Ваксина против варицела

  • 12 194
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119

Точно тук четох и никъде не видях да пише това:

Ваксината няма да ви предпази от варицела... Най-много да ви докара Херпес Зостер...

Пише само, че "След прилагането на ваксината може да се наблюдава нежелана реакция под формата на поява на варицелоподобен обрив". Но за херпес зостер като странична реакция на ваксината - никъде не прочетох.

# 16
  • Мнения: 4 753

Точно тук четох и никъде не видях да пише това:

Ваксината няма да ви предпази от варицела... Най-много да ви докара Херпес Зостер...

Пише само, че "След прилагането на ваксината може да се наблюдава нежелана реакция под формата на поява на варицелоподобен обрив". Но за херпес зостер като странична реакция на ваксината - никъде не прочетох.

Това ли очакваше да пише???   Shocked   Ако го пишеше, щях да си сложа линк в подписа...  Друго пише там, цитирала съм го вече...


П.С. "След прилагането на ваксината може да се наблюдава нежелана реакция под формата на поява на варицелоподобен обрив"

Дали пък този обрив не е варицела???  Thinking   Каква е разликата между варицелата и такъв обрив след ваксина!?!    newsm78   

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
А варицелоподобен обрив и херпес зостер според теб едно и също ли е?
Защото за обрива и аз го прочетох, ама за херпес зостер-а, за който пишеш нищо не видях. Просто питам де, споко!

# 18
  • Мнения: 4 753
А варицелоподобен обрив и херпес зостер според теб едно и също ли е?

Естествено, че не... Кога съм казала такова нещо??? 

...ама за херпес зостер-а, за който пишеш нищо не видях.

"Налице е определено взаимоотношение между варицелата и херпес зостер. Те се причиняват от един и същи вирус. Варицелата възниква при първата среща на неимунен организъм с вируса. При потискане на защитните сили на организма, останалата в него латентна инфекция (бавна, неактивна, тиха инфекция) се активира наново и се изявява като заболяването херпес зостер."

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
А варицелоподобен обрив и херпес зостер според теб едно и също ли е?

Естествено, че не... Кога съм казала такова нещо???  ...

Ето кога:


Ваксината няма да ви предпази от варицела... Най-много да ви докара Херпес Зостер...

Херпес Зостер може да се появи след боледуване от варицела, а не като пряко следствие от ваксината.

И спирам спора, каквото и да напишеш вече, очевидно едно си баба знае, едно си бае.

# 20
  • Мнения: 4 753
Никога не съм имала намерение да споря... Написах това, което знам, поне на това имам право... Никога не съм твърдяла, че Херпес Зостер е странична реакция на ваксината против варицела, не знам защо така сте го разбрали... Явно не съм се изразила правилно... Както и да е - всеки има право да се ваксинира, с каквото прецени...

# 21
  • Мнения: 8 585
Тази ваксина има плюсове и редица неясни неща.
Освен в Германия и Гърция никъде другаде в Европа масово и задължително не се прилага рутинно във възрастта след 12м.
Някои страни (Швейцария, Австрия) са избрали да я правят след 9-11г възраст и то само на деца не преболедували от варицела.

http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/vaccination.html

# 22
  • Мнения: 4 753
Birdie, срещам ваксини само срещу варицела, такива само срещу херпес-зостер, както и комбинирани... Всички съдържат Варицела-зостер вирус... Каква е разликата между тях?? И не е ли опасно да се сложат две ваксини (една срещу варицела и една срещу херпес-зостер)??

# 23
  • Мнения: 47
Доколкото знам в България не я внасят,питах миналият месец.Голямата ми дъщеря има бита но в Канада,там е задължителна след първата година,но малката ми дъщеря за съжаление няма и трябва да чакам докато си отидем пак в Торонто.Докторката ми каза,че пак е възможно да се зарази дори с ваксината но ще бъде по-леко отколкото без нея.

Общи условия

Активация на акаунт