Двумесечно бебе, не спи изобщо?

  • 19 441
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 227
Големият ми син е така от бебе и до този момент не иска да спи... Confused.
Спомням си, че и аз като теб четях в книгите как бебето в началото спи много и доволно потривах ръце как ще се наспивам поне в началото. Да, а ма не, от момента в който се роди, не е млъкнал. Педиатърката каза, че е по-нервно дете и щял го израсте и аз все си чакам.

# 16
  • Мнения: 3 869
Точно на 2 месеца имахме такъв период с неспане през деня - зорлем задреме за 10-15 мин. и твова максимум 3 пъти на ден. А навън можеше да спи по 2-3 часа! Тогава се светнах, че не е проблемът във въздуха, храната или пелените, а просто в ритъма на движение и това, което го успива. Започнах да прилагам тактиката и в къщи и той започна да спи за по час поне и то 3-4 пъти на ден, а когато исках можех да го накарам да спи и 2-3 часа! Това го правеш със слинг с катарама - първо го приспивах по класическата схемеа гушнат в слинга, люшкатн и сучещ, после като заспеше откопчавах слинга и така пакетно го слагах в количката и ако се размърда, го полюшвах. Ако исках да спи по-дълго, не свалях слинга, а сядах или превех каквото имаше за правене и през цялото време леко го полюшвах. Другото работещо нещо беше да го повия с прибрани ръце и да го храня легнало странично положение - така заспиваше и спеше по 3 часа следобед  Heart Eyes

# 17
  • Русе
  • Мнения: 343
Големият ми син е така от бебе и до този момент не иска да спи... Confused.
Спомням си, че и аз като теб четях в книгите как бебето в началото спи много и доволно потривах ръце как ще се наспивам поне в началото. Да, а ма не, от момента в който се роди, не е млъкнал. Педиатърката каза, че е по-нервно дете и щял го израсте и аз все си чакам.

Да не те отчайвам, ама и аз още чакам.... Grinning

А доколкото си спомням, при малките бебчета Т не е добре да се мери под мишницата, защото още не може тялото да я регулира и не е точна.
Дано да е моментно и скоро да започне да поспива повечко  Peace.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 941
Опитай да ги изключиш една по една - провери да не е гладно, дай капки за колики, опитай да го приспиваш - гушкай го, създай му навик да спи с биберон, спи с него ако е необходимо! Бебето трябва да спи и тогава всичко е наред!
Аз бих присивала. Peace

# 19
  • Мнения: 122
Пробваш ли да го носиш, да му пееш??

# 20
  • София
  • Мнения: 4 025
О, и моята дъщеря беше така, спеше си през нощта но пък през деня най-много за час или два и това е.Иначе беше кротка не ревеше.И племеницата - и тя така не спеше .И до ден днешен детето ми спи доста по-малко от повечето на нейната възраст, самата аз  спя доста малко .
И искренно завиждах на проятелката ми , чието дете спеше наистина по 20 часа цялата първа година Crossing Arms

# 21
  • София
  • Мнения: 2 227
......

Да не те отчайвам, ама и аз още чакам.... Grinning

.....
Като ти гледам лентичката, синът ти е на 6 г. Е, това звучи много обнадеждаващо Laughing.

# 22
  • Мнения: 1 187
Здравейте, не съм виждала такова чудо като дъщеря ми.
Аз пък съм виждала - моят син  Joy Ей, какво чудо беше, нямам думи. Накрая ни изписаха някакво хомеопатично за сън. Спа само първата вечер и на другия ден вече не му действаше. Обадих се на педиатъра и ми отговори, че ми е такова детето...   Rolling Eyes И сега не спи кой знае колко. Но пък нямам проблеми със ставането за градина  Laughing

# 23
  • Мнения: 3 929
Синът ми беше от бебетата, които спят много малко. Кърмех го на поискване, растеше, т.е. наддаваше много добре, така че гладът напълно го изключвах като причина. Мъчеха го колики до 3-я месец, но тогава спряха, а той продължи да спи все така малко. И така беше, докато го отбия. С отбиването започна да спи повече, а откакто е на градина - още повече.
Искам да спомена също, че задължително аз го приспивах - с кърмене, на ръце, пеене и леко полюшване. заспиваше и след около половин час вече беше ококорил очи. Будеше се от най-лекия шум. Отдавам го на типа нервна система, на темперамента. Просто нямаше обектина причина да спи толково малко.

# 24
  • София
  • Мнения: 537
мойта дъщеря беше по същия начин , до края на 3-я месец спеше по 10 мин през деня, а  ядеше през 30 мин. и то само на ръце, но както казват другите мами всичко е период и ще отмине. Дъщерята си влезе сама в режим, сега спи след всяко ядено поне по 1-2 часа, яде на 4 часа, а нощем на 6 часа.
Но вече не се кърмим , а сме на милумил. Установих, че детето е било гладно с мойта кърма, но кой да знае. явно комбинацията глад и колики е било при нас главния проблем.Стискай зъби има светлина в тунела Simple Smile... е сега чакме зъбите де  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт