце, че ще ми спре кърмата и какво ще прави Ники тогава... Голям цирк  Crazy Е, след няколко беззъби усмивки бързичко ми размина, но определено таткото си е много важен  Wink
П.С. - бих се обазвела с полезни аксесоари с лого за кърмене. Виждат ми се много подходящи и за подарък за мои приятелки - някои чакат вече бебета, а други още бебеправят, но никога не е рано да ги приобщим към идеята за успешното кърмене /да им напомнят какво съм им обяснявала/ Wink

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 00:03 от abel

# 1 210
  • София
  • Мнения: 2 348
 Аз да кажа, че бих се обзавела с чадър, но за големи; шапка с козирка и други аксесоари, ако има добри идеи, които ще ми послужат.

Аз лично не си падам по надписи, които ярко демонстрират начина на хранене на детето ми, но само за моите дрехи и тези на мъжа ми. Иначе за детето пък предпочитам именно тези майтапчийските картинки и надписи. Та искам да кажа, че ако може за лятната колекция и аксесоари да има и по-скромни  надписи или само картини. Например като на Бу блузата, без надписите от миналата година:"Щастливи майки кърмени бебета". Предпочитам да ме заговарят, като се интересуват каква е картинката ми, а не да ме нападат, че демонстративно развявам високопарни надписи.
 

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 00:05 от skrech

# 1 211
  • Мнения: 688
е ама вие какво разни заключения правите,нападнахте ме,,до татко и мама ,а не между тях,бащата е важен,кой въобще говори за тези работи,аз имам прекрасен съпруг,който е до мен във всичко,разбира ме и ме подкрепя,бърза да се прибере в къщи за да поиграе с малкия и да си побъбрим,почти винаги и навсякъде сме заедно, и естествено че детенцето ни е наше,а не само мое,просто казвам ,че като самият процес,момента на кърменето ли да го кажа е по съкровен за майката,а не че бащата хич не участва,да не подкрепя и т.н,и казвам също че майката не би трябвало да се влияе от околните,които не са нясно много в нещата,че ще е дразнещо,така е,но да спра да кърмя заради някого,никога.За това ставаше въпрос,момичета не се палете,това е лично мое мнение и в никакъв случай не обхваща кърменето като цяло или отношенията майка-татко,ставаше въпрос само за този съкровен момент когато детето е на цицата,така че мир да има  Peace Hug

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 01:34 от ekaterina II

# 1 212
  • Бургас
  • Мнения: 723
Синара за съжаление се отби буболечката още средата на 2-ри месец Sad
След това цедях и давах с шише,но кърмата намаля и давах добавка -
издържах до края на 4-ти месец.
Но когато започнах да събирам по 30-40мл на 24ч просто спрях/не ме нападайте моля Blush/
За себе си съм направила каквото мога Simple Smile

# 1 213
  • Мнения: 529
Нашият татко е толкова горд от кърменето,все едно,че той кърми Laughing но за него тениска не съм взела,мисля,че няма да я носи та затова.

# 1 214
  • Мнения: 2 376
без тати, едва ли бихме се справили, още повече , че в началото му беше все тая какво ще яде детето, нямало разлика, сега и той иска тениска Simple Smile

За щампите, на мен за дамските ми се върти в главата "zero stock", примерно със стелизирани мама и бебе. Но не знам дали ще се разбира без обяснения.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт