Кашлица придружена с храчки

  • 31 762
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
Нормално е дете все някога да се закашля.
Радвй се, чо това при твойто се случва сравнително късно.
Щом гърдите му са чисти, няма от какво да се притесняваш.
Храчките също са добър признак.
Вентолина и Синекода се изписват за алергични кашлици.
Не са съвсем безобидни, че да се дават без предписание от лекар.
Антибиотика в случая е добро решение.
Съвременните антибиотици са доста пречистени,
че да имаш база за притеснения.
Особено детските.
Ще му мине, спокойно.

# 16
  • Мнения: 117
Преди няколко седмици и ние бяхме с много влажна кашлица и хрема,но без температура.Доктора ни изписа- беба и капки за нос.Понеже идваха почивни дни каза,ако видя, че секрета се увеличава и затруднява дишането да взема антибиотик ,който ми написа на гърба на листа.Една седмица кашля и всичко се оправи без антибиотика.Така ,че преценяй сама за състоянието му.

# 17
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Потърсете второ мнение от СПЕЦИАЛИСТ, вместо да чакате отговори и съвети от нета.  Peace

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля, че трябва да се потърси второ мнение от специалист. Този сироп, който пиете няма да ви свърши работа. Трябва да се смени сиропа при всички случаи. Давай много течности- чай от липов цвят, лайка, шипки, прясно изцедени сокове. Ако даваш вече мед на детето можеш да му сложиш в чая. Намажи гърдичките с хустагил. Това е, което мога да те посъветвам- за сега АБ при чисти гърди и без тем. за мен не е нужен. Но все пак е добре друг лекар да преслуша и прегледа детето.

# 19
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Чай от лайка не е подходящ при влажна кашлица, защото подтиска секрета. Липата действа противовъзпалително и температурно.
Отхрачващи или подтискащи сиропи се дават само след преглед от специалист, иначе могат да маскират заболяването и да го утежнят. Не виждам в момента причина за притеснение, нито за АБ. Ако се влоши, разбира се, първо преглед при специалист и той преценява какво да се даде. Иначе самолечение при толкова малко дете е опасно. Ако може е добре да се намали консумацията на мляко и млечни продукти(не говоря за адаптирано мляко)-действат слузообразуващо и съответно има повече храчки и секрети от носа .

# 20
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен.    subLime може детето ти да кашля и на алергична основа.Моят кашля вече почти от месец и повече.Оправя се за седмица и всичко от начало.Пием вентолин и ердомед ,но при нас е на алергична основа,пием и ериус за алергия.

# 21
  • Мнения: 32
mimi_bt , кашлянето е тип бронхит , така че изключвам всякакви възможности за алергия. От днес сменяме сиропа на "Флудитек" и живи и здрави очаквам най сетне положителен ефект.  За АБ въобще не ми се и мисли , защото не мисля да му третираме организма с такива вещества. Чай пие , винаги с мед , може да се каже че течностите добре му прилягат. Меки храни само яде , нищо сухо и дразнещо гърлото. Но честно да си кажа , не мога да повярвам колко прост педиатър имаме , споменах й за Флудитек , а тя спомена " Да , ще трябва да смените сиропа". На никой не пожелавам такъв доктор и точно за това вчера се обърнах към форума , за да потърся съвети и образование , защото сме позабравили какво е да имаш малко дете.

# 22
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Кога кашли най-силно? По време на нощния сън има ли кашлица? А като се затича усилва ли се или не се влияе от активността на детето?
Навън как е-влошава ли от студения въздух?

# 23
  • Мнения: 32
Нощно време се закашля след като заспа и след това не сме го чули да повтаря кашлицата. Като повиши активността си , тичане вкъщи и като спре се закашля пак. Не е излизал на вън от както е болен , защото не ни се рискува за глупости.

Общи условия

Активация на акаунт